چگونه تغییرات داده‌های تجارت را مدیریت کنیم؟

تجارت‌ها هر روز در حال تغییر هستند. ادغام‌ها/مالکیت‌ها، تغییر برند، تغییر مکان و تغییر شماره تلفن‌ها از جمله این تغییرات هستند. این‌ها اتفاقاتی است که معمولاً در چشم‌اندازهای تجاری می‌افتد و چالشی منحصر به فرد را در پی دارد: یک تجارت محلی چگونه داده‌های جدید خود را بر روی اینترنت منعکس می‌کند؟ اطلاعات قدیمی می‌تواند منجر به گمراهی مصرف‌کننده و از دست دادن رتبه به دلیل استفاده نکردن از شیوه‌های درست شود و در نتیجه درآمد نیز کاهش می‌یابد، به همین دلیل است که تغییرات داده باید به خوبی مدیریت شوند. در این مقاله آموزش سئو به این موضوع خواهیم پرداخت.

دو گزینه برای مدیریت تغییرات داده‌ها

هنگامی که نام، آدرس یا شماره تلفن شما تغییر می‌کند (NAP)، دو گزینه برای مدیریت این مساله بر روی وب دارید :

۱. همه ارجاعات موجود از داده‌های قدیمی خود را به صورت دستی پیدا کنید. این امر شامل همه نقل‌قول‌های موجود از سایت‌تان، همه لیست‌ها و مستندات، ارجاعات ساختار نیافته بر روی وبلاگ‌ها، سایت‌های خبری و... می‌شود. همه این ارجاعات را به صورت دستی ویرایش کنید. صفحات و عناصر موجود بر روی وب‌سایت خود را به روز کنید (مانند هِدِرها، فوتِرها و لینک‌ها). همه لیست‌ها و مستندات موجود خود را از طریق فرم، شماره تلفن یا ایمیل ویرایش کنید (به جای ساخت لیست‌های جدید، لیست‌های موجود را ویرایش کنید). با همه انتشارات‌های موجودی که داده‌های قدیمی شما را استفاده می‌کنند تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید تا این مشخصات را به روز رسانی کرده و NAP جدید شما را به کار ببرند.

۲. با استفاده از یک سرویس خودکار مدیریت داده مانند Moz Local می‌توانید داده‌های جدید را بر روی لیست‌های موجود خود در برخی از مهم‌ترین پلتفرم‌ها انتشار دهید که این باعث کم شدن حجم کاری‌تان می‌شود. این نوع از خدمات به این دلیل ارزشمند هستند که زمان زیادی را برای شما ذخیره می‌کنند. هنوز هم نیاز دارید تا وب‌سایت خود و یا هر پلتفرم، وبلاگ، یا سایت خبری دیگری را که از طریق خدمات خودکار قابل مدیریت نیست به صورت دستی ویرایش کنید.

ملاحظات ویژه در مورد تغییرات NAP

هنگامی که تجارتی نام یا شماره تلفن خود را تغییر می‌دهد معمولاً به این دلیل است که می‌خواهد ارجاعات قدیمی خود را به روز کرده و داده‌های جدید را جایگزین کند. البته این روند در  هنگام تغییر مکان تجارت کمی پیچیده‌تر است. اگر تجارتی بخواهد یک برند کاملاً جدید را در مکانی که قبلاً متعلق به تجارت دیگری بوده راه‌اندازی نماید، آدرس فیزیکی تجارت قبلی با تجارت جدید یکسان خواهد بود. در اینجا توصیه‌هایی را برای تغییر مکان تجارت آورده‌ایم :

۱. همه ارجاعاتی که به آدرس قدیمی شما در سایت‌تان وجود دارد را به روز رسانی کنید. این شامل محتوای صفحه، هِدِرها و فوتِرها می‌شود. تغییر مکان خود را در صفحه اصلی یا صفحات مناسب دیگر اعلام دارید. مسیرهای جدید را بر روی نقشه مشخص کنید.

۲. لیست‌های مربوط به مستاجر قبلی را در گوگل پیدا کرده (مخصوصاً لیست‌هایMy Business  گوگل) و آن‌ها را ببندید؛ در پلتفرم‌های دیگر می‌توانید از تیم پشتیبانی بخواهید که این کار را انجام دهد.

۳. به جای ساخت لیست‌های جدید، لیست‌های موجود خود را با آدرس جدید به روز رسانی کنید.

۴. دیگر ارجاعات خود بر روی وب مانند وبلاگ‌ها، سایت‌های خبری، سایت‌های دولتی و انجمن‌های مشاغل را از طریق ارتباط با آن‌ها به روز رسانی کنید.

۵. تغییر مکان خود را بر روی همه حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود اعلام دارید.

۶. در ماه‌های آینده لیست‌های محلی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید به دلیل جابجایی لیستی تکراری ایجاد نشده است.

این روش باعث می‌شود تا در فرآیند جابجایی‌تان با کمترین مشکلات مواجه شوید.

در حالی که معمولاً تغییر شماره تلفن‌ها شامل ویرایش ساده همه ارجاعات موجود است اما یک شرط وجود دارد: پیش از اینکه شماره تماس جدید خود را انتخاب کنید ابتدا آن را بر روی اینترنت جستجو نمایید. اگر مطلع شدید که شماره انتخابی‌تان قبلاً مربوط به یک تجارت دیگر بوده است که توسط کاربران اینترنت به عنوان تماس‌های بی جواب، اسپم یا کلاهبرداری مستندسازی شده است، به هیچ وجه آن را به عنوان شماره تماس جدید خود انتخاب نکنید.

در آخر اینکه دقت کنید تا هنگام تغییر NAP دستورالعمل‌های گوگل را به صورت اتفاقی نقض ننمایید. این اتفاق معمولاً هنگام تغییر مکان یا تغییر برند برخی از تجارت‌ها می‌افتد.

برای مثال تجارتی که نام قبلی آن " کافه جیم " بوده است و حالا به " غذاخوری جیم " تغییر نام داده است، نام خود را در My Business گوگل بدین صورت تغییر می‌دهد : " غذاخوری جیم (کافه جیم سابق) ". یا تجارتی که از بالای شهر به پایین شهر نقل مکان کرده نام خود را در My Business گوگل بدین صورت تغییر می‌دهد : " غذاخوری جیم – پایین‌شهر ". از آن جایی که این نام‌های اصلاح شده نمایان‌گر نام تجارت در دنیای واقع نیستند پس به عنوان نقض دستورالعمل‌های گوگل شناخته می‌شوند و باید از استفاده از آن‌ها اجتناب کرد.

به جای این کار باید طوری عمل کنید تا گوگل و دیگر موتورهای جستجو از طریق قسمت‌هایی که به صورت قانونی ویرایش شده‌اند متوجه این تغییرات داده‌ها شده و داده‌های جدید شما در دنیای واقع را منعکس کنند.

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۱۷ تماس بگیرید.