نقش لیست‌های تجاری در سئوی محلی

لیست‌ها و مستندات تجارت محلی نقش مهمی در شهرت، رتبه‌بندی و درآمد دارند. به همین دلیل است که داشتن تصویری بزرگ از اهداف، مهم است.

با این مقاله از سلسله مقالات آموزش سئو همراه ما باشید.

بازاریابی آنلاین : ضرورتی برای همه تجارت‌های محلی

در زمان‌های نه چندان دور مالکان کسب و کارهای محلی گزینه‌هایی مانند تبلیغ در صفحات روزنامه‌های محلی، بازاریابی از طریق چاپ بروشور و کوپن، بازاریابی از طریق نامه پستی، بازاریابی تلفنی و تبلیغ در رسانه‌های رادیویی و تلویزیونی محلی، برای تبلیغات آفلاین داشتند. همه این‌ها هنوز هم گزینه‌هایی قابل استفاده در بسیاری از صنایع هستند. اما در حالی که انتخاب برخی راه‌های آفلاین اختیاری است، در حال حاضر بازاریابی اینترنتی برای هر تجارت محلی یک ضرورت است. امروزه اگر نتوان یک تجارت را بر روی وب پیدا کرد، گویی که در هیچ کجا وجود ندارد.

استنادات : رسانه‌های قدیمی متعدد در یک بسته دیجیتال

استنادهای ساختاریافته پر شده بسیار جامع هستند که همان کار تبلیغات سنتی آفلاین را انجام می‌دهند. به موارد زیر توجه کنید:

صفحات زرد : انگشتان بر روی صفحه‌های گوشی‌های هوشمند راه می‌روند، اما جستجوگرها دیگر نیازی به عمل کردن بر اساس یک فهرست چاپی حجیم ندارند و حتی نیازی نیست که حتماً در خانه باشند. هر مصرف‌کننده در هر محلی فوراً می‌تواند از طریق لیست‌های محلی موجود بر روی پلتفرم‌های بزرگ مانند My Business گوگل، فیسبوک و Yelp با هر نوع تجارتی در شهر متصل شود.
در حالی که برخی از تجارت‌ها هنوز هم بازگشت سرمایه خوبی را از صفحات زرد چاپی (تبلیغات روزنامه‌ها) کسب می‌کنند اما هزینه‌بر است، در حالی که عضویت در فهرست‌های داده‌ تجارت محلی آنلاین رایگان می‌باشد.
به علاوه، مخاطب آنلاین گسترده‌تر است زیرا دو سوم جمعیت جهانی آنلاین و ۷۰ درصد مخاطبانی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند را در اختیار دارد. داده اصلی موجود در لیست‌های تجارت محلی جذب کننده اصلی ترافیک و درآمد است.

بازاریابی چاپی :  تگ‌ها، توضیحات، ویژگی‌ها، مسیرها، کوپن‌ها، منوها، گزارشات و پاسخ‌های صاحبان کسب و کار در بسیاری از لیست‌های تجارت‌های محلی رده بالا تمامی کار سنگین بازاریابی چاپی سنتی را انجام می‌دهد.
مصرف‌کننده می‌تواند از طریق یک لیست کامل تجارت مورد نظر خود، محل آن، نوع کارش، پیشنهادات ویژه، علاقه‌مندانش و چگونگی برخورد شرکت با مشتریانش را بفهمد. این‌ها همه چیزهایی است که می‌توانید در یک بروشور قابل دسترسی دیجیتال بگذارید.

تبلیغات رادیو و تلویزیون : در لیست‌های محلی که تصاویر، ویدئو‌ها، تورهای مجازی، دکمه‌های ارتباطی و لینک‌های متصل به پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی پشتیبانی می‌شوند، مصرف‌کننده می‌تواند به راحتی از طریق گوشی همراه خود به آن‌ها دسترسی داشته باشد.
علاوه بر این، می‌تواند از طریق دنبال کردن لینک‌ پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی با تجارت مورد نظر خود ارتباط مستقیم بر قرار کند، قابلیتی که هنوز رادیو و تلویزیون نمی‌توانند فراهم کنند.
یک لیست محلی قدرتمند در یک چشم به هم زدن تجربه‌ای کامل را به وجود می‌آورد.

انتخاب صحیح پلتفرم‌های لیست‌بندی آنلاین

هیچ تجارت محلی پتانسیل تبلیغات قدرتمند و آزاد توسط لیست‌های آنلاین را از دست نمی‌دهد، اما مهم است که با اختصاص دادن ساعت‌های کافی کارکنان به این موضوع بتوانید میزان بازگشت سرمایه خود را به حداکثر برسانید. دو نکته است که باید مورد توجه خود قرار دهید :

۱. باید مشخص کنید که کدام پلتفرم برای ایجاد لیست مناسب‌تر است. صرف صدها ساعت وقت برای لیست شدن بر روی تمامی موتورهای جستجو، فهرست‌بندی‌ها یا برنامه‌ها راه خوبی نیست. به جای این کار پلتفرم‌های بزرگ و معتبر را انتخاب کنید (My Business گوگل، فیسبوک، Yelp،YP  و ...) و سپس پلتفرم‌هایی را گزینش کنید که بسیار مرتبط با نوع کار یا جغرافیای شرکت شما می‌باشند. فقط با لیست شدن در مکان‌های با کیفیت است که زحمات‌تان هدر نمی‌رود.

۲. ساخت لیست‌های تجارت محلی می‌تواند پر زحمت و کسل‌کننده باشد. جمع‌آوری تمامی داده‌ها در یک spreadsheet کار شگفت‌انگیزی است اما تکرار این داده‌ها در پلتفرم‌های مختلف کار جالبی نیست. این روش موجب به وجود آمدن راه‌کارهایی خودکار مانند Moz Local برای مدیریت داده‌های محلی فعال، شده است.
این راه‌کارها به شما اجازه می‌دهد که با پر کردن یک فرم بتوانید داده‌های خود را در پلتفرم‌های با کیفیت پخش کرده و برای پیشرفت و ایجاد تغییرات مورد نظر خود پیوسته بر این داده‌ها نظارت داشته باشید.
با کمی سرمایه‌گذاری وقت بر روی ساخت لیست در پلتفرم‌های مربوط به صنعت و جغرافیای خود می‌توانید این فشار خودکار را تبدیل به نیروی محرکه عظیمی کنید و در واقع این خودکارسازی موجب سبک شدن بارگذاری، کاهش خطاهای انسانی و آزاد کردن وقت تیم شما برای تمرکز بر روی پروژه‌های خلاقانه بیشتر می‌شود.

چه نگرش دستی و چه نگرش خودکار و یا ترکیبی از این دو را انتخاب کنید، مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که لیست‌های تجارت محلی بسیار قدرتمند هستند.

حتماً داستان‌هایی را درباره چاپ شدن شماره تلفن اشتباه در تبلیغات روزنامه‌ها شنیده‌اید، کاری که موجب شده یک خانه به مدت یک سال تلفن‌های ناخواسته داشته باشد و هیچ سودی برای آن تجارت نیز کسب نگردد. لیست‌های تجارت آنلاین نیز هیچ تفاوتی در این زمینه ندارند و داده‌های بد یا متناقض می‌تواند موجب گمراهی مصرف‌کنندگان شده و متعاقباً بر روی معاملات تاثیر منفی بگذارد.

به همین دلیل هیچ تجارت محلی نباید از داده منتشر شده خود بر روی اینترنت غفلت کند. حساس‌ترین چیز در دست گرفتن کنترل و مدیریت مداوم آن داده‌ها تا جایی است که از ثبات و گسترش آن‌ها در سر تا سر وب اطمینان حاصل نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۱۷ تماس بگیرید.