Content First در طراحی سایت چگونه عمل می کند؟
طراحی سایت

Content First در طراحی سایت چگونه عمل می کند؟

Content First در طراحی سایت به عنوان یک رویکرد برنامه ریزی شده برای طراحی وب تعریف می شود. این مورد پیام و برند اصلی سایت شما را نسبت به آخرین زیبایی ظاهری (ظرافت طبع) طراحی در اولویت قرار می دهد. همچنین به وبسایت کمک می کند که مخاطبان اصلی شما را به خوبی ردیابی کند و برای نتایج موتور جستجو بهینه شود. این رویکرد در مقابل رویکرد  design-first قرار دارد که معمولاً برای طراحی وبسایت ها استفاده شده و باعث از دست رفتن سئو وبسایت ها می شود.

اهمیت رویکرد Content First درطراحی سایت

اهمیت رویکرد Content First درطراحی سایت

Content First در طراحی سایت به طور قابل توجهی باعث بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو می شود و به پست های شما کمک می کند که در تماس بیشتری با مخاطبانتان قرار گیرند. همچنین باعث صرفه جویی در منابعی مانند وقت، پول و انرژی می شود که برای مشاغل کوچک و استارتاپ ها که با کمبودهای مختلف مواجه هستند، بسیار مهم است. بنابراین این رویکرد یک نتیجه برد – برد را برای همه اشخاص درگیر در آن به همراه دارد. Content First در طراحی سایت فقط از منظر بازاریابی بررسی نمی شود بلکه جنبه هنری آن نیز مهم است. اگر رویکرد شما از ابتدا به صورت برنامه ریزی شده باشد، احتمال خطا یا بروز مشکل کمتر است. طراحی وبسایت از طریق مدل مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایای Content First در طراحی سایت

مزایای Content First در طراحی سایت

محتوای سئو را اولویت بندی می کند

در یک تشبیه زیبا، اگر سایت شما یک اسکله برای قایق های گمشده در دریا باشد، سئو به منزله فانوس دریایی است که آنها را به ساحل هدایت می کند. از سئو برای بهینه سازی پست ها، صفحات وب و مقالات برای موتورهای جستجو استفاده می شود. با این حال، هنگام طراحی وب سایت، معمولاً توجه کمی به آن می شود. اگر وبسایت شما در هنگام طراحی اولویت سئو را نداشته باشد، حتی اگر برای همه دنیا مطلبی به نگارش در آورید، کمکی به شما نمی کند!

اگر از یک رویکرد متمرکز سازی شده سئو با Content First در طراحی سایت استفاده کنید، محتوای وبسایت شما برای حداکثری که در بهینه سازی وجود دارد، تنظیم و آرایش پیدا می کند. بنابراین هر پست، مقاله یا تصویری که بارگذاری شود، به دلیل طراحی وبسایتی که انجام دادهاید، به طور خودکار برای جستجو بهینه می شود.

محدودیت های محتوا و اشکال در طراحی وب

هنگامی که شما شروع به طراحی یک وبسایت می کنید، ممکن است ایده های مختلفی در مورد ظاهر وبسایت داشته باشید و در مورد استفاده از هر یک به تفکر بپردازید. با این حال، با رویکرد Content First در طراحی سایت میتوان بهترین ایده ها را در یک صفحه وب کاربردی و با طراحی خوب جمع کرده و به کار بست.

شما باید برخی از ایده ها را کنار بگذارید و برخی از اعضای تیم شما ممکن است از این بابت ناراحت شوند. با این حال، شما یک صفحه وب بهتر برای آن طراحی خواهید کرد.

Content First یک داستان را توسعه می دهد

Content First درست مثل نوشتن پیشنویس های اولیه برای یک داستان است که هر چه به جلو پیش میروید و ساختار کلی را ایجاد می کنید متوجه میشوید که چه چیزی برای شما راحت تر و مناسب تر خواهد بود. یک رویکرد Content First در طراحی سایت میتواند از این منظر کمی نگرانکننده باشد زیرا در ابتدا طرح مشخص نیست اما اگر مداوم روی آن کار شود، به خوبی نمایان می شود.

همچنین توجه داشته باشید که نمیتوانید بلافاصله مانند یک رویکرد design-first برای طراحی سایت نتایج را ببینید. با این حال محصول نهایی شما، با محصول قبلی بسیار زیباتر خواهد بود.

بهتر است اگر آمادگی انجام چنین کاری را ندارید، از خدمات مربوط به نوشتن و تولید محتوا استفاده کنید تا ساختار طراحیشده وبسایت را بدست آورید.

بهره وری بهبود یافته

توسعه Content First در طراحی سایت منجر به همکاری بیشتر در هنگام طراحی صفحه وب میشود. برعکس فرآیند design-first ، منجر به درگیری های زیادی بین طراحان و برنامه نویسان می شود. وقتی هر کسی برداشت خود از وبسایت را در ذهن داشته باشد، این اتفاق قطعاً رخ خواهد داد. با این حال وقتی یک برنامه مشخص برای طراحی وجود دارد، همه در جایگاه خود قرار گرفته و بدون تداخل دیگری کار خود را انجام میدهد. این موضوع منجر به بهبود بهره وری و عملکرد بالاتر در همان ساعات کاری نسبت به توسعه design-first می شود.

ثبات

با رویکرد  Content First در طراحی سایت شما روش جامع تری را در پیش می گیرید که باعث می شود وبسایت شما همانند یک پازل زیبا و منظم در کنار هم قرار گیرد. به عنوان مثال به فیلمی مانند ارباب حلقه ها توجه کنید که یک سه گانه بی نظیر در صنعت سینماست. این سه فیلم همچون سه حماسه ۳ ساعته در طی چهار سال به صورت هم آهنگ و هم صدا به نمایش در آمد؛ این امر باعث شد که فیلمها کاملاً در کنار هم قرار بگیرند.

به همین ترتیب رویکرد Content First باعث بهبود درست نمایی یک ظاهر، احساس و جریان سازگار برای وبسایت شما می شود.

محتوای کیفی بالاتر

باید توجه کرد که به علت شرینگ اینترنت و افزایش نرخ های Bounce در وبسایت هایی با کیفیت پایین تر، تمرکز بر کیفیت ضروری است. Content First در طراحی سایت فضا را اولویت بندی می کند و به جای کمیت بر کیفیت تمرکز دارد. اگر در یک صفحه قرار نگیرد، حذف می شود. اگر فضای زیادی باقی مانده باشد، برنامه ریزی تغییر می کند و صفحه دوباره سازمان می یابد. این موضوع اطمینان می دهد که کل فرآیند، کیفیت را بر کمیت مقدم می داند. از این رو به جای پرکردن صفحات عظیم، شما برای بهبود کیفیت و جذب مخاطب بهینه سازی را انجام دهید. از طریق این روش، حتی اگر محتوای کمتری در وبسایت شما وجود داشته باشد، باز هم جذاب و دارای تعامل خواهد بود.

یکی از مزیت های رویکرد Content First در طراحی سایت محتوای کیفی بالاتر است.

فرآیند ساده سازی شده

بدون شک رویکرد Content First یک فرآیند ساده سازی شده است. رویکرد design- First همیشه حالت شلوغی دارد و باعث اتلاف وقت می شود. هیچ طرح جامع در رویکرد design- First وجود ندارد. با رویکرد Content First ابتدا همه می دانند چه کاری باید انجام دهند؛ مرزهایی برای خلاقیت تعیین شده و یک برنامه بازی وجود دارد. این موضوع باعث صرفه جویی در منابع، زمان و انرژی می شود. از این رو، ساخت یک وبسایت بسیار کارآمدتر و مقرون به صرفه تر است.

موضوع مرتبط طراحی سایت

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

  • ۱.Content First در طراحی سایت چیست؟
    به عنوان یک رویکرد برنامه ریزی شده برای طراحی وب تعریف می شود. این مورد پیام و برند اصلی سایت شما را نسبت به آخرین زیبایی ظاهری (ظرافت طبع) طراحی در اولویت قرار می دهد.
  • ۲.Content First در طراحی سایت چرا مهم است؟
    به طور قابل توجهی باعث بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو می شود و به پست های شما کمک می کند که در تماس بیشتری با مخاطبانتان قرار گیرند. همچنین باعث صرفه جویی در منابعی مانند وقت، پول و انرژی می شود.
  • ۳.چه چیزی باعث بهبود بهرهوری و عملکرد بالاتر رویکرد Content First نسبت به رویکرد design-Fisrt می شود؟
    ایجاد همکاری بیشتر در فرآیند طراحی سایت.