نقش Hover در طراحی سایت چیست؟
طراحی سایت

نقش Hover در طراحی سایت چیست؟

هاور چیست؟ استفاده از هاور چه تاثیری در طراحی سایت دارد؟ در صورتی که بیش از حد از هاور در سایت استفاده کنیم چه تاثیری در دید بیننده سایت دارد؟ چطور می توان تاثیر نقش Hover در طراحی سایت را مورد ارزیابی قرار داد؟ چطور از هاورها استفاده کنیم که زیبایی سایت را افزایش دهیم؟ و بسیاری سوالات دیگر که در همین مقاله به بررسی پاسخ هر کدام می پردازیم. اگر شما نیز می خواهید نقش Hover در طراحی سایت را بدانید و به درستی از هاور در طراحی سایت استفاده کنید پس با ما همراه باشید.

هاور چیست و نقش Hover در طراحی سایت چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم نقش Hover در طراحی سایت را مورد بررسی قرار دهیم باید با مفهوم هاور به طور کامل آشنا شویم. در این قسمت از مقاله شما را به طور شفاف با مفهوم هاور آشنا می کنیم.

به طور کلی هاور رویدادی در سایت می باشد که با حرکت اشاره گر ماوس بر روی قسمت خاصی از متن یا تصویر اتفاق می افتد. مثلا به حرکت اشاره گر ماوس بر روی متن، متن مورد نظر تغییر سایز، تغییر رنگ ومی دهد. در واقع طراح سایت با این کار در تلاش است که توجه و نظر کاربر را به واژه و یا قسمت خاصی از متن بیشتر کند. معمولا در هنگام تخفیف های ویژه یا فروش محصول خاص و جدیدی از این ترفند در طراحی سایت استفاده می شود. در ادامه به بررسی بخش هایی از سایت که می توانید از هاور برای طراحی بهتر سایت استفاده کنید اشاره می کنیم.

 

در کدام قسمت نقش Hover در طراحی سایت بیشتر می شود؟

در کدام قسمت نقش Hover در طراحی سایت بیشتر می شود؟

تا به اینجا با هاور و عملکرد هاور در طراحی سایت آشنا شدید. الان نوبت آن است که بدانید در چه مکان هایی بهتر است از هاور استفاده شود. با ما همراه باشید تا بهترین نقاط استاندارد که می توانید از هاور استفاده کنید بیشتر آشنا شوید.

همان طور که گفته شد هاور جهت جلب توجه کاربر می باشد. معمولا در مکان هایی مثل تخفیفات ویژه که در سایت ارائه می شود، فروش محصول جدید، لینک های داخلی سایت، خبرهای جدید و یا خبرهای پربازدید و به طور کلی در هر قسمتی از سایت که می خواهید کاربر را هدایت کنید از هاور های استفاده کنید. معمولا زمانی که از هاور استفاده می شود متن یا تصویری که هاور را دریافت کرده قابلیت کلیک شدن نیز دارد. به این دلیل که کاربر را به صفحه هدف طراح سایت بکشاند. به طور کلی هاور در جهت ترافیک سایت به سمت نقاط خاصی از سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

چه زمانی نقش Hover در طراحی سایت منفی می شود؟

بسیار مهم است که از هاور به درستی استفاده کنید. اگر گمان می کنید با استفاده بی رویه از هاور در سایت خود موجب کلیک بیشتر و ماندگاری کاربر در سایت خود می شوید کاملا اشتباه می کنید. اگر از هاور به دفعات زیادی در سایت خود استفاده کنید موجب فرار کاربر از سایت شما می شود. در چنین شرایطی بانس ریت سایت به شدت و به طرز قابل توجهی افت می کند. بنابراین در استفاده از هاور با دقت و ظرافت بیشتری عمل کنید. در صورتی که به درستی از هاور استفاده کنید شاهد نقش Hover در طراحی سایت و سئو سایت می شوید.

بنابراین با استفاده بی رویه و غیر اصولی از هاور موجب فرار کاربر نشوید. در مقابل برخی افراد نیز هستند که از نقش Hover در طراحی سایت آگاهی ندارند و یا از هاور استفاده نمی کنند یا اینکه به میزان خیلی کمی از این رویداد استفاده می کنند. بنابراین در استفاده از هاور دقت بیشتری داشته باشید. در ادامه به برخی از متداول ترین سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید اشاره می کنیم. با ما همراه باشید تا بتوانید به درستی و اصولی از نقش Hover در طراحی سایت خود استفاده کنید

موضوع مرتبط طراحی سایت

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.در صورتی که بیش از حد از هاور در سایت استفاده کنیم چه تاثیری در دید بیننده سایت دارد؟
  اگر شما بیش از حد از هاور در طراحی سایت خود استفاده کنید چشم بیننده به این موضوع عادت می کند. ابتدا موجب خستگی کاربر از این روند می شود و به احتمال زیاد موجب فرار کاربر از صفحه شما می شود. اما در صورتی که کاربر تحمل کند و در سایت بماند هاور های موجود در سایت برای کاربر عادی می شود و تمایلی به کلیک کردن نخواهد داشت.
 • ۲.چطور می توان تاثیر نقش Hover در طراحی سایت را مورد ارزیابی قرار داد؟
  ابزارهای زیادی جهت بررسی و آنالیز نقش هاور در طراحی سایت وجود دارد. شما باید بتوانید داده های موجود در گوگل آنالیتیکس را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال برای هر یک صفحات خود یک هدف تعیین کنید و بعد رفتار و عملکرد کاربر را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می توانید از ابزار قدرتمند هاتجر نیز استفاده کنید. شما با استفاده از هاتجر می توانید تمامی رفتار کاربر را از زمانی که وارد سایت شما می شود تا زمانی که خارج می شود را مشاهده نموده و سپس آنالیز های لازم را انجام دهید. این ابزار قدرتمند می تواند با فیلمبرداری از رفتار کاربر، کاربر شما را آنالیز کند.
 • ۳.چطور از هاورها استفاده کنیم که زیبایی سایت را افزایش دهیم؟
  اگر سایت شما خبری است و یا محتوای زیادی در صفحات خود دارید می توانید از هاورها در جهت خسته نشدن چشم کاربر نیز استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که شما یه محتوای هزار کلمه ای را پشت سر هم می نویسید چشم کاربر ممکن است خسته شود یا قسمتی از متن را که در حال مطالعه آن می باشد را گم کند. در چنین شرایطی شما می توانید از هاور استفاده کنید.
 • ۴.در یک وب سایت بهتر است چند بار از هاور استفاده کنیم؟
  نمی توان تعداد گفت اما بهتر است از هاورها در کنار یکدیگر استفاده نکنید به عنوان مثال اگر می خواهید در یک مقاله از هاور استفاده کنید بعد از گذشت دو تا سه پاراگراف از یک هاور استفاده کنید. البته نقش تصاویر را نیز در این میان فراموش نکنید.