چگونگی تغییر رنگ آدرس بار مرورگر
آموزش گرافیک وب

چگونگی تغییر رنگ آدرس بار مرورگر

دنیای اینترنت در حال گسترش است و کسی عقیده ای مخالف این سخن ندارد. استفاده از سایت ها و مرورگر ها در حال توسعه می باشد و هر از چند گاهی از شیوه های نوین تکنولوژی جهت جذب مخاطب در آن ها استفاده می شود. در این حال دیزاین در طراحی سایت ها هم از جمله کارهای پر کاربردی است که  صاحبان سایت ها آن ها را انجام می دهند.

در واقع این مسئله که وبسایت زیباتر از نظر ظاهری بسیار موثر در جذب مخاطب عمل می کند، یک اصل در این حوزه می باشد. یکی از این نوآوری ها در عرصه ی وبسایت ها، تغییر رنگ آدرس بار مرورگر است که بر زیبایی سایت شما می افزاید. با انجام این کار نسبتا کوچک جلوه ی بسیار زیبایی به سایت شما افزوده خواهد شد و آن را نسبت به سایر وبسایت ها متمایز خواهد نمود؛ اما برای فهمیدن اینکه این اقدام چگونه انجام می شود و در آن از چه تکنیکی باید استفاده کرد با ما همراه باشید.

تغییر رنگ آدرس بار مرورگر

رقابت در بین سایت ها زیاد است و در این میان صاحبان سایت ها همواره جهت راهی هستند که برتری خود را بر دیگر سایت ها اثبات نمایند. برخی از آن ها به زیبایی سایت خود اهمیت بیشتری می دهند و برخی نیز به موارد دیگری که در جذب مخاطب تاثیر گذار است، اهمیت می دهند. اساسا در این رقابت افرادی پیروز هستند که در کنار راحتی کاربران مانند زودتر لود شدن صفحه و یا حضور تبلیغات کمتر، سایت خود را نیز بیارایند. با استفاده از تکنیک تغییر رنگ آدرس بار مرورگر شما قادر خواهید بود که سایت خود را مانند یک برنامه بیارایید و به آن جلوه ی بی نظیری ببخشید که آن را بسیار خاص و زیبا خواهد کرد.

مزایای تغییر رنگ آدرس بار مرورگر

 • هماهنگ شدن صفحه ی مرورگر با با نوار آدرس که موجب انس گرفتن کاربران با سایت شما می شود و در نتیجه کسب و کار شما را رونق می بخشد. بدیهی است این اولین خواسته ی هر صاحب سایتی می باشد.
 • خاص و متمایز شدن سایت شما نسبت به سایر سایت ها.
 • تغییر جلوه ی سایت به یک برنامه؛ اساسا افراد با برنامه ها زودتر صمیمیت برقرار می کنند و به آن ها اعتماد خواهند کرد.
 • بالا رفتن زیبایی سایت تا حد قرار گرفتن در سایت های معتبری مانند فیسبوک و بی بی سی که شهرت جهانی دارند؛ در واقع این نکته که سایت بزرگی از این روش استفاده می کنند نشانه ی اهمیت آن می باشد.

چگونگی تغییر رنگ آدرس بار مرورگر

اگر از آن دسته برنامه نویسانی باشید که سایت خود را با کد نویسی بالا می آورند، انجام این کار برای شما کاری ندارد. زیرا سایت های ایجاد شده با کد نویسی از صفر تا صد توسط خود برنامه نویس ایجاد می گردند و تقریبا همه ی عناصر موجود در صفحه را برنامه نویس تعیین می کند. استفاده از این سایت ها مزایا و معایبی دارد که از مزایای آن می توان به سفارشی شدن همه ی موارد موجود در سایت اشاره کرد.

اما روی سخن ما در اینجا مقایسه کد نویسی با قالب های آماده نیست، بلکه ما می خواهیم که تغییر رنگ آدرس بار مرورگر را به شما آموزش بدهیم. برای این کار شما باید به کد های قسمت head سایت خود دسترسی داشته باشید. توجه کنید که کد های سایت به دو قسمت اصلی تقسیم می شوند: بخش head که در قسمت مرورگر قابل اجراست و بخش body که در بدنه ی سایت قرار می گیرد. در بخش head سایت خود کد زیر را وارد نمایید:

<meta name=”theme-color” content=”#۸۳d751” />

توجه کنید که اعداد بعد از هشتگ به هر رنگی که باشند، نوار آدرس به همان رنگ تغییر می کند. مثلا در مثال بالا چون اعداد به رنگ قرمز هستند نوار آدرس مرورگر شما به رنگ قرمز تبدیل خواهد شد. هم چنین اعداد موجود بعد از هشتگ در تغییر فونت و نوع آدرس بار مرورگر شما تعیین کننده می باشد.

تعیین رنگ آدرس بار مرورگر

برای انجام این کار و تعیین رنگ خاص می توانید از نرم افزار های زیر بهره بگیرید:

 • فتوشاپ: این نرم افزار که قدرتمندترین نرم افزار ویرایش تصاویر است این آپشن را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد؛
 • استفاده از سایت http://htmlcolorcodes.com
 • استفاده از ColorZilla موجود بر روی مرورگر ها مانند مرورگر کروم
 • استفاده از برنامه های ویرایش تصاویر موجود در گوگل پلی و اپ استور و یا ویندوز

همانطور که می بینید روش های مختلفی برای تعیین رنگ خاص بر روی مرورگر برای شما ایجاد شده است. اگر شما از صاحبان وبسایت هستید و سابقه ی استفاده از این روش را ندارید، به شما پیشنهاد می شود که هم اکنون از این روش استفاده کنید و با تغییر رنگ آدرس بار مرورگر خود بر جلوه ی سایت خود زیبایی ببخشید تا از این طریق مخاطبین بیشتری را نیز جذب کرده و کسب و کار خود را رونق ببخشید.

موضوع مرتبط آموزش گرافیک وب

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.برای بهبود جلوه و زیبایی سایت از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟
  روش های مختلفی برای کاربران وجود دارد. افزونه های مختلف در سیستم های مدیریت محتوا هم برای این کار وجود دارند؛ همچنین تغییر رنگ آدرس بار مرورگر هم یکی از این روش ها جهت بهبود وضعیت ظاهری سایت می باشد.
 • ۲.چگونه رنگ آدرس بار مرورگر خود را تغییر دهیم؟
  برای این کار شما باید به کد های قسمت head دسترسی داشته باشید. طرز دقیق آن در متن گفته شده است. همینطور اگر کد نویسی بلد باشید، به راحتی قادر به انجام این کار خواهید بود.
 • ۳.تغییر رنگ آدرس بار مرورگر چه مزایایی دارد؟
  تغییر رنگ آدرس بار مرورگر موجب زیبایی بیشتر جلوه ی سایت و انس گرفتن بیشتر کاربران با سایت شما می گردد.
 • ۴.چگونه برای تغییر رنگ آدرس بار مرورگر خود از رنگ های خاص استفاده کنیم؟
  برای انجام این کار می توانید از نرم افزار های مختلف ویرایش عکس استفاده نمایید که سرآمد همه ی آن ها فتوشاپ است؛ همچنین سایت ها و افزونه های مختلف هم این قابلیت را در اختیار شما می گذارند که شرح کامل این روش در متن مقاله گفته شده است.