نقطه نظری که در این پست آموزش سئو بیان می‌کنم دقیقاً مخالف توصیه‌ای است که اخیراً به یکی از دوستانم کردم.

به او گفتم که چند صفحه معدود از محتوا می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سایت او داشته باشد. حتی وقتی ادعاهای خود را به پشتیبانی اعداد و ارقام محکم کردم اما او باز قبول نکرد. پیش خود گفتم : آیا یک نقاش می‌تواند جلوی یک ریاضی‌دان در مورد مثلثات نظر بدهد؟

بازاریابی محتوا و سئو مانند هنر ذهنی نیستند. کیفیت کلماتی که می‌نویسید می‌توانند مورد بررسی قرار بگیرند و برای کسب و کارتان بازدهی داشته باشند.

اکثر محتواهای شما هیچ کاری انجام نمی‌دهند

برای ادامه گفتگوی خود باید با این حقیقت رو به رو شویم.

اکثر محتواهای ساخته شده‌ای که در صفحه ۷ گوگل جای دارند برای کلمه کلیدی مبهمی رتبه‌بندی می‌شوند که کاملاً غیر مرتبط با برند شماست.

مورد قابل اشاره : Brafton با استفاده از استراتژی محتوا حجم بازی قابل توجهی را کسب می‌کرد. حجم = رتبه‌ بندی کلمات کلیدی. این شیوه‌ای بود که کم و بیش جواب داد.

با نگاه کردن به عملکرد فعلی مقالات قدیمی متوجه شدیم که ۱۰۰ صفحه برتر سایت‌مان (۱٫۲% از همه صفحات ایندکس شده) ۶۸% همه ترافیک ارگانیک را به همراه دارند.

به علاوه ۹۴٫۵% از همه صفحات ایندکس شده در هر سه ماه ۵ کلیک یا کمتر از آن را از جستجو کسب می‌کنند.

نتیجه چیست؟

این تغییری است که انجام شده : محتوای آسان مربوط به گذشته است. نوشتن محتوا با استفاده از کلمات کلیدی روشی است که سرنوشتش مرگ در صفحه ۷ نتایج جستجو است. فرآیند تولید محتوا نیازمند پشتیبانی شدید و سنگین داده‌ها است. پس باید با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنیم.

۱- تحقیق کلمات کلیدی

موضوعات محتوا را از کلمات کلیدی که به طور منظم جستجو شده‌اند انتخاب کنید. حجم جستجو نشان‌دهنده وجود علاقه است و تضمین می‌کند که مخاطب نیز به مطلبی که می‌نویسید علاقه نشان دهد. همچنین کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید باید معقول باشند. استفاده از معیارهای سختی ارگانیک از Moz یا SEMrush به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا به صورت واقع‌بینانه شانسی برای رتبه‌بندی در یک جای معنادار برایتان وجود دارد یا خیر.

۲- نوشتن محتوای سئو

هدف این است که صفحه‌ای را که می‌نویسید برای کلمه کلیدی مورد نظرتان رتبه‌بندی شود. دوره استفاده از یک کلمه کلیدی در پست‌های وبلاگ و لینک دادن به صفحه فرود یک محصول به سر آمده است. یک صفحه، یک کلمه کلیدی. بنابراین اگر می‌خواهید صفحه‌تان برای کلمه‌کلیدی مورد نظرتان رتبه‌بندی شود، باید حاوی بهترین محتوا در وب برای آن کلمه کلیدی باشد. محتوا باید عمیق بوده و نواری از موضوعات مرتبط با یکدیگر را پوشش دهد.

چگونه نتایج را دریابیم

یک لیست اولیه از کلمات کلیدی مورد نظرتان تهیه کنید. کلمات کلیدی که دارای ترکیبی از حجم جستجو، سختی ارگانیک، ازدحام در نتایج موتور جستجو و مورد هدف جستجوگر هستند را جدا کنید. می‌توانید از الگوی زیر به عنوان راهنما استفاده نمایید – فقط کافیست که یک کپی از آن تهیه کرده و تنظیمش کنید.

زمانیکه لیست خود را آماده کردید، پتانسیل حجم جستجوی کلی را محاسبه نمایید. این تعداد کلی جستجوهایی است که برای همه کلمات کلیدی مورد نظرتان به صورت ماهانه انجام شده است. قانون کلی این است که اگر به طور میانگین برای همه کلمات کلیدی در پایین صفحه ۱ و بالای صفحه ۲ رتبه‌بندی می‌شوید، نرخ کلیک (CTR) شما حداکثر ۲% است. اواسط صفحه ۱، ۴% است. ابتدا تا وسط صفحه ۱، ۶% است.

اگر طبق شکل بالا دارای ۲% CTR برای ۲۰ صفحه باشیم، در هر ماه حدود ۴۲ الی ۸۹ بازدیدکننده با قصد تجاری خواهیم داشت.

از طریق دسته‌بندی تصادفی کلمات کلیدی در ۷٫۸۵۰ صفحه ایندکس شده در گوگل خواهیم دید که وب‌ سایت تحت بررسی ما به طور میانگین در هر ماه ۳۴۳ بازدید کننده ارگانیک دارد. در بدترین حالت ۲۰ صفحه یا ۰٫۳ درصد از همه صفحات، ۱۰٫۹ درصد از همه ترافیک را به همراه دارند. در بهترین حالت (اگر مشتری همه گام‌های بالا را تا T دنبال کند) ۰٫۳ درصد از صفحات مازاد ۴۳٫۷% از همه ترافیک را در اختیار خواهند داشت.

شگفت‌انگیز است، ۰٫۳ درصد از صفحات ایندکس شده یک سایت در هر ماه ۷۷٫۶ درصد ترافیک در پی دارد.

چگونه تعداد کمی از صفحات می‌توانند تغییر ایجاد کنند

تا حالا همه چیزهایی که مورد بحث قرار داده‌ایم بر اساس فرضیاتی در مورد پتانسیل کلمه کلیدی بوده است. خوشبختانه، ما این روش را در مورد ۳۷ صفحه فرود اصلی در سایت خود امتحان کردیم (۰٫۵ درصد از همه صفحات ایندکس شده). نتیجه گسترش روش بالا این بود که کلمات کلیدی ما تا ۲۴ ساعت در صفحه ۱ رتبه‌بندی شد، که به صورت تخمینی یعنی ۷۱۶ بازدید کننده با انگیزه در ماه.

این مقدار یعنی ۰٫۵ درصد همه صفحات ۷٫۷ درصد ترافیک به دنبال خود می‌آورد. با یک میانگین CPC برای ۱۲٫۰۵ دلار برای هر کلمه کلیدی، هزینه کلی پرداخت برای این کلمات کلیدی ۸٫۶۲۸ دلار در هر ماه خواهد بود.

۳۷ صفحه ما (یعنی ۰٫۵ درصد از همه صفحات) که سرمایه‌گذاری برای یک دفعه بود، ۷٫۷ درصد از همه ترافیک را که دارای ارزشی معادل ۱۰۳٫۵۳۳ دلار در سال بود به همراه داشت.