هک رشد چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

هک رشد چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

با گسترش اینترنت و نقش زیاد آن در زندگی مردم، بسیاری از اقدامات انسان ها از حالت سنتی و فیزیکی خود خارج شد و شکل تازه ای به خود گرفت. آشنایی با دوستان بیشتر، فعالیت های آموزشی یا حتی کسب و کار ها نیز به اینترنت منتقل شد. فضایی که انسان ها می توانستند به دور از محدودیت های حالت واقعی مانند محدودیت زمان و مکان از آن استفاده نمایند. در این زمینه روش ها و تکنیک های زیادی نیز در این عرصه ظهور پیدا کردند که یکی از آن ها، هک رشد است. پدیده ای جدید اما کاربردی که با استقبال فوق العاده ی مردم روبه رو شده است. اگر شما هم اسم آن را شنیده اید اما با آن آشنایی ندارید با ما همراه باشید.

هک رشد چیست؟

هک رشد چیست؟

احتمالا اولین پرسشی که در ذهن شما ایجاد شده است، پرسش در خصوص معنای اصطلاح هک رشد است. هک رشد با زبانی بسیار ساده ، باز تعریف یک برنامه یا کالا از زبان خود شخص است. در واقع شما لازم نیست کاری خارج از تعریف و بهتر دیده شدن انجام دهید. بلکه با استفاده از همان برنامه یا سایت، تلاش خود را در جهت بهتر دیده شدن و معرفی بهتر ارائه می دهید و باعث می شوید که مخاطبین در صورت نیاز به آن برنامه آن را زودتر پیدا کنند. همانطور که مشخص است، هک رشد پدیده ای نو ظهور در حوزه ی اینترنت محسوب می شود. این پدیده به دنبال افزایش کسب و کارهای اینترنتی است اما هکر های رشد این اقدام را نه در فضای واقعی، بلکه در فضای مجازی و با کمک خود آن برنامه انجام می دهند.

با توجه به استقبالی که از این تکنیک شده است، پیش بینی می شود که استفاده از آن رشد بسیاری داشته باشد.

مزایای استفاده از هک رشد

مزایای استفاده از هک رشد

 • اولین مزیت استفاده از هک رشد، مجازی و اینترنتی بودن آن است. به این ترتیب شما با بسیاری از محدودیت های حالت حضوری روبه رو نخواهید شد.
 • دومین مزیت مهم آن، سرعت آن می باشد که البته بسیار سریع است. خرید و فروش و ارائه ی محصولات به این روش با سرعتی فوق العاده و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
 • در این روش شما جهت بازاریابی لازم نیست با فکر افراد در دنیای واقعی دست و پنجه نرم کنید یا برای افزایش فروش خود حالتی حق به جانب به خود بگیرید. بلکه با کمک خود آن برنامه و یا مجموعه ای از اقدامات که در ادامه به شما خواهم گفت این اقدام را انجام می دهید که افراد در صورت نیاز به آن زودتر آن را پیدا کنند؛ یا حداقل به استفاده از آن ترغیب شوند.

هک رشد چگونه انجام می شود؟

هک رشد چگونه انجام می شود؟

هکر های رشد در جهت افزایش خرید و فروش از روش های مختلفی استفاده می کنند از جمله:

 • استفاده از شبکه های اجتماعی پر طرفدار در بین مردم جامعه
 • تبادل با شرکت ها یا بازاریابان حرفه ای در زمینه ی همکاری
 • قرار دادن تخفیف های ویژه برای محصولات یا مواردی که افراد به خرید آن محصول ترغیب شوند به عنوان مثال: با خرید یک محصول،یک اشانتیون هم از ما دریافت نمایید؛
 • دادن امتیاز بالا توسط کسانی که از برنامه یا سایت شما رضایت دارند؛
 • تبلیغات در گردهمایی ها و مراسمات بزرگ مانند مسابقات بزرگ فوتبال و والیبال؛ از آن جایی که این مسابقات طرفداران زیادی دارند، تبلیغات شما بیشتر دیده خواهد شد.
 • قراردادن آپشن های مختلف جهت جلب توجه مشتری مانند برگزاری قرعه کشی بین کاربران سایت و برنامه و یا خریداران محصولات شما.
 • قرار دادن برنامه ها، اخبار یا آموزش های رایگان که از محتوای مخاطب محور استفاده می کنند، اما به صورت غیر مستقیم کسب و کار شما را تبلیغ نمایند؛ در اصطلاح به این شیوه رپورتاژ آگهی می گویند.
 • قراردادن قسمت پیشنهادات و انتقادات برای مخاطبین و ارتباط برقرار کردن با آن ها؛ توجه داشته باشید که این گزینه بسیار مهم است. این که مخاطبین بتوانند با شما ارتباط مثبتی برقرار کنند در موفقیت شما تاثیر زیادی خواهد داشت. پس همواره با کاربران یا مصرف کنندگان محصولات خود ارتباط برقرار کنید تا به آن ها بفهمانید که می توانند در صورت نیاز به شما اعتماد کنند.

نکات مهم استفاده از هک رشد

نکات مهم استفاده از هک رشد

 • نکته ی موجود در هک رشد عدم دروغ است. در واقع شما در هک رشد به دنبال حقه زدن به افراد نیستید، بلکه مزایای برنامه ی خود را به نحوی دیگر بیان می کنید و خدمات خود را جهت بهتر دیده شدن در زمان یا مکانی درست ارائه می دهید. توجه داشته باشید در صورت دروغ در خصوص ویژگی های برنامه، شما نه تنها موفقیتی کسب نخواهید کرد، بلکه از رسیدن به موفقیت های بیشتر نیز جا خواهید ماند و آثاری بدی در خصوص نام شرکت شما به یاد افراد باقی خواهد ماند.
 • یکی از مواردی که هکر های رشد به آن توجه می کنند، افزایش سئو سایت است. سئو سایت در واقع شامل نکاتی است که بر اعتبار سایت شما می افزاید و آن ها را در جایگاه بالاتری قرار می دهد. تکراری نبودن مطالب موجود در سایت، حضور بیشتر کاربر در سایت، افزایش بازدید های سایت و نیز متروکه نبودن سایت از جمله مواردی است که موجب بالاتر رفتن سئو سایت شما می شود. متروکه نبودن سایت به این معناست که هر از چندگاهی مطلب جدیدی در سایت گذاشته شود.
 • با اینکه هک رشد شباهت زیادی به بازاریابی دارد اما نباید این دو را با هم اشتباه کرد. بازاریابان برای یافتن مشتری مدت زیادی تلاش می کنند و اغلب روال کاری آنها نیز کند است اما در هک رشد از هر روشی جهت افزایش کسب و کار و فعالیت های خرید و فروش استفاده می کنند. در واقع در هک رشد، سرعت عاملی بسیار مهم است.

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.هک رشد چیست؟
  مجموعه ای از تکنیک ها و روش های استفاده شده توسط هکر های رشد جهت افزایش خرید و فروش است.
 • ۲.آیا اصطلاح هک رشد همان بازاریابی است یا با آن متفاوت است؟
  هک رشد شباهت زیادی به بازاریابی دارد اما این دو کاملا یکسان نیستند.
 • ۳.مهم ترین مسئله در هک رشد چیست؟
  مهم ترین نکته در هک رشد، افزایش میزان خرید و فروش در کمترین زمان ممکن است.
 • ۴.هکر های رشد از چه مواردی در کار خود استفاده می کنند؟
  هر روش و تکنیکی که آن ها را در هک رشد موفق سازد؛ مشروح این تکنیک ها در مقاله گفته شد اما مهم ترین آنها حضور در شبکه های اجتماعی، تعریف دیگری از برنامه و ارتباط با کاربران است.