طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی - هوراوب

طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی

راهنمای طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی

اغلب انسان ها با موسیقی زندگی کرده و برخی به فرا گرفتن آن اقدام کرده اند. آموزش هنر موسیقی به استعداد های جدید، جوان یا پیر، گزینه ای بسیار اشتیاق آور است. اگر برای جذب فراگیران جدید و مشغول کردن افراد فعلی، قصد راه اندازی و طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی را دارید، زمانی اقدام کنید که تصمیم شما به خوبی سازمان یافته باشد. بنابراین برای پاسخ به: “چگونه یک وب سایت آموزشگاه موسیقی را برای فراگیران خود طراحی می کنید؟”، اجازه دهید چند نمونه الگو را بررسی کنیم.

طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی که در عین حال جذاب و آموزنده باشد، کار آسانی نیست. با انتخاب یک الگوی وب سایت که ساده باشد شروع می کنیم. از همین ابتدا نوع اطلاعاتی را که باید اضافه کنید در نظر بگیرید. این مجموعه شامل خلاصه ای از اطلاعات در مورد خود، شیوه و اصول تدریس و همچنین قیمت و برنامه آموزش می تواند باشد. است. هنگامی که مجموعه مناسبی از محتوا مورد نظر خود داشتید، نوبت به انتخاب تصاویر قابل استفاده و در عین حال گویا است. اگر اضافه کردن فایل های ویدیویی را نیز در نظر بگیرید، طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی به جریان خواهد یافت.

 

نقش صفحات در طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی

معمولا طراحان یک وب سایت فارغ از نوع کاربردی آن، از یک منوی ناوبری همیشه در دسترس استفاده می کنند. هم زمان در مورد چیدمان صفحه هایی که می خواهید به وب سایت اضافه کنید تصمیم بگیرید. به طور معمول، یک صفحه وب در اختیار دارید که یک تصویر فوری از بقیه آنچه که در وب سایت می گذرد ارائه می دهد.  پس از آن می توانید یک صفحه در مورد زندگی نامه موسیقیدان ها و مدرسان درج کنید. در کنار یک صفحه وب موسیقی، یک صفحه پرداخت برای فروش مستندات و دوره ها و یک صفحه تماس نیز قرار دارد. همچنین اگر قصد فروش اشتراک در وب سایت خود را دارید ، می توانید صفحه ای را برای دسترسی فراگیران خود تنظیم کنید.

با نامگذاری مناسب صفحات و سپس انتخاب منو ها به همراه یک منوی ساده اما واضح کار طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی را تکمیل نمائید. بر اساس تجربه استفاده از یک فونت سفید و ساده باعث می شود صفحات وب سایت آسان و به راحتی مکان یابی شده و صفحه انتخاب شده با رنگی برجسته می شود که با سایر لینک های آن مطابقت دارد.

 

جایگاه تصاویر در طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی

طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی،  به دلیل نوع کسب و کار حاوی محتوای متنی زیادی است، از اطلاعات مربوط به شما گرفته تا جزئیات دروس و دوره ها را در بر می گیرد. این بدان معنی است که طراحی، سادگی بسیاری را می طلبد تا از چارچوب اطلاعات مهمی که می خواهید بازدیدکنندگان مشاهده کنند، منحرف نشوند.

 

در حالتی که به طور تمام وقت درگیر کار تدریس هستید، می توانید روحیه خلاق خود را در طراحی به رخ دیگران بکشید. تصاویر مناسب و رنگی/سیاه و سفید برای نشان دادن شخصیت و خلقیات هنری خود انتخاب نموده و آن ها را در قسمت های هدر  و میان محتوا قرار دهید. یک مدرس موسیقی حرفه ای از چندین تصویر به عنوان ابزاری برای نمای ظاهری وب سایت خود استفاده می کند. یکی از الگوهای پیشنهادی می تواند وب سایتی با پس زمینه آبی آرامش بخش، خلاصه ای از زندگی نامه خود را با متنی و فونتی ویژه و تصویری خاص بگنجانید. در طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی این مجموعه طرحی روح نواز را با رنگ هایی که به خوبی در کنار متنی روان و خواندنی قرار گرفته است، ایجاد می کند. هر نوع تصوری را که تمایل دارید در مخاطبین ایجاد شود، با  یک مجموعه حرفه ای و در عین حال ساده فراهم کنید. به الگوی زیر توجه کنید.

 

 

صفحه تماس در طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی

افزودن یک صفحه تماس یک روش عالی برای جلب توجه بازدید کننده وب سایت شما است. هدف اصلی شما از طراحی وب سایت چیست؟ برای جلب توجه مخاطبین هدف، فراهم کردن بستری برای برقراری ارتباط با استفاده از روش های متنوع مانند تلفن، ایمیل و شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. همچنین برای رزرو دوره های حضوری (البته بعد از کرونا ویروس)  و آنلاین دروس موسیقی، می توانید بازدید کنندگان را به ثبت نام ترغیب کنید.

این روش می تواند با کلیک بر روی دکمه فراخوانی عملی گردد. سپس بازدید کنندگان را به صفحه پر کردن فرم تماس با پاسخ به سوالاتی در مورد سطح مهارت و اهدافشان از طی کردن دوره های موسیقی برای پیشبرد و توسعه وبسایت هدایت کنید. هر صفحه در وب سایت باید یک هدف داشته باشد. برای روشن شدن این هدف، از بخش ها به عنوان یک عنصر طراحی استفاده کنید. با رعایت این چند پیشنهاد ساده می توانید بعد از اتمام طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی، در هر صفحه یک وسیله موسیقی و دوره مربوط به آن، هزینه و لیست مدرسان را توصیف کنید. البته با اختصاص دادن هر قسمت از یک صفحه به بخشی خاص، باعث می شود هر حجم از اطلاعات (حتی به میزان کم) کمی از هم متمایز شوند.

مجموعه ای از فیلم ها، تصاویر چشم نواز و همچنین آموزنده هستند. محتوای خود را با چند فیلم در صفحات خود ترکیب کنید. این مجموعه می تواند ویدئویی از دوره های آموزشی و گشت و گذاری در استودیوی موسسه باشد. گزینه دیگر استفاده از نمایش پرده ای تصاویر است. این امر باعث می شود صفحات وب سایت تعاملی و جالب تر به نظر برسند. طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی را با الگویی یکپارچه، تصاویر خیره کننده و محتوای سازمان یافته پیاده سازی کنید. در این حالت مسلما فراگیران بیشتری را به کانون موسیقی خود جذب خواهید کرد.

شکل  ۴ طراحی وب سایت آموزشگاه موسیقی

کلام آخر اینکه اگر نیاز به ایجاد یک وب سایت آموزشگاه موسیقی دارید، و نگاهی ویژه و عملکرد خاصی را در ذهن دارید، خوشبختانه طراحی وب سایت در چند سال گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قالب های رایگان، طرح های آماده و سازندگان وب سایت به هر کسی امکان می دهد وب سایت و محتوای خود را بصورت آنلاین دریافت کند.

سوالات متداول

  • چگونه یک وب سایت آموزشگاه موسیقی را برای فراگیران خود طراحی می کنید؟

پاسخ: دو راه وجود دارد. اول خود اقدام به طراحی و پیاده سازی بر اساس الگوهای موجود کنیم. دوم با استفاده از تجارب شرکت های طراحی بهره بگیریم.

  • آیا در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم برای دوره های وجود دارد؟

پاسخ: بله. تمامی دوره ها به تفصیل شامل کیفیت، مشخصات مدرس، ساعت و هزینه آن آمده است.

  • امکان پرداخت هزینه مستندات و دوره های درخواستی به صورت غیر حضوری وجود دارد؟

پاسخ: بله. شما می توانید پس از رویت مشخصات دوره، و ثبت نام اولیه در انتها از طریق درگاه امن پرداخت اقدام به ثبت نهایی نمائید.

  • در وب سایت شما شرایط شرکت در دوره های غیر حضوری نیز آورده شده است؟

پاسخ: بله. با توجه به شرایط فعلی و عدم برگزاری دوره های حضوری، تمهیداتی با مشارکت اساتید مجرب برای برگزاری دوره های غیر حضوری پیش بینی شده است.