امروز خوشحالم که پس از مدت‌ها کار سخت و مایه گذاشتن از دل و جان، Moz گامی رو به جلو به سوی تعهدات خود برای فراهم کردن یکی از بهترین و به صرفه‌ترین ابزار سئو برداشته است. ما تکنولوژی لینک خود را از نو بازسازی کرده‌ایم و حالا داده‌ها به طور گسترده‌ای از طریق ابزارهای Moz در دسترس است. این تکنولوژی از تکنولوژی قدیمی لینک ما بسیار بزرگتر، جدیدتر و سریع‌تر است و تازه این شروع کار است. بهترین راه برای فهمیدن قدرت پتانسیل تکنولوژی لینک جدید ما کار کردن با نسخه بتای Link Explorer است. در ادامه این پست آموزش سئو به معرفی آن خواهیم پرداخت.

معرفی Link Explorer ؛ جدیدترین ابزار اضافه شده به مجموعه ابزارهای Moz

ما در مورد نا امید شدن شما از Open Site Explorer شنیده‌ایم و می‌دانیم که از Moz و ابزارهای ساخت لینک انتظاراتی بیش از این دارید. Open Site Explorer بیش از زمانی که لازم بود کار کرده است. زمانی که در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد پیشگام بود و زمان زیادی را به سختی کار کرد تا داده‌های لینک را جمع‌آوری کند. حالا شایستگی یک بازنشستگی بی نظیر را دارد. Open Site Explorer نمایان‌گر گذشته ماست و Link Explorer نشان‌دهنده آینده بلندپروازانه، خلاقانه و سریع ماست.

در اینجا چند نمونه از ویژگی‌های مورد علاقه خودم در نسخه بتای Link Explorer را آورده‌ام :

 • ۲۰ برابر بزرگتر و ۳۰ برابر جدیدتر از OSE است.
 • سرعت اپلیکیشن با وجود اندازه بزرگ ایندکس بسیار زیاد است. این یکی از پیشرفت‌های شماره یک من است.
 • ما Link Tracking Lists (لیست‌های ردیابی لینک) را معرفی می‌کنیم که توسط آن می‌توان تلاش‌های انجام شده برای ساخت لینک را مدیریت کرد. گاهی اوقات ساده‌ترین چیزها تفاوت‌های بزرگی ایجاد می‌کنند. درست مثل زمانی که شروع به ساختن وَن با درهایی در دو طرف کردند. هیچ‌گاه به عقب باز نمی‌گردید.
 • Link Explorer شامل داده‌های تاریخی است که نبود این ویژگی در OSE یک نقصان محسوب می‌شود. بررسی لینک‌های دامنه کسب شده یا از دست رفته سریع و آسان است.
 • UX جدید آنالیزهای رقابتی (insights) را بسیار سریع‌تر نشان می‌دهد.
 • با افزایش اندازه و جدید شدن ایندکس، کیفیت قدرت دامنه و امتیاز اسپم بهبود یافته است.

تازه همه این ویژگی‌ها را در نسخه بتا داریم.

۱ # : اندازه، کیفیت و سرعت

ما به کیفیت داده‌ها متعهد هستیم. در اینجا راه‌هایی برای اطمینان از این مسئله در ابزارهای Moz وجود دارد :

 • هنگامی که رتبه‌بندی‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم، رتبه‌بندی‌های طبیعی صفحه اول را ارزیابی کرده تا مطمئن شویم که جای‌گذاری محتوای متن‌واره‌های ویژه و دیگر ویژگی‌های SERP به درستی انجام شده است (که این امر می‌تواند هنگام جمع‌آوری رتبه‌بندی‌ها در دسته‌های ۵۰تایی و ۱۰۰تایی اتفاق بیفتد). این کار خیلی پر خرج‌تر است اما فکر می‌کنیم که این مبادله ارزشش را دارد.
 • ما اولین کسانی بودیم که مدل جستجوی دوگانه را با استفاده از داده‌های جریان کلیکی ساختیم. هنوز معتقدیم که مدل ما دقیق‌ترین است.
 • بدنه SERP ما که کلمات‌کلیدی استفاده شده در سایت را نیرو می‌بخشد، هر دو هفته ریفرش می‌شود. ما هر ماه به طور فعال ۱۵ میلیون کلمه کلیدی را به روز رسانی می‌کنیم تا کلمات کلیدی که دیگر جستجو نمی‌شوند را حذف کرده و کلمات کلیدی و عبارات رایج در جستجو را جایگزین آن‌ها کنیم. این کار کمک می‌کند تا داده‌های کلمات کلیدی خود را تازه و مرتبط نگاه داریم.

ایندکس جدید Link Explorer این تعهد را به کیفیت داده‌ها نیز گسترش داده است. OSE دارای این ویژگی نبود و ما برای انتشار این تکنولوژی جدید بسیار هیجان داشتیم.

Link Explorer 20 برابر بزرگتر و ۳۰ برابر جدیدتر از تکنولوژی قدیمی link index ماست. امتیازات ویژه : بسیار مقرون به صرفه است، و این باعث می‌شود که مقیاس‌بندی آن در طول زمان ارزان‌تر تمام شود. این باعث آزاد شدن منابع برای تمرکز بر روی ویژگی‌های دیگر می‌شود.

یکی از چیز‌هایی که موجب آزار من می‌شود انتظار است. زمانی که در یک صف انتظار می‌ایستم یا منتظر بارگذاری اپ‌ها می‌شوم احساس درد فیزیکی می‌کنم! نمی‌توانم تحمل کنم که با انتظار برای بارگذاری یک صفحه وقت خود را هدر بدهم. اپ جدید  Link Explorer به طرز غیر قابل باوری سریع است. مثل جادو می‌ماند و این چیزی است که تحقیق لینک باید به نظر برسد، جادویی!

۲ # : داده‌های تاریخی لینک‌های دامنه کشف شده و از دست رفته را نشان می‌دهد

اگر شخصی هستید که نتایج بصری برایتان مهم است این گزارش چشم‌اندازی از تلاش‌هایی که برای ساخت لینک کرده‌اید در اختیار شما قرار می‌دهد. دیدن چیزی که انتظارش را ندارید می‌تواند نشانه‌ای از یک شبکه‌ اسپم غیرقانونی باشد. با امکان بررسی راحت لینک‌هایی که کسب کرده یا از دست داده‌اید می‌توانید زمان خود را صرف توسعه بیشتر کنید.

۳ # : لیست‌های ردیابی لینک (Link Tracking Lists)

می‌توانید حداقل یکی از صفحات لیست‌بندی شده خود را به دور انداخته و به جایش از Link Tracking Lists استفاده کنید که آینده از آن اوست. آیا لینکی از سایتی خاص را تعقیب می‌کرده‌اید؟ آیا می‌خواهید بدانید که ایمیل‌های شما به ثمر رسیده است؟ آیا می‌خواهید بدانید که یک لینک را با موفقیت جایگذاری کرده یا سیستم لینک کردن شما صحیح است؟ با استفاده از Link Tracking Lists می‌توانید هنگام بررسی اینکه کدام‌یک از سایت‌های مقصد به شما لینک‌بک داده‌اند زمان زیادی را ذخیره کنید.

چرا امروز نسخه بتا را معرفی می‌کنیم؟

در حال حاضر به چند دلیل آن را به اشتراک می‌گذاریم :

 • اپ و داده‌های Link Explorer در نسخه بتا برای تعداد محدودی از مخاطبان در دسترس است. حتی با انتشار کم و محدودی که ما داشتیم انجمن سئو در مورد آن صحبت کرده و سوالات خوبی را در مورد برنامه آینده ما پرسیده است. حالا که نسخه بتای Link Explorer در تمامی محصولات Moz به طور گسترده منتشر شده است و اکثر مخاطبان Moz می‌توانند از آن استفاده کنند، انتظار کنجکاوی و هیجان بیشتری را داریم.
 • اگر به تکنولوژی قدیمی لینک ما وابسته هستید، توصیه می‌کنیم که اپلیکیشن‌ها و گزارشات خود را به تکنولوژی جدید و ارتقاء یافته ما منتقل کنید. OSE به زودی بازنشسته می‌شود! ما به دست آوردن داده‌های جدید را با ارائه یک لایه ترجمه API برای مشتریان API آسان‌تر کرده‌ایم.
 • به بازخوردها و نظرات شما نیاز داریم. ما می‌خواهیم تا بهترین ابزار ساخت لینک را بسازیم و سرمایه زیادی نیز صرف آن خواهیم کرد. ما نیاز به کمک شما داریم تا تلاش‌های خود را هدایت کرده و بتوانیم موثرترین مبادله را انجام دهیم. پس از شما دعوت میکنیم تا نقشه راه ما را شکل دهید.

انتشار تکنولوژی جدید Link Explorer نه تکامل بلکه انقلابی در ابزار Moz است. ما یک پرش بزرگ رو به جلو در تکنولوژی link index داشته‌ایم که ارزش زیادی را به مشتری‌های Moz و به صورت گسترده‌تر به انجمن Moz می‌دهد.

با وجود اینکه پیشرفت‌های قابل توجهی که در گوشه و کنار نیز به وجود آمده می‌توان گفت این نسخه جاه‌طلبانه بتا بر روی دو پای خود ایستاده است. OSE فاقد این ویژگی‌ها بود و ما به این تکنولوژی جدید خود افتخار می‌کنیم.

افق دید ما برای Link Explorer چیست؟

ویژگی‌های بسیار دیگری در طول هفته‌ها و ماه‌های آینده به آن اضافه می‌شود. لطفاً ما را در این مسیر یاری کنید.

 • Link Building Assistant : راهی برای تشخیص سریع فرصت‌های کسب لینک جدید
 • ویژگی دقیق‌تر و مفیدتر تقطیع لینک (Link Intersect)
 • هشدارهای لینک (Link Alerts) هنگامی که لینکی را از یک URL دریافت می‌کنید که در لیست ردیابی وجود داشته است.
 • تغییر در چگونگی شمارش ریدایرکت‌ها : در حال حاضر لینک‌هایی که به یک ریدایرکت منتهی می‌شوند را مانند لینک‌هایی که به مقصد ریدایرکت منتهی می‍شوند (که ریدایرکت‌های زیادی اینگونه هستند) نمی‌شماریم. اما در آینده قصد داریم که چنین شود.
 • ردیابی‌های خود را به طور قابل ملاحظه‌ای از لحاظ تازگی و اندازه بهبود بخشیده‌ایم.

می‌توانید امتحان کنید :

Link Explorer جدید را امتحان کن

به ما کمک کنید تا آینده لینک‌ها را در Moz بسازیم. منتظر نظرات شما هستیم.