تحقیق کلمات کلیدی به چه معناست؟

تحقیق در مورد کلمات کلیدی یکی از وظایف اصلی سئو است که شامل شناسایی کلمات و عبارات محبوبی که مخاطبان در موتور جستجو وارد می‌کنند و تلاشی برای فهمیدن این است که باید برای چه چیزی رتبه‌ بندی شویم. تحقیق کلمات کلیدی به بازاریابان درکی بهتر در رابطه با میزان تقاضای کلمات کلیدی خاص و سختی رقابت آن کلمات در نتایج جستجوی ارگانیک می‌دهد و راه‌هایی را برای بهینه‌سازی آن‌ها نیز معرفی می‌نماید.

تحقیقات در کلمات کلیدی فقط درباره فهمیدن میزان جستجوها برای یک کلمه کلیدی خاص نیست بلکه درباره کشف و شناخت راه‌های متفاوتی است که مخاطبان برای تحقیق درباره یک ایده یا موضوع بکار می‌گیرند. به همین ترتیب تحقیق درباره کلمات کلیدی محبوب نه تنها بخش بزرگی از بهینه‌ سازی سایت برای موتور جستجو است بلکه به طور کلی بخش بزرگی از بازاریابی محتوا نیز هست. چرا؟ چون درباره پست بعدی وبلاگتان به شما ایده می‌دهد، درباره نیاز‌های مخاطبانتان بیشتر یاد می‌گیرید و شما را نسبت به چشم‌انداز زبان جستجو که دائماً در حال تغییر است به روز نگاه می‌دارد. در نهایت با تحقیق درباره کلماتی که مخاطبان در موتور جستجو به کار می‌برند و استفاده از آن برای ساخت محتوایی هدفمند، می‌توانید ترافیکی درست که قابلیت تبدیل بیشتری دارد را به سمت سایت خود جذب کنید. با این مقاله از سلسله مقالات آموزش سئو همراه ما باشید.

Keyword Research | Moz

چه زمانی باید تحقیقات در مورد کلمات کلیدی را انجام داد؟

تحقیقات در مورد کلمات کلیدی فقط یک کار تک جانبه نیست. بنیاد وب‌ سایت شما بر اساس کلمات کلیدی بنا شده است، اما اینکه دقیقاً با چه مصالحی این بنا را می‌سازید نیازمند ابقاء و ارزیابی مجدد است. زبان جستجو دائماً در حال تغییر است، کلمات کلیدی جدید دائماً در حال شکل گیری هستند و نیازهای مخاطبان شما نیز توسعه یافته و رشد می‌کنند. در نتیجه هر زمان که بخواهید وب‌ سایت جدیدی را راه‌اندازی کنید انجام تحقیقات در مورد کلمات کلیدی کاری ارزشمند است.
این کار زمانی انجام می‌شود که بخواهید وب‌ سایتی جدید را راه‌اندازی کنید، پست جدیدی را در وبلاگ سایت خود بنویسید، محصول یا خدمات خاصی را ارتقاء و توسعه دهید و ... . بازسازی سایت و یکپارچه کردن محتوا نیز در این زمینه مفید خواهد بود. وب‌ سایت شما باید بتوانید نیازهای مخاطبان‌تان را برآورده نماید. با تشخیص راه‌های جستجویی که مخاطبتان انتخاب می‌کند، شناسایی جستجوهای محبوب و شناخت راه‌های جستجوی محتوا که دائماً در حال تغییر هستند، می‌توانید محتوایی را ایجاد کنید که مخاطبانتان از آن لذت برده و به اشتراکش بگذارند.

چگونه باید تحقیقات در مورد کلمات کلیدی را انجام داد؟

همه فرایند تحقیق در مورد کلمات کلیدی با یک موضوع، ایده یا کلمه کلیدی محوری آغاز می‌شود که به آن " بذر " نیز می‌گویند. این بذر می‌تواند از دانش صنعتی شما، فعالیت در فروم‌ها و گروه‌های آنلاین یا از خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهید بیاید. حتماً spreadsheet یا دفترچه یادداشتی داشته باشید که بتوانید انواع تغییرات کلمات کلیدی و عباراتی را که از گشت و گذار در پیچ و خم‌های وب‌ سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آورید، در آن یادداشت کنید.

زمانی که لیستی خوب تهیه کردید، قادر خواهید بود که محبوبیت هر کلمه کلیدی را مشخص کرده و درجه سختی رتبه‌بندی برای آن در نتایج موتور جستجو (SERP) را تشخیص ‌دهید. در اینجاست که ابزارهای مربوط به کلمات کلیدی به کار می‌آیند. با وارد کردن یک بذر در ابزاری مانند Keyword Explorer شروع کنید. این ابزار اطلاعاتی را درباره جزئیات جستجو و سختی رتبه‌ بندی برای آن کلمه کلیدی در اختیار شما قرار می‌دهد. این بذرها فقط به معیارهایی مانند حجم جستجو ختم نمی‌شوند بلکه کلمات کلیدی مرتبطی را به شما پیشنهاد می‌دهند که ممکن است تا به حال حتی به آن‌ها فکر نکرده‌اید. خواهید دید که چگونه یک کلمه ساده (بذر) به دست آمده از یک گروه فیسبوک یا گفتگویی با یک مشتری می‌تواند به ایده‌هایی غنی از کلمات کلیدی برای صفحات وب‌ سایت‌تان یا پست بعدی وبلاگ‌تان تبدیل شود.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره چگونگی انجام تحقیقات کلمات کلیدی به دست بیاورید می‌توانید به بخش پنجم از راهنمای سئو برای مبتدیان مراجعه نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۱۷ تماس بگیرید.