بک‌ لینک چیست؟

بک‌ لینک‌ها که  " لینک‌های ورودی " هم نامیده می‌شوند زمانی ایجاد می‌شوند که وب‌ سایتی به وب‌ سایت دیگر لینک می‌دهد. لینک به هر وب‌ سایت بیرونی بک‌ لینک نامیده می‌شود که در این مقاله آموزش سئو به آن می‌پردازیم.

بک لینک چیست؟

چرا بک‌ لینک‌ها مهم هستند؟

بک‌ لینک‌ها به ویژه برای سئو مهم هستند زیرا نمایانگر یک رأی اعتماد از سایتی به سایت دیگر هستند.

در واقع، وجود بک‌ لینک به سایت شما سیگنالی است که به موتورهای جستجو می‌گوید دیگران نیز محتوای وب‌ سایت شما را تایید می‌کنند. اگر سایت‌های زیادی به وب‌ سایت یا صفحه وب یکسانی لینک بدهند، موتورهای جستجو نتیجه می‌گیرند که آن محتوا ارزش لینک دادن را دارد و بنابراین ارزش بالا آمدن در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) را نیز داراست. بنابراین کسب بک‌ لینک‌ها می‌تواند تاثیری مثبت بر روی موقعیت رتبه یا قابلیت دیده شدن در جستجو بگذارد.

کسب بک‌ لینک

کسب بک‌ لینک بخشی ضروری از سئو خارجی سایت است. فرایند کسب این لینک‌ها با عنوان کسب لینک یا ساخت لینک شناخته می‌شود.

برخی بک‌ لینک‌ها ذاتاً دارای ارزش بیشتری نسبت به بقیه هستند. بک‌ لینک‌های کسب شده از سایت‌های قابل اعتماد، محبوب و معتبر به عنوان بهترین بک‌ لینک‌ها شناخته می‌شوند، در حالی که بک‌ لینک‌های کسب شده از سایت‌های کم اعتبار و اسپمی دقیقاً در انتهای دیگر این طیف قرار دارند.[ چگونه بک‌ لینک‌های بد را کشف کرده و بر آن‌ها نظارت داشته باشیم؟ ] به هر صورت لینکی که دنبال شده قطعاً دارای ارتباطی می‌باشد (چه مالک سایتی به موتورهای جستجو اجازه بدهد که از لینک اکوییتی عبور کنند و چه اجازه ندهد) اما ارزش لینک‌های nofollow را کاملاً تنزل نمی‌دهد. حتی فقط ذکر شدن در وب‌ سایت‌های با کیفیت بالا می‌تواند موجب بالا بردن ارزش برند شما شود.

همان طور که برخی بک‌ لینک‌هایی که کسب می‌کنید از دیگر بک‌ لینک‌ها با ارزش‌تر هستند، لینک‌هایی که برای ارتباط با سایت‌های دیگر ایجاد می‌کنید نیز دارای ارزش‌های متفاوتی هستند. هنگامی که به یک سایت بیرونی لینک می‌دهید، تصمیماتی از قبیل اینکه به چه صفحه‌ای لینک می‌دهید (قدرت صفحه، محتوای صفحه، دسترسی موتور جستجو به آن صفحه و ...)، از چه متن متن لنگری استفاده می‌کنید، آیا از follow یا nofollow برای لینک‌ها استفاده می‌کنید یا خیر، یا هر تگ متای دیگری که مربوط به لینک کردن صفحات باشد، تاثیر زیادی بر روی ارزش لینک‌های شما می‌گذارد.

تحقیقات درباره رقابت بک‌ لینک‌ها

کسب بک‌ لینک می‌تواند زمان‌بر باشد. ممکن است زمانی که صحبت از ساخت لینک می‌شود، شروع این کار برای سایت‌های جدید یا آن‌هایی که تازه شروع به گسترش کلمات کلیدی خود کرده‌اند، سخت باشد و این جایی است که تحقیقات مربوط به رقابت بک‌ لینک‌ها به کار می‌آید : با آزمایش پروفایل بک‌ لینک (مجموعه صفحات و دامنه‌هایی که به یک وب‌ سایت لینک هستند) سایت رقیبی که دارای رتبه‌بندی خوبی در کلمه کلیدی مورد نظر شماست، می‌توانید بینشی نسبت به ساخت لینک‌هایی به دست بیاورید که به آن‌ها کمک کرده است تا این رتبه را در آن کلمه کلیدی به کسب کنند. ابزاری مانند Link Explorer می‌تواند به کشف این لینک‌ها کمک کند و شما می‌توانید از آن دامنه‌ها در کمپین ساخت لینک خود استفاده کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۱۷ تماس بگیرید.