سئو داخلی سایت

سئو داخل سایت چیست؟

سئو داخل سایت (سئو داخلی)، بهینه سازی عناصر یک وب سایت جهت بهبود رتبه سایت و به دست آوردن ترافیک مرتبط با موتورهای جستجو می باشد. در مقابل آن سئو خارج سایت (سئو خارجی) وجود دارد که شامل لینک های خارج از وب سایت شما و دیگر سیگنال های خارجی بر روی اینترنت می باشد. هدف از سئو داخلی، بهینه سازی محتوا و کد منبع HTML یک صفحه است. با این مقاله از سلسله مقالات آموزش سئو همراه ما باشید.

سئوی داخلی علاوه بر کمک به موتورهای جستجو جهت درک محتوای صفحه به کاربران نیز کمک میکند تا به سرعت و به وضوح به محتوای صفحه و ارتباط آن با موضوع مورد جستجوی خود پی ببرند.

سئو داخلی خوب به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بفهمند که مخاطبشان چه صفحاتی را دنبال کرده و چه اطلاعاتی را دریافت می کند، بنابراین می تواند تشخیص دهد که کدام محتوا در یک جستجوی خاص از نظر کاربران با کیفیت تلقی می‌شود. (کلمات کلیدی).

هدف نهایی سئو داخلی آسان سازی موارد ذیل هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو است :

  • درک محتوای یک صفحه اینترنتی
  • شناسایی صفحاتی که بیشترین ارتباط را با جستارها دارند. (برای مثال یک کلمه کلیدی خاص یا مجموعه ای از کلمات کلیدی)
  • تشخیص صفحه به عنوان صفحه ای کاربردی و ارزشمند جهت رتبه بندی خوب در نتایج موتورهای جستجو. (SERP)

کلمات کلیدی، محتوا و سئو داخلی

در گذشته سئو داخلی به معنای استفاده از کلمه کلیدی یا یک کلمه کلیدی با ارزش در چندین مکان کلیدی یک وب سایت، تلقی می‌شد.
برای اینکه بفهمیم که چرا دیگر کلمات کلیدی در مرکز سئو داخل سایت نمی باشند، مهم است تا معنای این اصطلاحات را بدانیم: موضوعات محتوا. از لحاظ تاریخی، رتبه بندی یک وب سایت به استفاده درست کلمات کلیدی در مکان درست در یک وب سایت وابسته می باشد که این کار به جهت یافتن و فهمیدن محتوای وب سایت توسط موتور جستجو انجام می پذیرد. مطمئن شدن از این که موتورهای جستجو کلمات کلیدی را پیدا کرده و سایت را بر اساس عبارات کلیدی مرتبط رتبه بندی کرده اند، هدف و اولویت اصلی سئو داخل سایت بود و عامل " تجربه کاربر " در اولویت دوم قرار داشت.

اگرچه امروزه موتورهای جستجو پیچیده تر شده اند. آن ها می توانند معنای یک صفحه را از طریق کلمات مترادف، رابطه محتوا و متن، یا حتی فقط با توجه به فرکانس کلمات ترکیبی خاص، استخراج کنند. در حالی که کلمات کلیدی هنوز اهمیت دارند، اما روش های تجویزی مانند استفاده از کلمه کلیدی دقیق در مکان خاص و به تعداد مشخص دیگر در سئو داخل سایت کاربرد ندارد. چیزی که مهم است ارتباط است. برای هر صفحه باید از خود سوال کنید که چه ارتباطی میان محتوای صفحه شما و قصد کاربر از این جستار وجود دارد. (براساس استفاده از کلمات کلیدی هم در صفحه و هم در HTML).

بدین ترتیب، سئو داخلی کمتر درباره تکرار یا جای گیری کلمات کلیدی و بیشتر درباره فهمیدن این است که کاربران شما چه کسانی اند و به دنبال چه چیزی هستند و با چه موضوعات (کلمات کلیدی) می توانید محتوایی تولید کنید که نیازهای آنها را به بهترین وجه برطرف سازد. صفحاتی که این معیارها را برآورده می کنند، محتواهایی بدین مضمون دارند :

  • عمق داشتن؛ " محتوای سبک " یکی از اهداف ویژه گوگل پاندا بود. امروزه اینگونه فرض می شود که محتوا باید به اندازه کافی کامل بوده تا شانس خوبی در رنک و رتبه بندی داشته باشد.
  • کاربر پسند بودن؛ آیا محتوا قابل خواندن است؟ آیا در سایت شما به گونه ای تنظیم شده است که به راحتی قابل دنبال کردن باشد؟ آیا به طور کلی واضح است یا با تبلیغات و لینکه ای وابسته ناخوانا شده است؟
  • منحصر به فرد بودن؛ محتوای کپی شده از جاهای دیگر در سایت شما (یا در جاهای دیگر در اینترنت) ممکن است بر قابلیت توانایی سایت در رتبه بندی و رنک SERP تاثیر بگذارد.
  • معتبر و قابل اعتماد بودن؛ آیا محتوای شما منبعی مستقل و قابل اعتماد برای کسب اطلاعات در مورد یک موضوع مشخص است؟
  • سازگار بودن با هدف جستجوی کاربر؛ بخشی از کار ایجاد و بهینه سازی محتوای با کیفیت نیز به انتظارات جستجوگر منتهی می شود. موضوعات محتوا باید با درخواست های جستجو هماهنگ شوند چراکه در رتبه بندی تاثیر بسزایی دارند.

سئو داخلی بدون ارتباط با کلمات کلیدی

فراتر از کلمات کلیدی (موضوعات) که در محتوای یک صفحه وب مورد استفاده قرار می گیرند، چند عنصر غیر مرتبط با کلیدواژه ها وجود دارند که می‌‎توانند بر روی بهینه سازی و سئو داخلی تاثیر بگذارند، شامل:

همه این عناصر به همان ایده اساسی لینک دارند: ایجاد یک تجربه کاربری خوب. هر چه صفحه قابل استفاده تر باشد (از نظر فنی و غیر فنی) بهینه سازی و سئو داخلی آن صفحه بهتر است.

شما چگونه یک صفحه را بهینه سازی می کنید؟

بهینه سازی و سئو کامل یک صفحه در وب سایت شما نیاز به تغییرات متن و HTML دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوامل رتبه بندی که به سئو داخلی کمک می کنند و این که چگونه می توانید صفحات وب سایت خود را بهبود ببخشید، این مقاله را بررسی کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۱۷ تماس بگیرید.