اگر ساخت و مدیریت لیست‌های تجارت محلی خود را به صورت دستی انجام می‌دهید، باید برای اکثر آن‌ها وارد فرایند احراز هویت شوید.

احراز هویت یک لیست به صورت آنلاین تایید می‌کند که شما مالک یک تجارت بوده و مجاز به ادامه حضورش بر روی وب هستید. هر فهرست تجارت محلی آنلاین دارای فرایند احراز هویت مخصوص به خود است که باید در آن گام‌هایی منحصر به فرد را برای تایید لیست خود بردارید. ما یک تصویر کلی از چیزی که در فرایند احراز هویت برای اکثر فهرست‌بندی‌های تجارت محلی با آن مواجه خواهید شد را در این بخش از آموزش سئو ارائه می‌دهیم.

۱. اکثر جاها ابتدا می‌پرسند که آیا تجارت شما در حال حاضر در فهرست‌شان وجود دارد یا خیر.  اگر وجود داشت متعجب نشوید، حتی اگر هیچ‌گاه لیستی را در آنجا نساخته باشید این امر امکان‌پذیر است. مگر اینکه همین امروز تجارت خود را آغاز کرده باشید که در این صورت شانس‌هایی وجود دارد که سوابقی از آن بر روی وب وجود داشته باشد. ممکن است لیست شما نتیجه فرایند جریان داده از یک پلتفرم به پلتفرمی دیگر باشد. به طور کلی، باید نام تجاری یا شماره تلفن خود را برای کشف لیست‌های موجود وارد کنید.

۲. سپس باید هرگونه اطلاعات موجود را مرور کرده و اطلاعات غلط را تصحیح کنید. باید هرگونه اطلاعات جدید یا ناقص مربوط به نام تجاری، آدرس، شماره تلفن، آدرس وب‌سایت، دسته‌بندی‌های تجاری و جزئیات دیگر را تکمیل کنید. به یاد داشته باشید: باید جزئیات اصلی تجارت خود (نام، آدرس، تلفن، وب‌سایت) را به صورت ثابت در هر لیست استفاده کنید. زمان خوبی برای مطالعه راهنمای ماست : اجزاء اصلی لیست‌های تجارت محلی.

زمانی که اطلاعات مربوط به تجارت خود را پر کردید، وارد فرایند تاییدیه می‌شوید. این امر معمولاً در سه حالت اتفاق می‌افتد:

  • از طریق تماس تلفنی پین کدی برای تاییدیه به شما داده می‌شود.
  • از طریق ارسال کارت پستال به صندوق پستی و تایید پین کد.
  • از طریق پست الکترونیکی که با کلیک بر روی لینک تاییدیه انجام می‌شود.

اگر این تاییدیه از طریق کارت پستال انجام می‌شود به همه کسانی که مسئول دریافت مرسولات پستی هستند اطلاع دهید که نسبت به دریافت آن هشیار باشند. این تاییدیه معمولاً ظرف چند هفته می‌رسد و ساده و کوچک است، پس مواظب باشید که گمشان نکنید. هر روز با دقت پست الکترونیکی خود را چک کنید. مدت زمان بین تکمیل تاییدیه و دیدن لیست خود به صورت آنلاین در پلتفرم‌های مختلف متفاوت است. در برخی موارد ممکن است لیست‌تان در چند روز یا حتی چند دقیقه آنلاین ‌شود اما فهرست‌های دیگر دارای یک فرایند گزارش دستی طولانی‌تری باشند، یعنی ممکن است چندین ماه طول بکشد تا لیست شما برای انتشار تایید شود. همان طور که انتظار می‌کشید هیچ تغییر دیگری را در لیست‌های ارسال شده خود ندهید. این موجب عدم تاخیرهای اضافی می‌شود. فقط صبور باشید و هر از چندگاهی چک کنید که آیا لیست‌تان آنلاین شده است یا خیر.

در فهرست‌بندی‌های مشخص (مانند My Business گوگل) ممکن است ایجاد هر گونه تغییر اضافی در داده‌های اصلی مانند نام تجاری یا شماره تلفن موجب ایجاد فرآیند تاییدیه مجدد شود. گرچه معمولاً می‌توانید قسمت‌هایی مانند توضیحات کسب و کار و عکس‌ها را بدون وارد شدن در فرایند تاییدیه مجدد ویرایش کنید.

بایدها و نبایدهای احراز هویت لیست‌های تجارت محلی

۱. اگر لیست‌های تجارت محلی خود را به صورت دستی مدیریت می‌کنید، همه جزئیات مربوطه مانند تاریخ ارسال، پست الکترونیکی، رمز عبور، وضعیت، لینک‌ها و هر چیز دیگری که به آن نیاز دارید را در یک spreadsheet وارد کرده تا در موقع لزوم به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

۲. هرچند که داشتن کارمند یا مشاوری که لیست‌ها را برایتان ساخته و مدیریت کند خوب است، اما توجه داشته باشید که احراز هویت حتماً تحت حساب رسمی تجارت خود شما صورت پذیرد و نه تحت هر حساب دیگری. برای مثال، شرکت لوله‌کشی جیم نباید به شرکت بازاریابی ABC اجازه بدهد که احراز هویت لیست لوله‌کشی در My Business گوگل را تحت حساب گوگل info@abcmarketing.com انجام دهد. اگر رابطه بین لوله‌کش و آژانش قطع شود، جیم دیگر نمی‌تواند لیست‌های تجارت محلی خود را کنترل و مدیریت کند، باید از پیش آمدن این موقعیت جلوگیری کرد.

۳. احراز هویت را با مالکیت اشتباه نگیرید. در حالی که احراز هویت حق مدیریت یک لیست بر روی یک پلتفرم را ممکن می‌سازد، اما شما مالک آن لیست نیستید بلکه پلتفرم مالک آن است. در صورتی که پلتفرمی حس کند قوانین موجود در دستورالعمل‌های آن‌ را نقض کرده‌اید این حق را دارد که لیست شما را از بین ببرد، در صورتی که گزارش‌هایتان غیر قابل اعتماد باشد آن‌ها را فیلتر کند و ویرایش‌های عمومی در داده‌های لیست را تایید کند و همه این‌ها بدون اجازه مالک تجارت صورت می‌پذیرد. در حالی که ممکن است این موقعیت ایده‌آل نباشد، اما مهم است که بدانید لیست شما بر روی یک پلتفرم محتوای آن‌ها به حساب می‌آید و نه محتوای شما.

۴. در حالی که احراز هویت دستی تمامی لیست‌های تجاری در روزهای اولیه جستجوی محلی تنها گزینه بود، بهتر است که جایگزین‌های مدرن‌تر که موجب صرفه‌جویی در وقت نیز هستند را بشناسید. در حال حاضر خدمات خودکاری وجود دارند که داده‌های لیست‌های تجارت محلی شما را مدیریت می‌کنند. این خدمات راه حل‌هایی را برای حذف احراز هویت دستی برای هر لیست فراهم کرده‌اند. خدمات مشخصی مانند Moz Local که با پلتفرم‌های ساخت لیست شریک است، به جای احراز هویت برای هر لیست، داده‌ها را در آن‌ها پخش می‌کند. چون لیست‌ها احراز هویت نشده‌اند، قادرید هر زمان که خواستید با لغو خدمات خودکار، آن‌ها را به صورت دستی احراز هویت کنید. این خدمات خودکار به این دلیل ارزشمند هستند که صحت همه داده‌های شما را از طریق یک داشبور نمایش داده و منتشر می‌کنند و نیاز به احراز هویت دستی را نیز حذف می‌کنند. همچنین قادر هستند تا شما را نسبت به داده‌ها تکراری و غلط که نیاز به اصلاح دارند آگاه کنند.

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۱۷ تماس بگیرید.