هنگامی که می‌خواهید گزارشاتی سودمند در زمینه سئو برای مشتریان و اعضای تیم خود تهیه کنید ایجاد تعادل میان بهترین و مرتبط‌ترین اطلاعات با چیزی که آن‌ها واقعاً انتظارش را دارند دشوار است. اساساً باید به مشتریان خود نشان دهید اقدامی که انجام می‌دهید کارآمد است و کسب نتایج مثبت بر روی کسب و کارشان تاثیر می‌گذارد. حال باید از خود سوال کنید که از نظر آن‌ها پیشرفت چیست؟

• آیا سعی دارند تا ترافیک بیشتری را برای وب‌سایت خود تولید کنند؟
• هدفشان افزایش فروش کلی است؟
• میخواهند رتبه‌بندی‌شان را بهبود بخشند؟
• آیا می‌خواهند برای کلمه‌کلیدی خاصی رتبه‌بندی شوند یا می‌خواهند وارد بازاری جدید شوند تا درآمد خود را افزایش دهند؟

صرف‌نظر از هدف تجاری خاصی که دارند، نیاز دارید تا گزارش‌هایی تهیه کنید که مختصر، صریح و به راحتی قابل هضم باشند تا به مشتریان یادآوری کنید که چرا دارند بر روی سئو و خدمات شما سرمایه‌گذاری می‌کنند. اگر گزارشی خیلی طولانی باشد ممکن است مشتری علاقه خود را از دست بدهد. اگر گزارشی خیلی کوتاه باشد یا از نظر مشتری دارای داده‌های مرتبط نباشد، ممکن است از سرمایه‌گذاری در این زمینه نا امید شوند.
دوست دارم گزارشات سئوی خود را طوری تهیه کنم که گویا در حال شرح یک آزمایش هستم : هدف یا مشکلی دارم که می‌خواهم حلش کنم، فرضیه‌ای دارم که فکر می‌کنم من را به هدف رسانده و مشکل را حل می‌کند و روندی که از آن پیروی می‌کنم که همه این‌ها به مشاهداتی ختم می‌شود تا میزان پیشرفت خود را محک زده و هدف جدیدی معین کنم.

در این مقاله آموزش سئو در مورد این صحبت خواهیم کرد که باید از چه اطلاعاتی در گزارشات سئوی خود استفاده کنید و چه ماژول‌هایی را می‌توانید به گزارش سفارشی خود در Moz Pro اضافه کنید تا بتوان آن داده‌ها را نشان داد.

۱- هدف خود را تعیین کنید

هدف فعلی سئو چیست و چگونه می‌تواند با اهداف کسب و کار مشتری در یک راستا قرار بگیرد؟

اولین قدم برای تلاش در هر زمینه این است که باید تعیین کنید برای دستیابی به چه چیزی تلاش می‌کنید؟ باید اهداف فعلی سئوی خود را برای مشتری کاملاً توضیح دهید. برای مثال ممکن است هدف شما افزایش رتبه‌بندی کلمات‌کلیدی منتخب باشد تا قابلیت دید را در جستجو به طور کلی افزایش دهید یا لینک‌های درونی بیشتری تولید کنید. شاید مهم‌تر از همه ممکن است بخواهید توضیح دهید که چگونه این اهداف سئو به طور کلی بر روی کسب و کاری مشتری‌تان تاثیر می‌گذارند.
اهداف ملموس کسب و کار را بیان کنید، برای مثال : افزایش درآمد ماهانه یا ایجاد ترافیک بیشتر برای فروشگاه آنلاین، اما فراموش نکنید که حتماً باید توضیح دهید چرا این اهداف را انتخاب کرده‌اید. فقط بیان اینکه هدف افزایش رتبه‌بندی کلمات کلیدی است باعث نمی‌شود که مشتری دلیل اهمیت آن را بفهمد. با مشخص کردن اینکه برای چه و چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید نه تنها به گزارش خود جهت می‌بخشید بلکه انتظارات مشتری را نیز برآورده می‌کنید.

۲- فرضیه خود را شکل دهید

برای دستیابی به هدف باید نیروی خود را در کجا متمرکز کنید؟

نحوه دستیابی به اهداف کسب و کاری مشتری از طریق سئو چیزی است که هنگام تهیه گزارش سئوی خود مطمئناً درباره آن فکر خواهید کرد. فکر می‌کنید که برای برآورده ساختن انتظارات مشتری و دستیابی به اهداف کسب و کار او چه اتفاقاتی باید رخ دهند؟ برای مثال اگر مشتری بخواهد ترافیک جستجوی ارگانیک را به طور کلی در سایت خود افزایش دهد، باید بر روی بهبود رتبه‌بندی کلمات کلیدی تمرکز کنید.
مشتری می‌پرسد ” درست، اما چگونه می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ “. اینجا زمانی است که باید طرح خود را تشریح کرده و چیزی که بیشترین تاثیر را دارد به کار گیرید، مثلاً این اطمینان را بدهید که همه صفحات دارای توضیحات متا با طول مناسب هستند یا همه صفحات دارای تگ عنوان هستند.
پرسیدن این گونه سوالات در هنگام تهیه گزارش موجب موفقیت شما می‌شود. شفاف‌سازی چگونگی پیش رفتن روند موجب می‌شود این اطمینان حاصل شود که اطلاعات مرتبط لحاظ شده و در میان توده‌ای از اطلاعات نامرتبط با هدف فعلی گم نشده‌اند. سریع‌تر مشخص کردن گام‌های بعدی باعث می‌شود که در مسیر بمانید و بتوانید گزارشاتی تهیه کنید که مختصر بوده و به راحتی قابل هضم باشند.
سئو می‌تواند گیج کننده باشد، که احتمالاً مشتری به همین دلیل شما را استخدام کرده است! باید به مشتری توضیح دهید که قصد انجام چه کاری را دارید و چگونه و چرا آن را انجام می‌دهید. این کار باعث می‌شود که مشتری از احساس ناخوشایند تکرار سوالات با خود رهایی یابد. سوالاتی مانند ” هدف من از این کار چیست؟ آیا این کار واقعاً به من کمک می‌کند؟ “. توضیحی شفاف که حاوی اطلاعات مفید نیز باشد می‌توانید چیزی به سادگی مثال زیر باشد:
” تلاش من اطمینان پیدا کردن از این است که همه صفحات شما دارای توضیحات متای مرتبط باشد تا جستجوگران هنگام مواجهه با نتایج موتور جستجو بهتر بتوانند بفهمند که آیا سایت شما واقعاً چیزی است که به دنبالش هستند یا خیر. این باعث بهبود کلی نرخ کلیکی شما شده و نهایتاً منجر به افزایش ترافیک سایت‌تان می‌شود. ”
اگر بتوانید اهدافتان را با توضیحات خود در مورد کاری که دارید انجام می‌دهید ترکیب کنید که چه بهتر!

۳- روند خود را توضیح دهید

تا به حال چه کارهایی برای رسیدن به این هدف انجام داده‌اید؟

زمان نشان دادن چیزی است که تا کنون انجام داده‌اید! در اینجا اهداف سئویی را بیان می‌کنید که به آن‌ها دست یافته‌اید، مانند: درست کردن توضیحات از دست رفته، حل مشکل صفحات ۴۰۴ در سایت، صفحاتی که برای اهداف کلمات کلیدی بهینه‌سازی شده‌اند و … . مشتری دوست دارد تا شواهدی را مبنی بر تاثیر سرمایه‌گذاری خود ببیند، پس همواره به مشتری خود یادآوری کنید که برای چه چیزی بهش ما پول داده است و گزارشی با جزئیات تهیه کنید تا نشان دهید که چه تاثیراتی گذاشته‌اید.

ابزار گزارش سفارشی Moz Pro و همچنین بخشی از ” مشاهدات ” که کمی راجع به آن صحبت خواهیم کرد برای تهیه این نوع گزارش کارآمد هستند. می‌توانید از تصاویر مفیدی که در ماژول‌های گزارش سفارشی موجود است برای نشان دادن کاری که انجام داده‌اید و مرحله بعدی که قصد انجام آن را دارید استفاده کنید.

۴- مشاهدات خود را ثبت کنید

بخش ” مشاهدات ” گزارش بخشی است که باید در آن داده‌های واقعی و محسوس را به مشتری نشان دهید. شما کاری که انجام می‌دهید را مشخص کرده تا به آن‌ها کمک کنید که بتوانند به اهداف فعلی سئوی خود برسند و حالا زمان نشان دادن نتایج کارتان به آن‌هاست.

عملکرد کلمات کلیدی

این ایده بسیار ساده است : به مشتری خود نشان دهید که کدام‌یک از کلمات کلیدی مورد نظر آن‌ها در رتبه‌بندی‌ها بهبود یافته است و چگونه قابلیت دیده شدن در جستجو از آخرین گزارش تا به حال تغییر کرده است. ممکن است بخواهید برای شفافیت بیشتر اطلاعاتی درباره کلمات کلیدی که کارایی خوبی نداشتند نیز به مشتری بدهید. حالا زمان آن است که طرح خود را برای بهبود عملکرد آن کلمات کلیدی بیان کنید. همچنین می‌توانید به مشتری نشان دهید که نسبت به رقبایش در چه رتبه‌ای قرار دارد و مثال‌هایی خاص از بهبود رتبه را به او یادآور شوید.
در اینجا یک مثال آورده شده است :
” با وجود اینکه رتبه ۵ عدد از کلمات کلیدی افت داشته است اما قابلیت دید جستجو به طور کلی ۷% افزایش داشته است و برای آن ۵ کلمه کلیدی نسبت به رقبای خود رتبه بالاتری کسب کرده‌اید. ”

Keyword performance

مهم است که بتوانید انتظارات مشتری را پایین بیاورید و به او یادآوری کنید که نوسانات هفته به هفته کلمات کلیدی امری عادی است و مقایسه رتبه‌بندی‌ها در طول بازه زمانی بیشتر عملکرد درست آن‌ها را بهتر نشان می‌دهد.

بهینه‌سازی صفحه

یک راه عالی برای اضافه کردن جزئیات بیشتر درباره رتبه‌بندی کلمات کلیدی در گزارش سفارشی استفاده از ماژول‌های بهینه‌سازی صفحه است. ابزار بهینه‌سازی صفحه به شما این امکان را می‌دهد که کلمه‌کلیدی مورد هدف یک صفحه خاص در سایت را دنبال کنید تا بتوانید بفهمید که آن صفحه تا چه اندازه برای آن کلمات کلیدی بهینه‌سازی شده است. این ابزار مخصوصاً زمانی مفید است که مشتری مجموعه‌ای از کلمات کلیدی را برای رتبه‌بندی در نظر دارد. ابزار بهینه‌سازی صفحه امکاناتی را برای بهبود شانس رتبه‌بندی در اختیار شما قرار می‌دهد و نشان می‌دهد که باید چه کارهایی را در حال حاضر برای بهبود رتبه مشتری انجام ‌دهید! هنگامی که ماژول‌های بهینه‌سازی صفحه را به گزارش خود اضافه می‌کنید از طریق آن‌ها می‌توانید بهبودهای حاصل شده در برخی صفحات و چگونگی تغییر رتبه برای آن کلمات کلیدی را نشان دهید، همچنین این ماژول‌ها صفحاتی که هنوز بر روی آن‌ها کار نکرده‌اید و می‌توانند فرصت خوبی برای بهینه‌سازی باشند را مشخص می‌کنند.

ترافیک ورودی

نشان داده اینکه افراد بیشتری وارد سایت می‌شوند به مشتری یکی از راه‌های ساده برای نشان دادن پیشرفتی است که داشته‌اید. اگر می‌توانید حتماً جایی که سرچشمه افزایش ترافیک است را به مشتری نشان دهید، این می‌تواند رتبه‌بندی‌های بالای کلمات کلیدی، تولید بک‌لینک‌های جدید یا دیگر عواملی که به کار گرفته‌اید، باشد.

تولید لینک
اگر هدفتان این است که بک‌لینک‌های بیشتری برای مشتری خود تولید کنید باید نتیجه کار را به آن‌ها نشان دهید. در مورد انواع لینک‌هایی که قصد کسب آن‌ها را دارید صادق باشید. برای مثال، اگر کیفیت بیشتر از کمیت برایتان اهمیت دارد و تلاش‌های خود را بر روی کسب لینک از سایت‌هایی با MozRank و MozTrust بالا متمرکز کرده‌اید، حتماً مشتری خود را در جریان این امر قرار دهید و توضیح دهید که چه تاثیری می‌تواند بر روی پروفایل بک‌لینک آن‌ها داشته باشد. آیا استراتژی شما باعث کسب لینک‌های بیشتر یا لینک‌های با کیفیت بیشتر برای آن‌ها می‌شود و چه چیزی برای کسب و کار آن‌ها بهتر است؟ توضیح دهید که چرا هدف شما بهترین برنامه برای دستیابی به اهداف کسب و کار مشتری است.

ردیابی سایت

اضافه کردن ماژول‌های ردیابی سایت به گزارش سفارشی می‌تواند به خوبی به مشتری نشان دهد که بر روی چه چیزی از سایت او کار کرده‌اید. برای مثال اگر بر روی ریدایرکت کردن صفحات ۴۰۴ تمرکز کرده‌اید، می‌توانید به آن‌ها نموداری را نشان دهید که کاهش خطاها در صفحات را نشان می‌دهد. شاید بخواهید بر روی تمیز کردن زنجیره‌های ریدایرکت، مرور تگ‌های meta noindex یا ویرایش صفحاتی که دارای محتوای سبک هستند کار کنید. می‌توانید همه این موارد را انجام داده و با استفاده از ماژول ردیابی در گزارش سفارشی پیشرفت خود را نشان دهید. همچنین می‌توانید از این ماژول‌ها برای نشان دادن بهبود سایت به مشتری استفاده کنید، برای مثال می‌توانید به او نشان دهید که تعداد ثابتی از صفحات هر هفته ردیابی شده و نرخ مشکلات درون سایت مانند صفحات ۴۰۴ و محتوای سبک کاهش یافته است. همچنین می‌توانید محدوده‌هایی از سایت را به او نشان دهید که هنوز باید بر روی آن‌ها کار کرد.

۵- نتایج خود را ترسیم کنید

گام بعدی چیست؟

هنگامی که از کار خود فارغ شدید و چرایی و چگونگی تاثیر آن بر روی کسب و کار مشتری را بیان کردید، باید مشخص کنید که مشتری باید انتظار مواجهه با چه چیزی را در قدم بعدی داشته باشد. گام بعدی خود را برای مشتری شرح دهید و بگویید که فکر می‌کنید چه چیزی در این مرحله بهتر کار می‌کند (یا نمی‌کند) تا بتواند برای گزارش بعدی شما آماده شود. آیا قصد دارید بر روی بهینه‌سازی کلمات کلیدی در صفحاتی خاص کار کنید که در حال حاضر رتبه‌بندی نمی‌شوند، یا قصد دارید از فرصت‌های ساخت لینک استفاده نمایید، حتماً همه این‌ها را با مشتری در میان بگذارید.

گزارش نهایی خود را بنویسید

نهایتاً پیش از اینکه گزارش جدید خود را برای مشتری ارسال کنید، حتماً یک بار دیگر آن را مرور کرده تا مطمئن شوید که داستان را به درستی پیش برده‌اید.
• آیا به درستی همه کارهایی که انجام داده‌اید را در بر می‌گیرد و آیا به طور کلی تاثیری مثبت بر روی اهداف کسب و کار مشتری داشته است؟
• آیا زبان به کار رفته در گزارش به راحتی برای مشتری قابل فهم است و توجه او را جلب می‌کند؟
هرکسی یک جادوگر سئو نیست، پس مهم است گزارشی که تهیه می‌کنید به راحتی قابل فهم باشد. برای مثال اگر در گزارش خود نشان داده‌اید که قابلیت دیده شدن در جستجو افزایش یافته آیا مشتری می‌تواند این اصطلاح خاص و معنی آن را بفهمد؟ اگر نه، آیا آن را توضیح داده و اهمیت آن را بیان کرده‌اید؟ سعی کنید که گزارش را از دید مشتری روایت کنید و ببینید که آیا قادر هستید مقادیر درستی را در داده‌هایی که نشان می‌دهید پیدا کنید؟ انجام این مرحله اضافه می‌تواند گزارش شما را مستحکم‌تر کرده و این اطمینان را ایجاد کند که بهترین کار را ارائه می‌دهید.

گزارش خود را به صورت خودکار ارسال کنید

در بخش گزارشات سفارشی Moz Pro می‌توانید گزارش جدید خود را طوری تنظیم کنید که به صورت هفتگی یا ماهانه ایمیل شود تا کمک کند که مشتریان‌تان نسبت به کاری که انجام می‌دهید اطلاعات به روز داشته باشند. همچنین می‌توانید گزارش خود را مستقیماً به افرادی که فکر می‌کنید سهمی در دیدن نتایج سئوی شما دارند ایمیل کنید، مانند همکاران یا سهامداران.
مهم‌ترین چیز این است که مطمئن شوید مشتری می‌داند برای چه چیزی پول می‌دهد! او می‌خواهد نتایج ملموسی را ببیند که مختص کسب و کار او است. یک گزارش کارآمد و صحیح سئو گزارشی است که هم کار شما را آسان‌تر کرده و هم به مشتری کمک می‌کند تا مطمئن شود که سرمایه‌گذاری‌اش جواب می‌دهد.

یک گزارش عالی سئو

اگر تصمیم دارید تا ساخت گزارش سفارشی جدید خود را آغاز کنید، می‌توانید در دوره رایگان ۳۰ روزه Moz Pro ثبت‌نام کنید.

اگر فکر می‌کنید که نیاز به کمک بیشتر در زمینه تهیه گزارش خود دارید می‌توانید صفحه ما در Help Hub را بررسی کنید، اطلاعات زیادی را در آنجا خواهید یافت.