انتخاب عناوین و موضوعات وبلاگ می‌تواند یک چالش باشد. اکثر کسب و کارهای کوچک می‌خواهند تا ماهانه بین ۳ الی ۱۰ مطلب در وبلاگ خود منتشر کنند و سپس از این مطالب برای بالا بردن مخاطب همه چیز از خبرنامه گرفته تا نرخ تبدیل استفاده کنند. وقتی محتواهای خود را روی یک روال عادی منتشر می‌کنید، در واقع در عرض چند ماه لیست اولیه عناوین وبلاگ خود را از بین می‌برید. انتخاب عناوین خوب نیز می‌تواند زمان زیادی بگیرد و هنگامی که کار خود را به صورت تیمی انجام می‌دهید توافق نظر بر روی یک عنوان خوب سخت خواهد بود.

چون وبلاگ‌نویسی به طور منظم تاثیر مثبتی بر روی ترافیک داخلی دارد، بنابراین فرآیند انتخاب ایده‌ها نباید مانعی بر سر راه باشد. هرگز درباره موضوعات وبلاگ نگران نباشید: در این پست از آموزش سئو به شما نشان خواهم داد که چگونه می‌توانید در مدت زمانی کم بیش از صد ایده را برای عناوین وبلاگ خود تولید کنید، که این شامل تخمین حجم جستجو و میزان رقابت نیز می‌شود.

چگونه می‌توانیم عناوینی خوب را برای مطالب وبلاگ خود انتخاب کنیم؟

پیش از اینکه بخواهیم وارد مبحث تولید ۱۰۰ ایده برای موضوعات وبلاگ شویم، بیایید تا در مورد اهمیت عناوین خوب صحبت کنیم.

فکر می‌کنم توسعه محتوای وبلاگ شامل دو بخش است: مطالبی که هسته سئو یا استراتژی بازاریابی داخلی من را تشکیل می‌دهند و یک لیست پشتیبان از ایده‌های وبلاگ که در مواقع حساس و تنگناها از آن‌ها استفاده می‌کنم. هر دو این‌ها شامل عناوینی عالی هستند.

موضوعات خوب عموماً از برخی قوانین پایه پیروی می‌کنند که بدین قرارند:
• پست‌های شما باید پاسخگوی سوالات متداول و ارزشمند باشند.
• تمرکز پست‌ها باید بر روی هدف جستجوی خریدار باشد.
• پست‌ها باید بتوانند به اندازه کافی ترافیک ارگانیک جذب کنند.

اگر بخواهیم سریعاً یک لیست پشتیبان عالی از موضوعات وبلاگ ایجاد کنیم، مشخص کردن عنوان‌هایی که مطابق با این ضوابط باشند بدون مراجعه به clickbait سخت خواهد بود. ابزارهای گوناگونی برای تولید عنوان وبلاگ وجود دارند، اما فهمیدم که تمایل بیشتری نسبت به clickbait وجود دارد و همچنین عنوان‌های جذابی که سود بیشتری برای کانال‌های پولی دارند بیشتر مورد استقبال هستند تا ارزش بلند مدتی که از جستجوی ارگانیک انتظار می‌رود.

برخی از تولید کنندگان مشهور عنوان وبلاگ بدین قرارند:

HubSpot’s Blog Topic Generator

Impact’s BlogAbout Title Generator

Portent’s Content Idea Generator

Linkbait Generator

تعجبی نیست که اخیراً واکنش‌های شدیدی علیه عنوان‌های clickbait صورت پذیرفته است.

توصیه میکنم که از عنوان‌های سنتی clickbait استفاده نکنید زیرا اغلب آن‌ها فقط دارای یکی از معیارهای مفید هستند: تعداد بازدید از صفحه (page views). برای اینکه بتوانید هم بر روی موقعیت رتبه جستجو و هم تبدیلات درون سایت تاثیری مثبت داشته باشید باید بر روی محتواهایی ارزشمند تمرکز کنید که میزان تعهدی بالا دارند؛ این میزان تعهد با چیزهایی مانند باقی ماندن در صفحه بیش از مدت زمان میانگین، عمق خوب صفحه و نرخ پرش کم اندازه‌گیری می‌شود.

راهی بهتر برای تولید

حالا بهتر است تا نگاهی به چگونگی تولید سریع عنوان‌های وبلاگ داشته باشیم. بخوانید، امتحان کنید و برای آن زمان بگذارید.

۱- به Moz Pro رفته و وارد Keyword Explorer شوید، سپس کلمه کلیدی هدف خود را وارد کنید. (حتی اگر اشتراک ندارید می‌توانید آن را به صورت رایگان امتحان کنید یا از نسخه رایگان ۳۰ روزه Moz Pro استفاده کنید).

۲- در صفحه Overview بر روی Keyword Suggestions کلیک کنید.

۳- از منوی کشویی ” Display keyword suggestions that ” برای انتخاب ” are questions ” استفاده کنید.

۴- در اینجا لیستی از عنوان‌های بالقوه وبلاگ وجود دارند که در رابطه با موضوع مورد نظرتان می‌باشند. توجه داشته باشید که ستون ” Relevancy” نشان می‌دهد که اصلاح جستجو شده تا چه میزان با جستار اولیه‌ای که استفاده کرده‌اید مطابقت دارد و ستون ” Volume ” نشان دهنده تخمین‌های ماهانه ترافیک جستجوی ارگانیک است.

۵- از طریق تیک زدن همه گزینه‌ها و انتخاب منوی کشویی ” Add selected to ” می‌توانید به امتیازات Difficulty و Organic CTR مربوط به سوالات جستجوی خود دسترسی پیدا کرده و همه آن‌ها را به لیست کلمه کلیدی (Keyword List) در Moz Pro اضافه کنید. در Keyword List می‌توانید segment را مشاهده کرده و عنوان‌های وبلاگ خود را بر اساس همه عوامل قابل دسترسی در Keyword Explorer Overview طبقه‌بندی کنید.

خب، حالا عنوان‌های مورد نظر خود را دارید. هیچ‌گاه دوباره به شکار عنوان‌های وبلاگ نروید! شما لیستی ساختید که می‌توانید در مواقع ضروری و تنگناها از آن استفاده کنید و اطمینان دارید که عنوان‌هایی با کیفیت را بر اساس حجم جستجو (search volume)، سختی (difficulty) و نرخ کلیک ارگانیک (organic CTR) در دست دارید.

نکات بیشتر برای بازاریاب‌های حرفه‌ای

همانطور که نتایج را از Keyword Suggestions موجود در Keyword Explorer تجزیه و تحلیل می‌کنید، در اینجا می‌توانید نکاتی اضافی را در مورد مشتریان هدف خود بیاموزید :

در سوالاتی که افراد می‌پرسند به دنبال پیدا کردن روندها باشید. مرکزیت اکثر سوالات را بر روی یک نقطه کلیدی بگذارید، مانند: هزینه، کیفیت یا سهولت استفاده. توجه داشته باشید که باید کاربران خود را بر اساس این نقاط کلیدی و ارزش‌هایی که با خود به همراه می‌آورند بخش‌بندی کنید.
بهترین سوال را پیدا کنید. در لیست عنوان‌های وبلاگ خود به دنبال سوالی باشید که بیشتر با مشتری هدفتان هم‌تراز است. سپس با انتخاب آیکون ذره‌بین در قسمت راست صفحه وب، جستاری را در مورد آن سوال درKeyword Explorer انجام دهید. این نتایج اغلب لیستی طولانی‌تر و هدفمندتر از سوالات را برای انتخاب در اختیار ما قرار می‌دهند.

امیدوارم این پست به وبلاگ‌نویسی شما کمک کرده باشد. تجربیات خود را در مورد استفاده از Keyword Explorer جهت تولید عناوین وبلاگ با ما در میان بگذارید. اگر می‌خواهید در زمینه کلمات کلیدی و عناوین وبلاگ مهارت بیشتری کسب کنید، هر زمان که نسخه آزمایشی رایگان Moz Pro تمام شد می‌توانید اشتراک Moz Pro Medium را تهیه نمایید.