آشنایی با بهترین حجم و سایز عکس برای سایت
طراحی سایت

آشنایی با بهترین حجم و سایز عکس برای سایت

در بهترین حالت اندازه و حجم تصاویر در هنگام طراحی و پیاده سازی وب سایت باید چقدر باشد؟ چگونه ابعاد یک تصویر را در سایت متوجه شویم؟ کاهش حجم و سایز عکس چه تاثیری در سئو و طراحی سایت دارد؟ از کجا بفهمیم سایز عکس مناسب است؟ چطور متوجه شویم که حجم تصویر برای آپلود در سایت مناسب است؟ و بسیاری سوالات دیگر که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. ما در این مقاله بهترین حجم و سایز عکس برای سایت را به شما معرفی می کنیم. همچنین مناسب ترین روش جهت رسیدن به بهترین حجم و سایز عکس برای سایت را نیز به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما درباره حجم و سایز مرغوب برای سایت پاسخ دهیم.

بهترین حجم و سایز عکس برای سایت چقدر است؟

بهترین حجم و سایز عکس برای سایت چقدر است؟

قبل از هر چیز باید مزایای کم کردن حجم و سایز عکس را بدانید. بهترین حجم و سایز عکس برای سایت، عکسی است که با داشتن کیفیت مرغوب و عالی حجم کمی نیز داشته باشد. راه های زیادی برای کم کردن حجم تصاویر وجود دارد. از جمله سایت ها و یا پلاگین هایی برای این کار در نظر گرفته شده است. سایز تصاویر بسته به اینکه در کجای سایت و با چه نیتی در سایت گذاشته شده است متفاوت می باشد.

به عنوان مثال سایز تصاویر مربوط به محصول در قسمت نمایش محصول و در قسمت دسته بندی محصولات متفاوت می باشد. یعنی یک تصویر با دو یا چند سایز متفاوت! طراح سایت حرفه ای برای هر یک از قسمت های سایت تصویر مناسب و با حجم کم را قرار می دهد. این موارد جزو ترفندهای برنامه نویسی است. اما در سایت های وردپرس و قالب های بهینه شده این امر به طور کامل و شفاف اجرا می شود.

اما حجم تصاویر که در سرعت سایت تاثیر بسزایی دارد در بهترین حالت باید کمتر از ۵۰ کیلوبایت می باشد. البته این موارد تماما بستگی به این دارد که تصویر را در کدام قسمت از سایت و برای چه منظوری استفاده می کنید. به یاد داشته باشید اگر قصد کم کردن حجم تصاویر از راهی استفاده کنید که کیفیت تصویر را از بین نبرد.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، راه های زیادی برای کم کردن حجم تصاویر وجود دارد. از جمله می توان به استفاده از افزونه های وردپرس و یا کمک گرفتن سایتی مانند جی تی متریکس نیز اشاره داشت. اما بهتر است از همان ابتدا و در فتوشاپ قبل از آپلود تصویر حجم تصویر را کم کنید. در ادامه روش کم کردن حجم عکس با استفاده از فتوشاپ را به شما نشان می دهیم.

کم کردن حجم تصاویر برای سایت پیش از بارگذاری در سایت

کم کردن حجم تصاویر برای سایت پیش از بارگذاری در سایت

این روش کم کردن حجم عکس یکی از بهترین روش هاست. زیرا پیش از هر اقدامی و آپلود عکس در سایت از همان ابتدا تصویر را با حجم مناسب بارگذاری می کنیم.

برای این کار باید ابتدا تصویر را در فتوشاپ باز کنید. سپس مطابق با تصویر از منوی file  بر روی گزینه export سپس save for web را انتخاب می کنیم. همچنین می توانید از کلیدهای ترکیبی  Alt+Shift+Ctrl+S نیز این کار را انجام دهید.

بعد از آن صفحه ای مانند تصویر زیر باز می شود. در این پنجره شما باید گزینه Optimized را انتخاب نمایید. با این کار حجم تصویر را ضمن اینکه کیفیت تصویر حفظ می شود کم می کنید. بهتر است از همان ابتدا و قبل از بارگذاری تصویر عملیات کم کردن حجم تصویر را انجام دهید.

چگونه پیش از بارگذاری عکس متوجه شویم که حجم عکس چقدر است؟

برای این کار مطابق تصویر تنها کافی است بر روی عکس راست کلیک کنید و گزینه properties را کلیک کنید. سپس سایز تصویر را مشاهده کنید. حجم عکس در طراحی سایت اهمیت ویژه ای دارد. در صورتی که شما حجم عکس را به درستی پایین آورید به صورتی که کیفیت تصویر حفظ شود تاثیر زیادی در طراحی سایت، سئو سایت و همچنین سرعت سایت خواهد داشت. در ادامه به برخی از متداول ترین سوالاتی که ممکن در مورد بهترین حجم و سایز عکس برای سایت، برای شما پیش بیاید می پردازیم. با ما باشید شاید پاسخ سوال خود را در همین قسمت دریافت نمودید.

موضوع مرتبط طراحی سایت

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.در بهترین حالت اندازه و حجم تصاویر در هنگام طراحی و پیاده سازی وب سایت باید چقدر باشد؟
  هر چقدر حجم تصویر کمتر باشد بارگذاری سایت با سرعت بیشتر و بهینه تری انجام می شود. اما به یاد داشته باشید در هنگام کم کردن حجم تصویر کیفیت و شفافیت تصویر شما حفظ شود. زیرا کاربر از تصاویر بی کیفیت می گذارد و این امر باعث کم شدن بانس ریت سایت شما می شود. بنابراین حتما در هنگام کم کردن حجم به کیفیت تصاویر دقت کنید. اما در بهترین حالت حجم تصویر باید کمتر از 50 کیلوبایت باشد.
 • ۲.چگونه ابعاد یک تصویر را در سایت متوجه شویم؟
  برای اینکه ابعاد و سایز عکس را در سایت متوجه شوید تنها کافی است بر روی تصویر کلیک راست نموده و گزینه inspect را انتخاب نمایید. با این کار به راحتی ارتفاع و عرض تصویر را می توانید ببینید. با این کار می توانید تصویر دیگری با همین سایز را جایگزین تصویر سابق نمایید.
 • ۳.کاهش حجم و سایز عکس چه تاثیری در سئو و طراحی سایت دارد؟
  زمانی که شما حجم عکس خود را کم کنید سرعت لود سایت نیز افزایش می یابد. با این کار سئو سایت شما نیز پیشرفت می کند. در چنین مواردی سایت شما بیشتر دیده می شود و کم کم ترافیک سایت شما افزایش می یابد.
 • ۴.چطور متوجه شویم که حجم تصویر برای آپلود در سایت مناسب است؟
  برای این کار باید بر روی تصویر راست کلیک نموده و حجم تصویر را ببینید. بهتر است حجم تصویر بیشتر از 50 کیلوبایت نباشد. بهتر است پیش از آپلود تصویر را در فتوشاپ باز کنید و برای وب سایت ذخیره کنید. آموزشی این مورد در قسمت بالا به طور کامل توضیح داده شده است. بهتر از تصاویری با پسوند png استفاده نکنید یا کمتر در سایت خود از پسوندهای png استفاده کنید. زیرا این مدل تصاویر حجم زیادی را به خود اختصاص می دهند.