لندینگ پیج چیست؟
طراحی سایت

لندینگ پیج چیست؟

امروزه پیشرفت ‌های زیادی در زمینه دیجیتال مارکتینگ رخ داده‌است. دیجیتال مارکتینگ امروز به یک زمینه تبلیغ بسیار مهم برای سایت‌ های فروش تبدیل شده‌است. لندینگ پیج یا صفحه بعد یکی از ابزار هایی است که در زمینه دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به شما کمک نماید. ما در ادامه بیشتر در رابطه با این صفحات توضیح خواهیم داد.

اگر شما نیز دستی در بازاریابی اینترنتی دارید و یا می‌خواهید اقدام به اقدام به شروع دیجیتال مارکتینگ نمایید و ممکن است که تابه‌حال نام لندینگ پیج را شنیده باشید. لندینگ پیج یا صفحه فرود یک صفحه اصلی و مهم در سایت شماست که شما تمام هدف ‌گذاری‌ های خود و اطلاعات مورد نیاز پیج خود را در آن صفحه قرار می دهید تا بتوانید در زمان بسیار پایین تمام اطلاعات مورد نیاز را به مخاطب خودتان منتقل کنید. این لندینگ پیج و یا صفحه هدف شما می تواند پر کردن یک فرم خاص، ثبت ‌نام در سایت شما و یا خریدن اشتراک شما باشد. یا حتی می‌تواند تنها یک توضیح مختصر در رابطه با کمپین کاری شما و تبلیغ سایت شما باشد. شما باید توجه نمایید که اگر قصد طراحی سایت را دارید باید در طراحی لندینگ پیج خود بسیار توجه نمایید و دقیقاً طبق هدف مورد نظر خود لندینگ پیج خود را طراحی کنید و توسعه دهید ممکن است که ساخت و طراحی این صفحه برای شما یک چالش بسیار بزرگ باشد زیرا این پیج شما می تواند باعث بیشتر شدن مخاطبان سایت شما و حتی کمتر شدن مخاطبان سایت شما شود پس اگر جذب مخاطب برای شما بسیار مهم است باید در طراحی لندینگ پیج حساسیت بسیار زیادی به خرج دهید. برای مثال شما می توانید مثال هایی از این صفحه ها را مشاهده نمایید و با توجه به هدف هر کدام از آن ‌ها و نوع طراحی آنها به یک طرح کلی و متناسب برسید و بعد آن را روی وب‌سایت خودتان پیاده نمایید. متمایز بودن لندینگ پیج سایت شما می‌تواند یک نکته مثبت بسیار عالی برای جذب مخاطب شما باشد.

کاربرد های لندینگ پیج چیست؟

تبلیغات در گوگل

صفحه تبلیغات گوگل می‌تواند به شما کمک نماید تا بتوانید به راحتی بازگشت مالی بسیار زیادی را از انواع مختلف کمپین‌ های تبلیغاتی به دست بیاورید، توجه کاربران مختلف و متنوعی را در سطح اینترنت به موضوع خاص کمپین خود و یا تبلیغات خود جلب نمایید، و از این فرصت عالی استفاده نمایید.

بازاریابی ایمیلی

لندینگ پیج ها می‌توانند در زمینه ایمیل مارکتینگ نیز برای شما بسیار سودمند باشد. این صفحه ها می توانند تنها برای آن دسته از مشتریان و کاربرانی که حدس زده میشود آشنایی بالایی با زمینه کار شما و کسب ‌و کار شما دارند پیدا نماید تا شما بتوانید به راحتی هدف‌ گذاری مشتری ‌های خود را انجام دهید و با استفاده از انواع مختلف کتاب‌های الکترونیکی و یا مقاله‌ها و فرستادن آن ‌ها به آدرس ایمیل مشتریان خود آن ‌ها را به سمت کسب‌ و کار خودتان بازگردانید.

دموی رایگان

اگر شما در وب‌سایت خود محصولاتی و اطلاعات را به‌صورت رایگان به مشتریان خودتان ارائه می‌کنید، با استفاده از لندینگ پیج خود می توانید نظر مشتریان خود را به آن جلب نمایید و در سایت خود روی آن موضوع تاکید بسیاری نمایید.

صفحه محصول

اگر شما بتوانید راهی را پیدا نمایید تا مشتریان خود را روی یک محصول خاص متمرکز نمایید، این کار می‌تواند شانس شما را برای فروش آن محصول تا حد بسیار بالایی بیشتر کند. توجه نمایید که وب سایت هایی که بسیار موفق هستند، همواره سعی نموده‌اند که یک لندینگ پیج مختص برای هر محصول و یا گروه مشابهی از محصولات داشته باشند تا بتوانند توجه مشتریان خود را روی آن محصول جلب نمایند و باعث فروش رفتن محصول خود شوند.

کمپین تبلیغاتی

اگر شما کمپین تبلیغاتی خاصی را برای اهداف مشخصی برنامه‌ ریزی کرده‌اید، و یا حتی پیشنهادات جذابی مانند ارائه کد تخفیف ها دارید و یا اگر می‌خواهید برای مدت کوتاهی نسخه های رایگان نرم ‌افزارهای گوناگون را در سایت خودتان قرار دهید می‌توانید از لندینگ پیج ها برای رسیدن به هدف خودتان استفاده نمایید.

ارتباط با ادمین

شما می توانید از لندینگ پیج ها برای قرار دادن شماره تماس خود و یا ایمیل خود، برای راحت‌ تر شدن برقراری ارتباط مشتریان با خود شوید. شما می‌توانید با استفاده از به کار بردن لهجه لحنی جذاب و گیرا و طراحی یک لندینگ پیج مناسب توجه مشتریان خود را به آن جذب نمایید تا بتوانید با ارتباط گرفتن با کاربران خود آن ‌ها را متقاعد به حمایت از کمپین خود و یا خرید محصول خود نمایید.

شناسایی اهداف لندینگ پیج

حال که شما بطور کل با مفهوم لندینگ پیج و اهداف آن آشنا شده‌اید بد نیست که کمی نیز در رابطه با هدف این صفحه بدانید که شما چگونه می‌توانید این صفحه را به ابزاری برای فروش بیشتر محصولات خود و یا بازاریابی بهتر تبدیل نمایید. ما در ادامه به بررسی اهداف این صفحه‌ ها و انواع مختلف آن خواهیم پرداخت.

صفحه فروش محصول و یا ارائه خدمات

اگر سایت شما یک فروشگاه اینترنتی باشد، صفحه فروش محصول معمولاً دربرگیرنده رزرو وقت قبلی، یک بلیط، یا کارت اعتباری تست رایگان خدماتی محصول را به مخاطب شما ارائه می کند. معمولاً یکی از اهداف اصلی این صفحات، به فروش رساندن محصول شماست. همچنین شما می‌توانید با استفاده از صف فروش، محصول خود را برای جامعه هدف خودتان تبلیغ نمایید و یا همچنین شما می‌توانید برای خرید محصول خود یک ترافیک ایجاد نماید که منجر به فروش بیشتر محصول شما شود.

ایجاد جامعه سرنخ برای فروش محصول

این نوع صفحات معمولاً برای جمع آوری اطلاعات مشتریانی است که احتمال خرید آن ‌ها از شما بسیار بالا است. هدف این پیج ها گرفتن اطلاعات خاصی مانند نام، سن، محل زندگی، ایمیل و هر گونه اطلاعات دیگری که ممکن است در آینده برای بازاریابی شما مورد استفاده قرار بگیرد، است. شما می‌توانید از این اطلاعات برای دسته ‌بندی مشتریان خودتان استفاده نمایید. توجه نمایید که باید یک لحن کاملاً قانع ‌کننده و یا خدمت متناسب به مشتری خود ارائه نمایید تا او را قانع نمایید که این فیلد های اطلاعاتی در سایت شما را پر نماید تا شما بتوانید به اطلاعات شخص دسترسی پیدا نمایید. معمولاً این لندینگ پیج ها برای ایجاد مشتریان سرنخ می تواند شامل انواع مختلف کتاب‌ های اینترنتی رایگان، ثبت ‌نام در وبینارها، راهنمای استفاده از محصولات، و یا همچنین ثبت‌ نام در خبرنامه سایت باشد تا آن ‌ها را قانع نماید تا فرم ‌های مدنظر سایت شما را پر نمایند.

ایجاد رابطه و تولید ترافیک

تولید ترافیک برای جذب مخاطبان برای بازدید از وب ‌سایت شما یکی از روش ‌های بسیار مرسوم امروز بازاریابی است. همچنین جالب است بدانید که این صفحه‌ ها ترکیبی از صفحه‌ های ایجاد سرنخ و یا همچنین فروش محصول است که در نهایت منجر به سوق دادن مشتریان شما به سمت خرید می شود. این صفحات به طور کل به شما این امکان را می‌دهند که مشتریانی که احتمال خرید از سایت شما را دارند قانع کند که محصول شما را خریداری نمایند و باعث بالا رفتن فروش شما خواهد شد.

جمع بندی

حال که شما با مفهوم اصلی لندینگ پیج ‌ها، اهداف آن ‌ها، و همچنین انواع مختلف آن ‌ها آشنا شدید، تنها به یک ابزار برای ساخت انواع مختلف این صفحات، نیاز دارید همان‌طور که مشاهده نموده‌اید لندینگ پیج ها کاربرد بسیار فراوان و مثبتی در بازاریابی اینترنتی دارند و می‌توانند درصد فروش شما را از این ‌رو به آن رو کنند. لندینگ پیج ‌ها می‌توانند به راحتی در ذهن مخاطب شما جای بگیرند و به دلیل طراحی خاص آن‌ ها در ذهن مخاطب شما ثبت می شوند. همچنین با استفاده از این صفحات، می‌توانید به ‌راحتی علاقمند های محصول خود را پیدا نمایید و آن‌ها به سمت سایت خودتان و خرید محصولتان جذب نمایید و سود بسیار زیادی از این راه به دست بیاورید. برای طراحی لندینگ پیج شما باید جامعه هدف خود را بشناسید، محصول خود را به طور کامل معرفی نمایند، و در نهایت اقدام به تولید لندینگ پیج با توجه به جامعه هدف خود نمایید تا بتوانید بازخورد مثبتی را از آن به دست آوردید. در مرحله اول برای طراحی لندینگ پیج خود سعی نمایید که از یک عنوان بسیار قوی و مناسب برای صفحه خود استفاده نمایید. عنوان قوی باعث می‌شود که توجه کاربر به صفحه اصلی شما جلب شود، همچنین باعث می‌شود کاربر سریعاً متوجه شود که سایت شما در حال ارائه چه نوع خدماتی است، و باعث جذب مخاطب می‌شود. جملاتی بسیار کوتاه و چند کلمه می تواند مفهوم کلی را به مشتری شما برساند. همچنین زیر عنوان مناسب نیز زیر عنوانی است که بتواند مشتری شما را متقاعد کند و او را توجیه به خرید محصول شما نماید، و همچنین باید دربردارنده توضیحاتی مربوط به عنوان باشد و یک سری اطلاعات و متناسب را با توجه به محصول شما به خواننده شما بدهد. توجه نمایید که این توضیحات نباید طولانی باشند و در چند جمله مفهوم اصلی شما را انتقال دهند.

موضوع مرتبط طراحی سایت

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.اهداف لندینگ پیج ‌ها چیست؟
  این صفحات تنها و فقط یک هدف را دنبال می‌کند که این هدف می‌تواند تبلیغ محصول شما، ارائه خدمات رایگان، ویا دربردارنده یک نکته جذاب برای جذب مخاطب باشند.
 • ۲. آیا استفاده از لندینگ پیج ها باعث دور شدن ذهن مخاطب از هدف اصلی می شود؟
  لندینگ پیج ها خروجی و دسترسی بسیار محدودی دارند و ذهن مخاطب را از هدف اصلی کمپین دور نمی‌کنند.
 • ۳.آیا لندینگ پیج با صفحه اصلی وب ‌سایت یکی است؟
  خیر، لندینگ پیج ‌ها با صفحه اصلی سایت شما کاملاً متفاوت هستند.
 • ۴.آیا طراحی لندینگ پیج سخت است؟
  خیر شما می‌توانید بدون داشتن تخصص کد نویسی نیر این لندینگ پیج ها را طراحی نمایید.