قصد داریم تا در این مقاله آموزش سئو وضعیت فعلی سئوی محلی را تشریح کنیم و برخی از یافته‌های یکی از مطالعات جدید در زمینه سئوی محلی را بررسی نماییم. همچنین قصد دارم تا ترفندهایی کاربردی را جهت کسب موفقیت در رقابت سئوی محلی در اختیارتان قرار دهیم.

اگر یک چیز در مورد گوگل ثابت باشد، تغییر دائمی آن است. در طول این سال‌ها شاهد تغییرات زیادی در زمینه جستجوی محلی بوده‌ایم. آخرین تغییر شامل تبلیغاتی است که در بسته‌های سه‌گانه نتایج محلی نشان داده می‌شوند و فقط دو موقعیت را باقی می‌گذارند. از آنجایی که گوگل تبلیغات نوار کناری را حذف کرده است، حالا باید بیشتر به سمت پایین صفحه اسکرول کنید تا بتوانید نتایج محلی را ببینید. سئوی محلی این روزها رقابتی‌تر و گیج‌کننده‌تر است. پس از کجا باید شروع کرد؟

پیشنهاد می‌کنم که با مشخص کردن اهداف اولیه خود شروع کنید. اگر ندانید به کجا می‌روید هرگز به مقصد نخواهید رسید. برای مثال اگر برای یک هتل تبلیغ می‌کنید احتمالاً هدف اولیه شما کسب رزروهای بیشتر است. سئوی محلی برای شما به معنی کسب رتبه‌بندی بالا در نتایج محلی گوگل و جذب گزارشات مثبت در سایت‌هایی مانند Tripadvisor است.

واقعیت جستجوی محلی

الگوریتم‌ها، میزان تلاشی که مالکان کسب و کار انجام می‌دهند و میزان تلاشی که بازاریاب‌ها در زمینه سئوی محلی انجام می‌دهند، همگی تغییر کرده‌اند. تا چند سال قبل برخی از کسب و کارها هیچ تلاشی در زمینه بهینه‌سازی جستجوی محلی نمی‌کردند اما حالا تلاش‌های بیشتری در این زمینه صورت می‌پذیرد.

زمانی که همه کسب و کارها از دستورالعمل‌هایی یکسان پیروی می‌کنند و تاکتیک‌هایی یکسان را جهت بهینه‌سازی به کار می‌بندند، گوگل چگونه تصمیم می‌گیرد که کدام کسب و کار باید رتبه بالاتری از کسب و کار دیگر داشته باشد؟

وقتی همه مقدمات را درست انجام می‌دهند پس استانداردها نیز افزایش می‌یابد. امروزه انجام سئوی محلی سخت‌تر شده چون بسیاری از کسب و کارها برای کسب رتبه بهتر همه مقدمات را رعایت می‌کنند، پس باید از مقدمات فراتر رویم.

به خاطر داشته باشید که وقتی از اهداف صحبت می‌کنیم فقط یک راه برای محقق کردن آن‌ها وجود ندارد. رتبه‌بندی همه چیز نیست …

بیایید کمی راجع به رفتار کاربر صحبت کنیم زیرا فوق‌العاده مهم است. هفته گذشته به یک لوله‌کش نیاز داشتم پس تصمیم گرفتم برای پیدا کردن یک لوله‌کش محلی در گوگل جستجو کنم. این روندی است که طی کرده‌ام:

گام اول : جستجو برای لوله‌کش محلی. تبلیغات پولی را نادیده گرفتم چون از کلیک کردن بر روی آن‌ها احساس بدی می‌کنم.

گام دوم : به نتایج محلی نگاه کنید. آن‌ها را بیشتر دوست دارم. بگذارید بر روی نتیجه‌ای که بیشترین گزارش (review) را دارد کلیک کنیم. گزارش‌ها را دوست دارم و حس خوبی به من می‌دهند.

گام سوم: بیایید صادق باشیم. از امتیاز ۳٫۱ خیلی راضی نبودم، حالا به نتایج نگاهی می‌اندازم. نتیجه اول را رد می‌کنم و به بعدی نگاهی می‌اندازم که امتیاز نسبتاً بهتری دارد. من در این حرفه هستم و می‌دانم که کاربران چگونه می‌توانند این چیزها را اسپم کنند.

گام چهارم: پس از قضاوت ظاهری هر کدام از نتایج تصمیم گرفتم بر روی Master Blaster کلیک کرده و reviewها را بخوانم.

گام پنجم: خواندن reviewها متقاعدم نکرد. پس از آن به Yelp مراجعه کردم و reviewهایی را خواندم که فکر می‌کردم کاربران واقعی آن‌ها را نوشته‌اند. شرکتی را انتخاب کردم که در ازای مبلغی منصفانه کار خوبی تحویل می‌داد.

وقتی به عقب باز می‌گردم می‌بینم که رفتار خیلی عجیب بوده اما این یک نکته را ثابت می‌کند. فقط یک راه برای جستجو وجود ندارد. ممکن است برخی از کاربران بر روی نتیجه اول کلیک نکنند، برخی بر روی نتیجه سوم کلیک ‌کنند. ممکن است بر روی بسته‌های محلی کلیک کرده و به reviewها نگاهی بیاندازند. ممکن است به وب‌سایتی دیگر بروند تا reviewهای شما را بررسی کنند. فکر می‌کنم که این موضوع نکته من را مشخص می‌کند: شما باید بر روی اهداف اولیه خود تمرکز کنید.

بیایید نگاهی به داده‌های مطالعه‌ای در زمینه سئوی محلی و معنای آن برای شما داشته باشیم

سایت‌های Local SEO Guide و PlacesScout.com در پایان ماه ژوئن مطالعه‌ای جالب را بر روی عوامل رتبه‌بندی سئوی محلی انجام دادند (که توسط اندرو شاتلند، دَن لیبسون و مارک کابانا پشتیبانی شده). در حالیکه بسیاری از مطالعات بر اساس نظرات انجام می‌گیرند اما آن‌ها برای نتیجه‌گیری به داده‌ها تکیه کرده‌اند (که این موضوع را دوست دارم و به آن احترام می‌گذارم).

درست مثل هر مطالعه سئوی دیگر می‌توانیم بخش‌هایی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل‌ کنیم و بخش‌‌های بسیاری از آن را هم نمی‌توانیم؛ چون به داده‌های ضروری دسترسی نداریم. به همین دلیل است که در حرفه ما می‌شنوید “هم‌بستگی (ارتباط) ربطی به علت و معلول ندارد “، این موضوع مخصوصاً در رابطه با یادگیری ماشین نیز صحیح می‌باشد. گرچه فکر می‌کنم مایک بلومنتال این موضوع را به بهترین شکل گفته است:

” دَن و تیمش در LocalSEOguide کارهای خوبی در زمینه شفافیت و نظم دادن به این موضوع کرده‌اند: عوامل رتبه‌بندی جستجوی محلی. در حالیکه مطالعات ارتباطی هیچ‌گاه نمی‌تواند تاثیرات سببی را توضیح دهد، مخصوصاً در زمینه یادگیری ماشین، اما می‌تواند نشانه‌هایی واقعی و محکم را در مورد اینکه به کجا باید نگاه کنیم به ما بدهد. ”

قبول دارم، اگر صادق باشیم هنوز مطالعات داده‌ای زیادی در زمینه سئوی محلی صورت نپذیرفته است، که امیدوارم این مطالعه گامی در این زمینه باشد. حالا بیایید نگاهی به عوامل برتر مطالعه داشته و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنیم.

نکات کلیدی مطالعه:

در اینجا ۵ عامل رتبه‌بندی برتر مشخص شده است:

۱- مکان‌هایی که reviewهای زیادی دارند رتبه بالاتری کسب می‌کنند.

۲- تعداد بازدیدهای پروفایل با رتبه‌بندی‌های بالاتر ارتباط دارد.

۳- سایت‌هایی که دارای رتبه Majestic AC بالا هستند ارتباطی قوی با رتبه‌بندی‌های محلی برتر دارند.
(بر اساس گفته‌های یکی از نمایندگان Majestic SEO: برخی از فایل‌های دانلودی ما دارای رتبه AC است اما ما از آن گذر کرده و فقط از امتیازات Trust & Citation Flow (جریان اعتبار و نقل قول) استفاده کرده‌ایم.

۴- زیرشاخه‌های ارجاعی ارتباط زیادی با رتبه‌بندی‌های محلی قوی داشتند.

۵- تعداد کلی IPهای ارجاعی همبستگی بالایی با رتبه‌بندی‌های محلی قوی داشتند.

بدیهی است که نقاط داده‌ای بسیار بیشتری از این ۵ نقطه وجود دارد. به نمودار بالا توجه کنید که با اجازه Local SEO Guide منتشر شده است.

حالا بیایید وارد جزئیات ۵ عامل رتبه‌بندی محلی در این مطالعه شویم.

۱- به نظر می‌رسد مکان‌هایی که reviewهای بیشتری دارند رتبه بالاتری دارند

بعداً بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد اما اگر جستجوهای محلی زیادی انجام دهید متوجه خواهید شد کسب و کارهایی وجود دارند که reviewهای زیادی ندارند (یا reviewهای کمتری نسبت به رقبای خود دارند) ولی هنوز هم می‌توانند رتبه بالایی کسب کنند.

از سوی دیگر اگر به چند مطالعه کلیکی که انجام داده‌ام نگاهی بیاندازید خواهید دید لیست‌های محلی که review دارند کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنند.

۲- به نظر می‌رسد که بازدیدهای پروفایل با رتبه‌بندی‌های بالاتر ارتباط دارند

اگر در زمینه سئو تازه وارد هستید احتمالاً مطالعات جالبی که دَرن شاو از Whitespark و رَند از Moz در زمینه نرخ کلیک انجام داده‌اند را ندیده‌اید. به نظر می‌رسد هنگامی که بر روی نتیجه‌ای بیشتر کلیک می‌شود ارتباطی قابل اندازه‌گیری با کسب رتبه‌بندی بالاتر دارد.

در این مورد می‌توانید ببینید که چرا reviewها می‌توانند مهم باشند و با رتبه‌بندی‌های محلی بالاتر ارتباط داشته باشند. من همیشه بر روی وب‌سایت‌های مشتریان خود در نتایج محلی کلیک کرده و کمی در وب‌سایت آن‌ها می‌مانم.

۳- به نظر می‌رسد رتبه Majestic AC دارای همبستگی بالایی باشد

ابزارهای زیادی جهت اندازه‌گیری بک‌لینک وجود دارند. Moz، Majestic SEO، Ahrefs، Link Research Tools و … . این مطالعه Moz و Majestic را مقایسه کرده است. خوب است که در آینده ابزارهای دیگر نیز مقایسه شوند تا نمونه‌های بهتری در دست داشته باشیم. ابزارهای لینک هر لینکی که گوگل پیدا می‌کند را نمی‌یابند، زیرا گوگل بیشترین منابع را در زمینه ایندکس کردن وب در اختیار دارد.

مهمتر از همه اینکه ۳ تا از ۵ عامل ارتباطی رتبه‌بندی در این مطالعه شامل سیگنال‌های لینک می‌شود. بنابراین آیا باید به پست‌هایی که می‌گویند “سئو مرده است” توجه کرد؟ خیر. لینک‌ها هنوز هم بخش عظیمی از ارزش وب‌سایت را تشکیل می‌دهند. نه تنها این مطالعه این مدعا را اثبات می‌کند بلکه تجربه شخصی من هم می‌گوید باقی ماندن در رقابت شرکت‌ها نیازمند کسب لینک‌های با کیفیت و خوب است (البته با این فرض که همه نکات دیگر را به خوبی راعایت کرده باشید).

کدام عوامل برتر را فراموش کرده‌ایم؟

عوامل برتر فراموش شده نقل قول‌ها و صفحات فرود وب‌سایت (عوامل درون صفحه) هستند.

این مطالعه به طور کلی insightهای خیلی خوبی داشت. توصیه می‌کنم که اگر زمان داشتید حتماً نگاهی به آن بیاندازید. اما حالا می‌خواهم کمی بر روی کارهایی تمرکز کنم که باید جهت کسب رتبه بالاتر در  رقابت‌های جستجوی محلی انجام دهید.

پیروزی در رقابت

خب می‌رسیم به فرمول فوق محرمانه‌ای که باعث کسب رتبه مشتریان ما در رقابت جستجوی محلی می‌شود. البته آنقدرها هم محرمانه نیست. ما سخت کار می‌کنیم و می‌دانیم که ابزارها ۱۰۰% دقیق عمل نمی‌کنند.

وقتی صحبت از پیروزی در رقابت می‌شود یعنی باید تلاش زیادی را در زمینه بهینه‌سازی لیست Google My Business انجام دهیم. اگرنه، توصیه می‌کنم تا بهترین شیوه‌هایی که در راهنمای ممیزی سئوی محلی توضیح داده‌ام را مطالعه کرده و مطمئن شوید که لیست‌تان کاملاً مطابق دستورالعمل‌های گوگل است.

اگر برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه ارگانیک کسب نمی‌کنید، باید کارهای زیادی انجام دهید. تا زمانی که وب‌سایت‌تان استحقاقش را نداشته و به صورت ارگانیک رتبه‌بندی نمی‌شود انتظار نداشته باشید رتبه محلی خوبی کسب کنید.

اگر با مشکلات عمده مواجه هستید ابتدا آن‌ها را رفع کنید

اگر برای کلمات کلیدی مورد هدفتان در ۲۰ نتیجه برتر جستجوی محلی رتبه‌بندی نمی‌شوید، پس خواندن این مقاله برایتان زود است. اول مطمئن شوید که وب‌سایت‌ یا لیست‌بندی‌تان مشکل اساسی ندارد. اگر مطمئن هستید که همه چیز درست است، کار خود را دنبال کنید. در غیر این صورت در اینجا برخی از مشکلات متداول مطرح شده است:

۱- لیست‌بندی‌های تکراری. آیا کسب و کارتان دارای لیست‌های تکراری است؟ این مطلب را بخوانید.

۲- به حالت تعلیق در آمده‌اید. اگر GMB را اسپم کرده‌اید، این مطلب را بخوانید.

۳- سعی می‌کنید تا برای یک کلمه کلیدی رتبه‌بندی شوید اما نمی‌توانید. آیا در شهر جستجو هستید؟ به خاطر داشته باشید که اگر خارج از محدودیت‌های شهر هستید در زمینه جستجوهایی که از اصلاح‌کننده شهر استفاده می‌کنند دچار مشکل خواهید شد.

۴- دسته‌های اشتباه. آیا دسته‌بندی‌تان درست است؟

استفاده از کلیدهای میانبر را متوقف کنید، اسپم را گزارش کنید

جداً اگر رقبایتان اسپم شده باشند سعی کنید تا آن‌ها را بیرون بیاورید. گوگل این کار را بسیار آسان کرده است. اگر به توصیه‌های عملی نیاز دارید مقاله جوی هاوکینز را با عنوان “راهنمای مبارزه با اسپم در Google Maps” مطالعه کنید. وظیفه حرفه‌ای و اخلاقی ما که در این حرفه فعالیت می‌کنیم ایجاب می‌کند تا از اسپم کردن نتایج محلی و آن‌هایی که عملکرد بدی دارند اجتناب کنیم.

سیگنال‌های مرسوم راه زیادی را طی می‌کنند

اگرچه که تغییرات زیادی بیش از حالت عادی مشاهده کرده‌ام، اما هنوز هم درست به نظر می‌رسد که شرکت‌هایی که رتبه ارگانیک بالایی دارند در نتایج جستجوی محلی نیز رتبه بالایی خواهند داشت. بهینه‌سازی ارگانیک هم باید از منظر رتبه‌بندی و هم از منظر تجربه کاربری صورت پذیرد. این‌ها را کانال‌هایی جداگانه نپندارید.

Reviewها

بر اساس مطالعه‌ای که اتاق بازرگانی ایالات متحده انجام داده:

کسانی که از نسل هزاره هستند مانند من، از موبایل برای خواندن reviewهای کاربر و جستجوی اطلاعات در شبکه‌ها اجتماعی استفاده می‌کنند. از آنجایی که نسل هزاره با تکنولوژی دیجیتال و موبایل بزرگ شده‌اند و این موضوع بخشی از زندگی آن‌ها بوده است، در هر ساعت ۲۷ بار در میان پلتفرم‌های رسانه‌ای جابجا می‌شوند. در حالیکه نسل هزاره تنها گروه کاربرها نیستند، این موضوع تاییدی بر نقطه نظری است که قبلتر بیان کردم: reviewها برای بسیاری از افراد مهم هستند.

به نظر من Reviewها می‌توانند تاثیر مثبتی بر روی رتبه‌بندی‌ها داشته باشند، زیرا در نتیجه منجر به افزایش نرخ کلیک می‌شوند. Reviewها همچنین به شما کمک می‌کنند تا برای کسب و کار خود اعتبار کسب کنید و آن را رونق بخشید.

reviewها و بازخورد مشتری را در مدل کسب و کار خود تعریف کنید

اگر قبلاً چنین کاری نکرده‌اید، باید حتماً بخشی را به دریافت Reviewهای مشتری اختصاص دهید. باید آن‌ها را در فرآیندهای کسب و کار خود تعریف کرده و جای دهید، به همین سادگی. اگر برای reviewها استراتژی خاصی در نظر ندارید همیشه با این موضوع درگیر خواهید بود. اگر به صورت فردی کار می‌کنید یا به دنبال راه حلی برای مشتریان خود هستید سرویس‌های review مانند Get Five Stars را بررسی کنید. استفاده از آن آسان بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی گزارشات مشتریان خود را دریافت کنید. همچنین یک ویجت review را برای استفاده در سایت در اختیارتان قرار می‌‍دهد.

برای مشتریان خود لینکی جهت دسترسی به reviewها قرار دهید

اگر از سیستم بازاریابی خود مانندInfusionsoft  استفاده می‌کنید می‌توانید به وسیله آن لینک‌هایی مستقیم را به reviewهای خود ایجاد کنید. با استفاده از چنین ابزارهایی در صورتی که کاربر وارد حساب کاربری گوگل خود شده باشد می‌توانید لینکی مستقیم را جهت دسترسی به بخش “ثبت review” در اختیارش قرار دهید. نگاهی به لینک نمونه‌ای که در اینجا برای خود ساخته‌ایم بیاندازید.

 Reviewها را بر روی وب‌سایت خود قرار دهید

یکی از کارهایی که می‌خواهم برای مشتریان حقوقی خود انجام دهم قرار دادن reviewها در وب‌سایت‌شان است. قصد دارم تا ستاره‌های زرد، تصویر صورت مشتریان و نقل‌قول‌های آن‌ها را در صفحات وب‌سایت قرار دهم، همچنین می‌خواهم review موجود در سایت schema را هم اضافه کنم تا در کسب ستاره (امتیاز) در نتایج جستجوی ارگانیک کمک کند. گرچه که این موضوع بیشتر مربوط به نرخ تبدیل و نقش ارگانیک می‌شود اما باید آن را امتحان کنید.

سئو درون صفحه، سئو فنی

مسئله سئو درون صفحه و سئو فنی را مطرح می‌کنم چون هنوز هم افراد بسیار زیادی را می‌بینم که می‌گویند: “من به سئوی ارگانیک اهمیت نمی‌دهم و فقط می‌خواهم بر روی نقشه نشان داده شوم”. هنوز هم این تصور غلط وجود دارد. سعی کنید بهترین تلاش‌های خود را در زمنیه بازاریابی به کار ببندید و با درست انجام دادن کارها پاداشش را نیز دریافت کنید.

سرعت سایت‌تان چگونه است؟ اگر نمی‌دانید که گوگل سرعت سایت‌تان را مدنظر قرار می‌دهد یا خیر، این تستی که طراحی کرده‌اند را امتحان کنید. نتیجه بد است؟ سرعت کم است؟ حتی اگر ترافیک را به سایت خود جذب کنید اما احتمالاً تبدیلات را از دست خواهید داد، مگر اینکه به سرعت سایت و قابلیت استفاده آن توجه داشته باشید.

قابلیت استفاده

چه تبدیلی برایتان مهم است؟ حالا از خودتان این سوال را بپرسید: اگر لیستی از نتایج جستجو به علاوه تبلیغات، کسب و کار خودم و یک رقیب وجود داشته باشد، آیا کاربر پیش از همه بر روی نتیجه من کلیک خواهد کرد یا خیر؟ اگر کلیک کرد آیا از آن راضی خواهد بود؟ اگر جوابتان خیر است باید دلیلیش را پیدا کنید.

خوب است که برای یک کلمه کلیدی مهم رتبه‌بندی بالایی کسب کنید اما باید به سفر مشتری هم فکر کنید. اگر کاربر لیست شما را ببیند، بر روی وب‌سایت‌تان کلیک کند و سپس فوراً به صفحه نتایج باز گردد تا بر روی نتیجه دیگری کلیک کند، چگونه به نظر می‌رسد؟ چرا باید چنین کاری کند؟ احتمالاً به این دلایل: ۱- کاربر نتوانسته اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کند  ۲- بارگذاری سایت خیلی طول کشیده است  ۳- مشکلاتی در زمینه قابلیت استفاده وجود داشته است

چرا هنوز هم راجع به نقل قول‌ها صحبت می‌کنم، باید چه کار کنید؟

همانطور که در بالا هم گفتم نقل قول‌ها در مطالعه عوامل رتبه‌بندی محلی نادیده گرفته شده‌اند. احتمالاً این موضوع به این دلیل است که رابطه گوگل با داده‌ها و منابع داده خیلی خوب شده است. کم ارزش دانستن نقل قول‌ها به عنوان یک عامل رتبه‌بندی مباحثه‌هایی را در دنیای سئوی محلی به راه انداخته بود. من طرفدار بهینه کردن نقل قول‌ها هستم اما این کار خارج از اصول اولیه به شما کمکی نمی‌کند. در اینجا چند نکته را در این زمینه آورده‌ام.

بسیاری از نقل قول‌ها را لینک‌ها تشکیل می‌دهند، یا مکانی برای اضافه کردن یک لینک دارند. به نظر من منابعی که لینک شما در آن‌ها بین میلیون‌ها لینک کسب و کار دیگر گم باشد و دارای nofollow است به شما کمک نخواهد کرد. باید منابع نقل قول خود را مانند منابع لینک مورد توجه قرار دهید.

دوم اینکه باید داده‌های موجود در جمع‌کننده داده‌ها و سطوح بالای نقل قول‌ها را تصحیح کنید و این کار به دلیل مشکلات بالقوه‌ای است که ممکن است داده‌ها به وجود آورند. اگر کسب و کار خود را به تازگی شروع کرده‌اید انجام این کار به شما کمک خواهد کرد. اگر محل کسب و کار خود را تغییر داده‌اید باید حتماً اطلاعات مربوط به آن را تصحیح کنید. چرا؟ چون اولین باری نیست که می‌بینم یک لیست نادرست به واسطه داده‌های قدیمی یا ناصحیح ایجاد شده است. اگر به واسطه این داده‌های قدیمی یا ناصحیح صفحه‌ای جدید در Google My Business ایجاد شود، گویا که به پای خود شلیک کرده‌اید! اگر سیگنال‌های زیادی ندارید که اطلاعات بد یا اشتباه ارسال کنند، مشکلی نخواهد بود. برای حل این مشکل کافیست عضو Moz Local شوید، استفاده از آن بسیار آسان است.

سوم اینکه سعی کنید کسب و کار خود را در وب‌سایت‌های شخص ثالث ثبت کنید. درست مانند مثالی که قبلتر بیان کردم اگر می‌خواهید یک هتل را تبلیغ کنید باید آن را در لیست TripAdvsior ثبت نمایید. این کار در جهت اهداف اولیه شماست. لازم نیست که بر روی ThisAwesomeHotelBookingWebsiteThatNobodyWillSee.com لیست شوید!

باید سعی کنید که فقط بر روی نقل قول‌های برتر متمرکز شوید. هیچ کس از سایت YourCitysIndustryDirectory-CitationSourceofAwesome.org که برای شهر و کلمات کلیدی شغل شما در صفحه ۴۷ گوگل رتبه‌بندی می‌شود بازدید نمی‌کند. من این کار را قبلاً انجام داده‌ام. بر روی متفاوت بودن تمرکز کنید.

خارج از نقل قول‌های برتر سعی کنید تمرکز خود را بر روی لینک‌ها بگذارید تا نقل قول‌ها. هیچ نمونه‌ای ندیدم که در آن با کسب نقل قول‌های کم کیفیت بتوان کمک کرد کسب و کاری رتبه بهتری در نتایج محلی کسب کند اما برعکس آن را دیده‌ام که کسب لینک از سایت‌های کم کیفیت منجر به جریمه شده است.

سعی کنید مطمئن شوید که نقل قول‌هایتان نیز ایندکس می‌شوند. اخیراً مطالعه‌‍ای انجام دادم که در آن معلوم شد پلتفرم خودکار به آن خوبی که انتظارش می‌رود کار نمی‌کند.

کمی لینک کسب کنید، لینک‌های کم و با کیفیت کسب کنید

توصیه من این است که اگر همه کارهای دیگر را انجام داده‌اید تمرکز خود را بر روی لینک‌ها بگذارید. لینک‌ها هنوز هم کاربرد دارند و تفاوت ایجاد می‌کنند. امروزه بهترین چیزی که باعث پیشرفت در سئوی محلی می‌شود ایجاد لینک‌های معتبر است.

همانطور که معتقدم ثبات نقل قول‌ها و NAP (نام،آدرس،شماره تلفن) ضروری است، باور دارم کسب لینک نیز از ملزومات است. کسب لینک‌های اتاق بازرگانی، لینک‌های کمک هزینه‌های محلی، لینک‌های شرکای تجاری (مثلاً لینک دادن یک فروشنده عمده تجهیزات لوله‌کشی به یک لوله‌کش)، لینک‌های دایرکتوری محلی، لینک‌های روزنامه‌های محلی و تولید محتوا برای مجله‌های محلی همه و همه آیتم‌هایی عملی برای کسب موفقیت هستند و این در صورتی است که بقیه عوامل مانند کلمات کلیدی مورد هدف، محتوا، NAP، نقل قول‌ها، طراحی سایت و دیگر زیرساخت‌ها درست و سر جای خود باشند.

پس از کار با مشتری که چند سال پیش مشمول جریمه شده بود، نحوه کسب لینک برای مشتری را تغییر دادم. اگر بتوانید نام شهر یا نوع کسب و کار خود را به طور طبیعی در متن لنگر وارد کنید عالی خواهد بود. هرچند که نباید در این کار زیاده‌روی کنید.

۴ لینک درستی که می‌توانیم برای کسب و کار خود کسب کنیم:

۱- عضو سایت HelpAReporter.com شوید

هر روز صبح ۱۰ دقیقه را به خواندن ایمیل‌های HARO اختصاص دهید. HARO مخفف Help a Reporter Out

(کمک به گزارشگر است). ایمیل‌هایی هستند که به صورت روزانه از جانب روزنامه‌نگاران می‌آیند که درخواست مصاحبه با کارشناسان را دارند. صاحب کسب و کار یا حتی کارمند شرکت‌تان باید بتواند این درخواست‌ها را دریافت کند. در برخی مواقع می‌توانید این درخواست‌ها را نادیده گرفته یا رد کنید. راهنمای کسب لینک با استفاده از HARO.

۲- اسپانسر یک رویداد محلی شوید

سازمانی را پیدا کنید که فکر می‌کنید به آن علاقه‌مند هستید و اسپانسرش شوید. بسیاری از شرکت‌ها لوگوی اسپانسر و لینک‌های سایت اسپانسر را در صفحات فرود محلی خود قرار می‌دهند. اگر رویداد خود را میزبانی کنید معمولاً در وب‌سایت شهر لیست می‌شوید.

۳- سعی کنید بر روی دایرکتوری‌های کسب و کارهای محلی لیست شوید

حتماً منابع نقل قول‌های برتر را می‌شناسید. حالا نام شهر خود را در گوگل جستجو کنید و ببینید چه وب‌سایت‌هایی برای شهرتان نشان داده می‌شوند. آیا اتاق بازرگانی است؟ عضوش شوید. آیا یک سازمان غیرانتفاعی است؟ عضوش شوید.

۴- هدیه‌ای را در ازای خلاقیت مخاطب در نظر بگیرید

من این روزها با بسیاری از شرکت‌های حقوقی کار می‌کنم و همیشه به دنبال راهی هستم تا هدیه یا اشانتیونی را برای مخاطبان آن‌ها در نظر بگیرم. امسال بیشتر کمپین‌های موفق ما را برنامه تاکسی رایگان در روزهای تعطیل، جمع‌آوری اسباب‌بازی برای کودکان بی سرپرست و تهیه غذا برای مناطق محروم تشکیل داده است. این‌ها همه ایده‌هایی هستند که توجه رسانه‌ها را جلب می‌کنند و ایده‌های بازاریابی خوبی هستند.

به لینک‌های بیشتری نیاز دارید؟ راهنمای ما در مورد ساخت لینک را مطالعه نمایید. اگر شرکت حقوقی هستید که به کسب لینک نیاز دارد، این منبع را بررسی نمایید.

حرکت به جلو

اگر برای رسیدن به ۳ نتیجه اول در صفحه نتایج جستجو مشکل دارید، به یاد داشته باشید که هر چه در رتبه‌بندی‌ها بالاتر روید رقابت سخت‌تر می‌شود. افرادی که در این رقابت هستند بر روی منابع سرمایه‌گذاری می‌کنند. مجبور نیستید که سرمایه زیادی را صرف منابع کنید اما نباید آن‌ها را نادیده بگیرید. علاوه بر این معتقدم که گوگل خیلی کندتر از قبل شده است. ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا لینک‌هایی که کسب می‌کنید اثر مثبت خود را نشان دهند.

در موقعیت‌هایی که رقابت در بازار سخت است و می‌خواهم رو به جلو حرکت کنم این کارها را انجام می‌دهم:

۱- مطمئن می‌شوم که همه کارها را به درستی انجام می‌دهم

۲- تولید محتوایی که لینک‌هایی را به صفحات دیگر وب‌سایتم داشته باشد

۳- تمرکز بیشتر بر روی راه‌هایی که می‌توانم کسب لینک کنم و اعتبار خود را افزایش دهم

به یاد داشته باشید که این ابزارها بدون نقص نیستند. اگر معیاری در یک ابزار نسبت به ابزار دیگر بهتر باشد نباید متوقف شوید. اینجا نقطه‌ای است که باید تلاش بیشتری را جهت پیدا کردن چیزهایی که از دست داده‌اید به کار بندید. مجموعه ابزارهای خود را گسترش دهید، ذهن خود را آماده کنید و سعی کنید از رقبای خود پیشی بگیرید.