آیا من به یک وب سایت نیاز دارم؟

استیو جابز هم این سوال را پرسیده بود. او تمامی کارهایی را که در شرکتش انجام می شد را به چالش کشید. از همه نیروهای شرکت – مهندس تا پرسنل مالی – خواست تا کارها را به روش های متفاوت با گذشته انجام دهند. زیرا همیشه از آنها می خواست که راجع به این که چرا کاری را به یک روش خاصی انجام می دهند فکر کنند و این جواب “خب این روشی است که همه همینطوری انجام میدن” اصلا برای او قانع کننده نبود.

آیا شما به یک وب سایت نیاز دارید؟ چرا چنین فکری کنید؟ به کدام شرکت طراحی سایت اعتماد کنید؟ بنابراین هوراوب تصمیم گرفت که به روش استیو جابز این مسئله را بررسی کرده و پاسخی برای این سوال پیدا کند که اساسا چرا به عنوان مالک یک کسب و کار تجاری کوچک به وب سایت نیاز دارید.

چرا به وب سایت نیاز داریم؟

دلیل شماره ۱: بروشورهای آنلاین

شرکت ها مبالغ کلانی برای تولید و توزیع برشور هزینه می کنند که با داشتن وب سایت می توانند از تمامی آن هزینه ها پرهیز کنند. مشتریان بالقوه شما به راحتی می توانند به اطلاعات مربوط به شما و محصولات تان به صورت آنلاین دست یابند. اگر شما فعالیت تجاری خود را عمدتا از طریق ارتباطات شخصی و شبکه سازی انجام می دهدید در این صورت مشتریان تمایل دارند که وب سایت شما را بازدید نمایند.

دلیل شماره ۲: مشتریان بیشتر

بیشتر از ۲٫۴ ملیارد نفر در روز از اینترنت استفاده میکنند و حداقل ۹۰ درصد ار آنها طی ۱۲ ماه گذشته حداقل یکبار به صورت آنلاین خرید انجام داده و یا با شرکتی تماس گرفته اند. بنابرین در صورت نداشتن وب سایت شما دارای یک حلقه مفقوده خواهید بود.

دلیل شماره ۳: ارزش های تجاری

آیا تا به حال سعی کرده اید یک وام تجاری بگیرید؟ می دانید که ابدا کار ساده ای نیست. اگر مدیر بانک مربوطه بخواهد وبسایت شما را ببیند چه بهتر که یک وب سایت عالی داشته باشید. این موضوع صرفا محدود به مدیر بانک نیست چرا که تصویر شما در ذهن همه و به خصوص مشتریان شما در صورت نداشتن وبسایت خوب مخدوش خواهد شد.

دلیل شماره ۴: داشتن تاثیر بیشتر

در صورت داشتن وب سایت امکان بالقوه بازدید آن توسط هزاران نفر وجود دارد و بنابراین شما این امکان را دارید که تصمیمات افراد را تحت تاثیر قرار داده و یا به آنها آموزش دهید.

دلیل شماره ۵: فرصتی برای خودنمایی

شما خود بهتر می دانید که شناخته شدن کار شما توسط افراد چه حس خوبی را ایجاد میکند. پس شما با داشتن وب سایت می توانید کارهایی را که توان انجام آن را دارید به مردم بشناسانید و به کار خود ببالید.

دلیل شمار ۶: کمک به تحقق سریع تر اهداف تجاری

درست شنیدید! وقتی پای آماده سازی محتویاتی که قرار است در وبسایت خود بگذارید به میان آید شما مجبور خواهید بود جنبه هایی از کار تجاری خود را بازبینی کنید که شاید سالها به آن فکر هم نکرده اید. احتمالا به همین خاطر اهداف تجاری خود را مورد بررسی مجدد قرار خواهید داد.

دلیل شماره ۷: موانع کمتر برای ورود به یک حوزه کار جدید

آیا تا به حال شده که بخواهید تجارت جدیدی در کنار تجارت فعلی راه بیاندازید؟ در اینصورت اینکار را در محیط مجازی با سادگی بیشتری انجام خواهید داد. در واقع با استفاده از بعضی سازندگان رایگان سایت بدون هیچ هزینه ای می توانید اینکار را انجام دهید.

دلیل شماره ۸: همیشه در دسترس

سایت شما به صورت۲۴ ساعته، بدون هیچگونه نظارت و بدون نیاز به محافظت به کار خود ادامه می دهد و بنابراین همیشه در دسترس کاربران می باشد.

دلیل شماره ۹: ارتباط با مشتریان

با داشتن یک وبلاگ و یا حتی ارسال فید به وب سایت خود می توانید مشتریان را از سرویس ها، تولیدات، پیشنهاد ها، وقایع، عکسها و هرگونه محتوای جدید خود آگاه کنید.

دلیل شماره ۱۰: بازاریابی

اینترنت افق های جدیدی برای بازاریابی گشوده است که قبلا در دسترس نبودند. وب سایت می تواند به شما کمک کند که با استفاده از تکنینک های بازاریابی کم هزینه بتواند فعالیت های تجاری جدیدی را جذب کنید.

دلیل شماره ۱۱: email@mywebsite.com

البته راه های دیگری هم برای داشتن ایمیل وجود دارد، اما در صورت داشتن وب سایت خودتان می توانید آدرس ایمیل اختصاصی به شکل دلخواه خود را داشته باشید که بسیار حرفه ای تر است و به راحتی می توان آنرا به خاطر سپرد. ممکن است شما آدرس های ایمیل شخصی از سایت های عمومی داشته باشید اما به خاطر سپردن آنها برای مشتریان ساده نیست.

دلیل شماره ۱۲: استفاده رسانه ایی

هر چند ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما می توانید جهت اطلاع رسانی، رسانه ایی راجع به تجارت خود داشته باشید. اما انجام اینکار مستلزم داشتن وب سایت می باشد.

دلیل شماره ۱۳: آزادی عمل داشته باشید

بهترین جواب برای این پرسش که چرا باید وب سایت داشته باشم این است که می توانید آزادی عمل داشته باشید. داشتن وب سایت ساده ترین راهی است که بتوانید بعد از ترک محل کار خود امرار معاش کنید.

دلیل شماره ۱۴: بزرگان را شکست دهید

آیا تا به حال شده است که بخواهید تجارتی را شروع کنید و ندانید چطور با نامهای بزرگی که در حوزه هستند رقابت کنید؟ با ساختن یک وبسایت فوق العاده خوب و داشتن استراتزی قوی پشت آن می توانید نام های بزرگ را به زیر بکشید. ممکن است نتوانید آسمان خراش های بزرگ را از آنها بسازید اما وب سایت شما می تواند دیوارهای میان شما و آنها را بشکند.

دلیل شماره ۱۵: کمک به شما برای یافتن شغل جدید

شرط میبندم که انتظار این مورد را نداشتید! تا به حال تماما از این که چطور وبسایت می تواند به تجارت شما کمک کند گفته شد اما در واقع می تواند از بعد شخصی هم برای شما خیلی مفید باشد.

وب سایت نه تنها می تواند رزومه شما را ارایه دهد بلکه با داشتن و مدیریت وب سایت خودتان شما ناخودآگاه مهارت های کاری و ارتباطی مختلفی را به نمایش گذاشته اید. به دلیل اینکه تجربه کار در حوزه منابع انسانی را دارم می دانم که این موضوع چقدر اهمیت دارد.


در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |