هاتجر (HOTJAR) چیست؟

یکی از مهم ترین وظایف یک دیجیتال مارکتر با تجربه، تحلیل وب سایت است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ این کار باید انجام شود. یکی از این ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، (HOTJAR)  است. ابزار تحلیل سایت هاتجر، از کاربردی ترین انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. اکنون اگر می خواهید بیشتر بدانید که هاتجر (HOTJAR) چیست؟ هاتجر چه کاربردی دارد و چگونه می توان از این ابزار تحلیل سایت استفاده کرد؛ در ادامه همراه ما باشید. ما به تمام سوالات شما در مورد این ابزار قدرتمند پاسخ می دهیم.

تحلیل سایت، مهم ترین وظیفه یک دیجیتال مارکتر

تحلیل سایت، مهم ترین وظیفه یک دیجیتال مارکتر

اگر برای سایت خود تیمی برای تولید محتوا، UX، گرافیست ودارید؛ روزانه درگیر انتشار محتوا و مقاله های جدید؛ ارائه خدمات و محصولات هستید، اکنون وقت آن است که از یک ابزار دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید و رفتار کاربر خود را رصد کنید. یعنی سایت خود را به طور کامل تحلیل و آنالیز کنید؛ چون بدون تحلیل رفتار کاربر و یا مشتری ممکن است در عرصه خود، دوامی داشته باشید و اگر چشم و گوش خود را بر روی رفتار مشتریان و کاربران خاص خود ببندید؛ در آینده ای نه چندان دور ممکن است سایتتان به بن بست بخورد. پس با هم این مقاله را می خوانیم تا بیشتر از در مورد این ابزار بدانیم تا با آن بتوانیم رفتار کاربر و مشتریان را تحلیل کنیم.

با ابزارهای گوگل کاربر را رصد کنید

اساس تحلیل وب سایت؛ وابسته به رصد رفتار کاربری است که به وب سایت ما رجوع کرده است. به طور مثال در ابزار دیجیتال مارکتینگ آنلاتیکس، به خوبی می دانید که در آن از میزان سرچ سایت و کلمات کلیدی سرچ شده و مسائلی که به ترافیک وب سایت مربوط می شود؛ مطلع می شوید. اکنون شما را با یکی از بهترین انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا می کنیم که می توانید به طور شفاف متوجه شوید که کاربری که به وب سایت شما رجوع کرده؛

کجای پست، نظرش را جلب کرده است و لحظه ای دست از اسکرول بر می دارد و متوقف می شود! یا از کدام بخش سریع می گذرد! آیا لینک صفحه خرید و یا ثبت سفارش را می بینید؟ چرا اصلا فرآیند نهایی شدن خرید (تبدیل) رخ نمیدهد؟ آیا به دکمه و یا هر CTA که در وب سایت درج شده است؛ واکنش نشان می دهد؟ این ها سوالاتی است که قطعا با استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ به آسانی می توان به آن پاسخ داد.

کاربردهای هاتجر به زبان ساده

به زبان خیلی ساده می توان گفت این ابزار، یکی از مهم ترین ابزاری های دیجیتال مارکتینگ است که رفتار کاربر را ثبت میکند و نتیجه آن را در قالب نقشه حرارتی یا همان هیت مپ و فیلم ضبطشده (از لحظۀ ورود شما به سایت تا لحظۀ خروجتان) و غیره، به شما گزارش می دهد که در نهایت باعث بهبود وضعیت وب سایت می شود.

هاتجر و نقشه حرارتی هیت مپ (Heat Map) چیست؟

هاتجر و نقشه حرارتی هیت مپ (Heat Map) چیست؟

یکی از مهم ترین بخش های هاتجر که می توان به خوبی رفتار کاربر را تحلیل کرد، بخش هیت مپ آن است. نقشه حرارتی هاتجر در واقع یک نوع داده گرافیکی خاص است که با استفاده از آن می توان رفتار کاربر را شناسایی و آنالیز کرد و از واکنشهای کاربران رجوع کننده به وب سایت، برای بهبود وضعیت سایت خود استفاده کرد.

قابلیت (Incoming Feedback) در هاتجر

با استفاده از قابلیت Incoming Feedback در هاتجر، می توانید از میزان علاقه مندی کاربران از وب سایتتان مطلع شوید. به این شکل که می توانید یک ویجت قابل ارتقا را در کنار سایت خود درج کنید؛ تا بعد از مدتی علت ترک کاربران و یا حتی دلیل رضایت آن ها را بدانید. سپس با توجه به رفتار کاربر اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه به برخی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید اشاره شده است.

سخن آخر در مورد هاتجر که باید بدانید

سخن آخر در مورد هاتجر که باید بدانید

شما به راحتی با ثبت نام در وب سایت هاتجر این ابزار قدرتمند و شگفت انگیز می توانید رفتار کاربران وب سایت خود را رصد کنید. به طور کلی با شفاف سازی رفتار و نیاز بازدید کنندگان وب سایت خود، از این ابزار استفاده کنید. در واقع با اطلاعاتی که از ابزار هاتجر به دست می آورید می توانید، محتوا و وب سایت خود را بهبود ببخشید و در نهایت باعث افزایش مخاطبین و ارتقا بخشیدن به سطح اعتبار وب سایت و در پی آن باعث رونق بخشیدن به کسب و کار خود می شوید.


در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.نحوه شروع کار با هاتجر چگونه است؟
  نحوه شروع کار با هاتجر چگونه است؟ برای شروع کار با ابزار هاتجر که از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است؛ ابتدا وارد وب سایت هاتجر شوید و از طریق فرم ثبت نام آن که بسیار هم ساده است، مشخصات خود و سایت را وارد کنید و بعد از ثبت نام وب سایت خود در سایت و وارد شدن به پنل کاربری خود، سیستم به شما یک کد می‌دهد. که باید کد را در سایتتان قرار دهید.
 • ۲.چطور هاتجر را نصب کنیم؟
  برای استفاده از این ابزار بعد از ثبت نام، کافی است؛ کد زیر که در خود وب سایت درج شده است را در وب سایت خود قرار دهید؛ تا هاتجر اطلاعات را از روی وب سایت شما جمع‌آوری کند.
 • ۳.آیا ممکن است کد قرار گرفته در هاتجر، به وب سایت آسیب وارد کند؟
  تنها عیب این ابزار همین است که زمانی که شما کدهای هاتجر را برای ضبط عملکرد کاربر داخل وب سایت قرار می دهید؛ کمی سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما کاهش می یابد؛ پس استفاده از آن به طور مداوم؛ باعث لطمه زدن به سرعت بارگذاری وب سایت شما می شود.
 • ۴.آیا باید پلن هاتجر را خریداری کنیم؟
  در صورتی که قصد دارید از این ابزار به عنوان یک ابزار همیشگی استفاده کنید؛ باید بگوییم که باید پلن های آن را خریداری کنید. در صورتی که به دنبال پلن رایگان هستید باید بگوییم که پلن نسخه Basic، کاملا رایگان است که اطلاعات خوبی را به شما می دهد.