در این پست ۹۹ راه عملی کسب لینک از طریق ارسال هدایا را بیان می‌کنم. در انتهای این پست آموزش سئو ایده‌های بسیار زیادی در مورد ساخت لینک در دست خواهید داشت که امیدوارم برخی از آن‌ها برای شما جدید باشند. امیدوارم با ارسال نظرات خود در کامنت‌ها کمک کنید تا این لیست و این ۹۹ راه همچنان بیشتر شود.

این ایده‌ها از روش‌هایی گرفته شده‌اند که مشتریان برای دریافت کالاهای رایگان در کتاب Free Stuff Everyday استفاده می‌کنند و همچنین ایده‌هایی که برای مشتریان‌مان در Koozai استفاده کرده‌ایم را در اینجا مطرح کرده‌ایم. به طور خلاصه در لیست زیر هیچ چیزی وجود ندارد که نتوان منبع آن را در جهان واقع پیدا کرد، پس لطفاً به هر ایده یک فرصت بدهید.

تمرکز این ایده‌ها بر روی افزایش گفتگوها در مورد برند شما در فضای آنلاین است و منطق پشت این روش این است که هنگامی که کاربران در مورد برندتان صحبت می‌کنند به احتمال زیاد به آن لینک نیز می‌دهند. اگر متوجه شدید که گفتگوهای زیادی حول برندتان وجود دارد اما لینکی به آن داده نشده، همیشه می‌توانید از ابزارهای نظارت بر برند برای ردیابی mentionها استفاده کنید و از مخاطبان بخواهید تا به شما لینک بدهند.

سعی کردم تا این لیست را مطابق سلایق مختلف تنظیم کنم، پس می‌توانید به ۹ عنوانی که مطرح کرده‌ام نگاهی بیاندازید و به سراغ آن بخشی بروید که فکر می‌کنید برایتان مناسب‌تر است. هر ایده به طور خلاصه مطرح شده، امیدوارم لذت ببرید.

ارسال محصول به عنوان هدیه

۱- از وبلاگ‌نویسان بخواهید تا برایتان گزارش بنویسند : با وبلاگ‌های مرتبط با خود تماس حاصل کنید و از آن‌ها بخواهید تا برایتان گزارش بنویسند. محصول خود را برای آن‌ها ارسال کنید تا اگر آن را پسندیدند بتوانید در ازایش یک لینک دریافت کنید.

۲- محصولات خود را اشانتیون دهید : اگر بتوانید محصول خود را در یک رویداد مهم به عنوان اشانتیون به شرکت‌کنندگان بدهید ممکن است بعداً در فضای آنلاین در مورد محصول شما صحبت کنند.

۳- بگذارید تا افراد پیش از انتشار محصول‌تان آن را تست کنند : از افراد دعوت کنید تا محصول شما را امتحان کنند و محصول نهایی را در پایان این فرآیند به آن‌ها هدیه دهید و به آن‌ها بگویید که چگونه باعث بهتر شدن محصول شما شده‌اند. اگر افراد حس کنند که تاثیرگذار بوده‌اند حتماً راجع به آن صحبت خواهند کرد.

۴- هنگام توسعه محصول از یک گروه متمرکز استفاده نمایید : درست مانند ایده قبل اما این کار حتی پیش از تولید محصول انجام می‌شود. تغییراتی که می‌خواهید بر روی محصولات جدید اعمال کنید را برای مشتریان پیشین خود توضیح دهید و ببینید که نظر آن‌ها چیست. شما بینشی را از محصول جدید به آن‌ها می‌دهید که این باعث می‌شود تا بعداً در موردش صحبت کنند.

۵- عرضه خودکار، غذا و کالاهای تبلیغاتی رایگان : همیشه برخی از کالاهایی که برند شما بر روی آن حک شده است را به عنوان اشانتیون به مشتریان بدهید. این کالا می‌‌تواند به کوچکی یک خودکار یا چیزی بزرگتر از آن مثل یک تی‌شرت باشد. اگر دیدید فردی به برند شما علاقه‌مند است از این کالاها به او هدیه دهید. حالا دیگر به واسطه این هدیه اغلب نام برند شما را می‌بینند و این موجب بهبود شانس افزایش mentionها می‌شود.

۶- محصولات خود را در ازای عکس‌های زیبا به عکاسان هدیه دهید : می‌توانید تصاویر زیبایی که از محصول شما توسط عکاسان گرفته می‌شود را در سایت خود قرار دهید که این موجب کسب بک لینک می‌شود. همچنین ممکن است عکاسان از این عکس‌ها در سایت‌ های خود نیز استفاده کنند.

۷- یک پلاگین برای وب‌ سایت خود بسازید و آن را منتشر کنید : چه تعداد از تم‌های رایگان وردپرس در پایین صفحه خود دارای لینک‌های تبلیغاتی هستند؟ بهترین کاری که همه می‌کنند. پس همین کار را بکنید و یک پلاگین مختص برند خود طراحی کنید. این پلاگین می‌تواند چیزی سرگرم‌کننده و مختص برند شما باشد و لزومی ندارد که حتماً یک ابزار فنی باشد.

۸- یک نسخه رایگان با قالبی متفاوت بسازید (مثلاً کتاب‌های دیجیتال) : محصول خود را در قالبی ارزان‌تر  توزیع کنید تا مردم بتوانند آن را امتحان کنند. این محصول را به هر کسی که فکر می‌کنید بعداً راجع به آن صحبت خواهد کرد بدهید.

۹- محصول خود را در دسترس قرار دهید (اما با اعمال محدودیت) : بازی ArmA که توسط استادان کدنویسی طراحی شده بود در دسترس قرار گرفت اما کدی را در بازی قرار داده بودند که به مرور زمان موجب می‌شد که کیفیت بازی خراب شود. این راهی هوشمندانه برای جلوگیری از سارقان است و موجب می‌شود تا بازی در مطبوعات مطرح شود.

۱۰- اجازه دهید تا کارکنان‌تان زمانی را صرف پروژه‌های شخصی خود کنند : Lionhead games این کار را انجام داده و بهترین بازی‌ها را نیز در رویدادهای مختلف ارائه داده است. او از رسانه‌ها دعوت می‌کند تا در مورد بازی‌های زیبا و میهجش مطلب بنویسد.

۱۱- یک اپلیکیشن رایگان طراحی کنید که برند شما را مورد تمجید قرار دهد : گرچه که Koozai یک ابزار شرکتی نیست اما به هر حال ما آن را ساخته‌ایم. Koozai یک ابزار تجزیه و تحلیل رایگان سئو است و هیچ برنامه‌ای برای ساختن نسخه پولی آن نداریم. این ابزاری کارآمد است که افراد به آن لینک می‌دهند و این باعث قوی‌تر شدن سایت اصلی ما می‌شود.

۱۲- یک نسخه کوچک و محدود از محصول خود را برای فروش بگذارید : تا جایی که ممکن است دسترسی به نمونه‌ای از محصول را برای مخاطبان خود آسان کنید. صنایع آرایشی در دسترس قرار دادن نسخه‌های نمونه را بسیار خوب انجام می‌دهند. بگذارید افراد محصول شما را امتحان کرده و در مورد آن صحبت کنند.

۱۳- یک وب‌ سایت فاقد تبلیغات طراحی کنید : داشتن وب‌ سایتی بدون تبلیغات مانند مجازات مرگ است اما این روشی است که فیسبوک کار خود را آغاز کرد. تا زمانی که مدل کسب و کار در مسیر درست خود قرار بگیرد هیچ تبلیغاتی در کار نبود. مشتری‌ها جذب شدند، ارتباط بر قرار شد و سپس دغدغه مالی مطرح شد.

۱۴- اشانتیون‌های خود را در مراکز شلوغ شهر پخش کنید : مردم دریافت اشانتیون‌های ناگهانی را دوست دارند. پس چنین کاری را انجام دهید و خواهید دید که مردم در مورد آن توییت کرده و صحبت می‌کنند. نسبت به رسانه‌ها نیز هشیار باشید چون می‌توانید از آن طریق نیز پوشش و لینک‌های خوبی کسب کنید.

۱۵- محصول خود را در شبکه‌های محلی تبلیغ کنید و آن‌ها را به عنوان هدایای رایگان عرضه کنید : برنامه‌های شبکه‌های محلی برای این کار فوق‌العاده هستند. هر محصولی که توسط شرکت‌های مختلف در این شبکه‌ها تبلیغ شده در رسانه‌ها برجسته شده است. شما محصول خود را در تلویزیون به صورت رایگان هدیه می‌دهید و این موجب ایجاد گفتگوهای بیشتر راجع به برند شما می‌شود.

۱۶- یک نسخه آزمایشی رایگان ارائه دهید : اجازه دهید تا افراد برای مدت کوتاهی محصول شما را امتحان کنند. ممکن است مخاطب تصمیم بگیرد تا در پایان مدت زمان نسخه آزمایشی اصل محصول را خریداری کند و پس از آن تجربه خود از محصول را به صورت آنلاین با دیگر افراد به اشتراک بگذارد.

۱۷- دوستان خود را با دادن اشانتیون شگفت‌زده کنید : فراموش نکنید که می‌توانید از دوستان و آشنایان‌تان بخواهید تا در مورد محصول شما صحبت کنند.

۱۸- طرفداران ممتاز خود را پیدا کنید : افرادی که در فضای آنلاین بسیار در مورد محصولات شما صحبت می‌کنند چه کسانی هستند؟ محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار دهید و در مورد محصولات بعدی خود با آن‌ها گفتگو کنید. آن‌ها طعم همکاری با شما را می‌چشند که این امر می‌تواند به کسب لینک منجر شود.

۱۹- محصولات‌تان را برای متخصصان حرفه خود ارسال کنید : در حرفه خود برای چه کسی احترام زیادی قائل هستید؟ با آن‌ها صحبت کرده و محصولات خود را به صورت ویژه در دسترس آن‌ها قرار دهید. همچنین از آن‌ها بخواهید تا نظرات خود را در مورد محصول در وبلاگ‌شان به اشتراک بگذارند.

به مخاطبان خود پول بدهید

۲۰- بلیط‌های تخفیف‌ : ایجاد کدهای تخفیف و دادن آن‌ها به وب‌سایت‌های فروش بلیط‌های تخفیف. اینگونه است که آن‌ها در ازای این کدها به سایت شما لینک می‌دهند.

۲۱- پیشنهادهای قیمت ویژه داشته باشید : در قیمت‌گذاری محصولات خود پیشنهادات ویژه داشته باشید، خواهید دید که این قیمت‌ها و پیشنهادات ویژه دهان به دهان پخش خواهد شد.

۲۲- طرح‌های وابسته : همه لینک‌ های وابسته به آمازون مستقیماً به وب‌ سایت‌هایشان اشاره دارند بنابراین دارای ارزش [ لینک اکوییتی ] هستند. ارجاع دهنده پول می‌گیرد، شما هم با گذاشتن پیشنهادات قیمت ویژه لینک‌های بیشتری را کسب می‌کنید.

۲۳- لینک دادن به افراد مختلف : لینک‌ های پولی نخرید، در عوض به صورت رایگان لینک بدهید و امیدوار باشید که با نوشتن درباره دیگران و لینک دادن به آن‌ها سبب می‌شود تا در آینده لینک‌های بیشتری کسب کنید (به این موضوع به عنوان کارمای لینک نگاه کنید)

۲۴- به افراد پول بدهید تا بریتان محتواهای خوب تهیه کنند : تمام مدل کسب و کار سایت Squidoo بر اساس محتوای تولید شده توسط کاربران است. اما بر خلاف سایت‌های دیگر آن‌ها به کاربران خود پول می‌دهند تا برایشان محتوا تولید کنند، محتواهایی که بازدیدهای زیادی دریافت می‌کنند. بنابراین کاربران انگیزه دارند تا ترافیک بیشتری را جذب کنند که این کار را با ساخت لینک و گسترش مطالب خود انجام می‌دهند.

۲۵- یک روز محصولات خود را به رایگان در اختیار مشتریان قرار دهید : فروشگاه بن و جری یک روز در سال بستنی رایگان توزیع می‌کند. در آن روز هزاران دلار از دست می‌دهند اما بار مطبوعاتی بسیاری به دست آورده و لینک‌های زیادی را نیز کسب می‌کنند.

۲۶- قیمت‌گذاری اشتباه : عمداً یک محصول را اشتباه قیمت‌گذاری کنید تا توجه زیادی را از سوی مشتریان دریافت کند (که سوال می‌کنند : آیا قیمتش همین است؟) این قیمت‌گذاری اشتباه را برای یک مدت زمان کوتاه ادامه دهید و خواهید دید که لینک‌های زیادی را کسب می‌کنید.

۲۷- برای ارجاعات پول پرداخت کنید : رشد سریع سایت Groupon به این دلیل بود که آن‌ها به افراد به خاطر ارجاعات پول پرداخت می‌کردند و این باعث افزایش خرید می‌شد. آن‌ها حتی برای این فرآیند یک URL را در اختیار افراد قرار می‌دادند که عمل ارجاع را انجام می‌داد و سپس به وب‌سایت شخصی آن‌ها می‌چسبید و Groupon یک لینک کسب می‌کرد.

۲۸- پول مشتریانی که راجع به برندتان صحبت می‌کنند را باز گردانید : شرکت تویوتا در ماه ژانویه به هر کسی که توییت کند ” یک تویوتای جدید خریده “، ۵۰۰ دلار هدیه می‌داد. این کمپینی هوشمندانه بود که لینک‌های زیادی را از رسانه‌ها کسب کرد و تبلیغ خوبی برای برند تویوتا شد.

۲۹- ضمانت بازگشت پول : سایت ASDA در بریتانیا کمپینی دارد که می‌گوید اگر محصولات ما ۱۰% ارزا‌ن‌تر از دیگر برندها نبود، پول‌تان را باز میگردانیم. این طرحی عالیست که موجب شگفتی مطبوعات در بریتانیا شد.

کمک به خیریه

۳۰- به خیریه کمک کنید : کمک به خیریه‌ها نه تنها حس خوبی است بلکه بسیاری از خیریه‌ها اهداء کنندگان مهم خود را در وب‌ سایت خود لیست می‌کنند و به آن‌ها لینک می‌دهند.

۳۱- اقدامات خیرخواهانه‌ای را به صورت تصادفی انجام دهید : محصولات خود را به کسانی که نیاز دارند هدیه دهید و داستان آن را در وبلاگ خود بنویسید.

۳۲- کاری منحصر به فرد انجام دهید : Humble Bundle یک فروشگاه آنلاین است که شرکت‌های بازی‌سازی در آن جمع شده و این امکان را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند که با پرداخت هر قیمتی که می‌خواهند مجموعه‌ای از بازی‌ها را تهیه کنند. همچنین می‌توانید انتخاب کنید تا این بازی‌ها را به یک خیریه اهدا کنید. این کار باعث می‌شود تا آن بازی‌ها بیشتر از حد معمول در معرض دید و مرکز توجه قرار بگیرند و تبلیغات خوبی برای همه کسانی است که در این رویداد شرکت کرده‌اند.

۳۳- یک خیریه به نام برند خود تاسیس کنید : شرکت تولید کفش TOM به ازای هر جفت کفشی که می‌خرید یک جفت کفش به جهان سوم اهدا می‌کند. این استراتژی در قلب کاری است که انجام می‌دهند و به قدری مشتریان را جریحه‌دار می‌کند که نمی‌توانند صبر کنند تا درباره آن به دیگران اطلاع دهند.

۳۴- محصولات خود را به نفع خیریه به حراج بگذارید : اگر فهرست ليست حراج‌ها در اینترنت ذکر شده باشد، این یک لینک فوری است. همچنین می‌توانید لینک‌ هایی را از مطبوعات رویداد مورد نظر یا وب‌ سایت اصلی خیریه کسب کنید.

۳۵- اهداء محصولات به بیمارستان‌های محلی : اگر کمکی که می‌کنید به اندازه کافی بزرگ باشد ممکن است که در مطبوعات مخصوص خود آن را چاپ کنند یا این کمک را در وب‌ سایت‌شان ذکر کنند.

۳۶- هر پولی که کارکنان برای خیریه کمک می‌کنند را دو برابر کنید : یک خیریه در شرکت خود داشته باشید. اگر کارکنان کارهای خیریه انجام دهند، فرصت‌های بسیاری وجود دارد که مطبوعات محلی آن را پوشش دهند یا خیریه‌ها این کمک‌ها را در سایت خود ذکر کنند.

انجمن خود را بهبود بخشید

۳۷- به شرکت‌های دیگر کمک کنید : به آن‌ها بگویید که چه چیزهایی را در مورد محصولات‌شان دوست دارید و پیشنهاد دهید که در ازای نوشتن در مورد محصولات‌شان در وبلاگ‌شان درخواست لینک دارید.

۳۸- به انجمن‌های محلی کمک کنید : شهریه‌های یک مدرسه را پرداخت کنید، خیابان‌ها را برای یک روز تمیز کنید، یا طرحی را برای ملاقات با همسایه‌هایتان برنامه‌ریزی کنید. هر کاری که به انجمن محلی شما کمک می‌کند انجام دهید و مطبوعات محلی را در جریان بگذارید تا در مورد آن بنویسند.

۳۹- برای افراد دوره‌های کارآموزی برگزار کنید : مانند شرکت Seth Godin MBA فکر کنید(شرکتی که یک دوره کارآموزی رایگان شش ماهه در رشته MBA برگزار کرد و دانش خود را در مورد این کسب و کار به اشتراک گذاشت). فردی را وارد کسب و کار خود کرده و او را آموزش دهید. اجازه دهید تا در مورد چیزهایی که آموخته‌اند در وبلاگ‌تان بنویسند تا این مطالب به اشتراک گذاشته شده و به آن‌ها لینک داده شود.

۴۰- به انجمن خود جوایزی را اهدا کنید : به افراد شایسته در انجمن خود جایزه بدهید. برندگان را به صورت آنلاین لیست کنید تا همه ببینند.

۴۱- با ارائه خدمات رایگان به کسب و کارهای محلی دیگر کمک کنید : آیا کسب و کار دیگری می‌تواند از دسترسی رایگان به محصولات شما سود ببرد؟ این امکان را در اختیار آن‌ها قرار دهید و از آن‌ها بخواهید تا در این رابطه در وبلاگ خود بنویسند.

۴۲- محصولات سازگار با محیط زیست تولید کنید : ساختن محصولات سازگار با محیط زیست به معنای مطرح شدن در وبلاگ‌ها، مجلات و دیگر منابع حامی محیط زیست است.

۴۳- هزینه‌ای را برای آموزش افراد در نظر بگیرید : از یک مدرسه محلی بخواهید تا فردی را که دارای استعدادی درخشان است اما نمی‌تواند شهریه‌اش را پرداخت کند به شما معرفی نماید. شهریه مدرسه او را پرداخت کرده و در نهایت به او یک شغل پیشنهاد دهید.

۴۴- تخصص خود را در اختیار دیگران قرار دهید : افرادی را در رابطه با کسب و کارتان آموزش دهید. افراد دوست دارند تا آموزش ببینند و بعداً در مورد آن بنویسند.

۴۵- به افرادی که پروژه‌های همگانی در دست دارند کمک کنید تا به اهداف خود برسند : به یک پروژه مرتبط در محدوده خود کمک کنید. بسیاری از سایت‌ها با لینک دادن و دیگر روش‌های سئو، به کمک کنندگان خود پاداش می‌دهند.

۴۶- اسپانسر کسی شوید : کریس برت و لوک مک‌کیب در دانشگاه توسط افرادی که به آن‌ها کالاهای رایگان می‌دادند حمایت می‌شدند. سپس آن‌ها همه برندهایی که اجناس رایگان و اشانتیون به آن‌ها داده بودند را در تلویزیون ملی و به صورت آنلاین و رایگان تبلیغ کردند.

۴۷- پول کالاهای افراد دیگر را پرداخت کنید تا بتوانند آن‌ها را به صورت رایگان ارائه دهند : اسپانسر شدن برای یک پروژه و گذاشتن نام خود بر روی آن می‌تواند راهی خوب برای سود بردن از مزایای انجمن باشد. برای مثال پروژه دومینو کتاب‌های الکترونیکی خود را به صورت رایگان ارائه می‌دهد زیرا توسط برخی شرکت‌ها بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده و پول آن را پرداخت کرده‌اند. نویسنده کار خود را در بازار پخش می‌کند و هر زمان که آن کتاب خوانده شود در حقیقت تبلیغی برای شرکتی است که اسپانسر آن کتاب شده است و بدین ترتیب در در مطبوعات مربوط به پروژه دومینو و لینک‌هایش نیز سهیم خواهد بود.

۴۸- فرومی را برای مشتریان بسازید تا بتوانند در آنجا گفتگو کنند : در اختیار گذاشتن محلی که کاربران بتوانند دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارند و حفظ آن، نیازمند زمان و تعهد است. اما این راهی خوب برای ساخت لینک به منبع است. بنابراین اگر کسی سوالی داشت و نیازمند کمک بود می‌توان به فروم لینک داد.

۴۹- بخش نظرات (کامنت‌ها) را در وبلاگ خود فعال کنید : هدیه رایگان این کار زمانی است که طول می‌کشد تا آن را حفظ کنید، اما بهبود گفتگوها در وبلاگ خودتان باعث می‌شود تا افراد دوباره بازگشته و اطلاعات مفیدی را بین خود رد و بدل کنند.

۵۰- یک فلش ماب برگزار کنید : سپس به هر فردی که در این رویداد شرکت کرده محصولات خود را به رایگان هدیه دهید و مطمئن شوید که مطبوعات نیز از این کار شما گزارش تهیه می‌کنند. (فلش ماب به گروه شهروندانی گفته می‌شود که از طریق رسانه‌های دنیای مجازی (اینترنت، ایمیل و غیره) یا تلفن همراه یا نامه زنجیره‌ای همدیگر را خبردار کرده و در زمان معینی در مکان‌های عمومی برای انجام کارهای شگفتی‌آور تجمع می‌کنند.)

۵۱- تصاویری زیبا از سایت‌ تان تهیه کنید و به صورت رایگان به اشتراک بگذارید : مردم عاشق تصاویر خوب هستند و اگر بتوانید این تصاویر را در اختیار همه قرار دهید، مخاطب چیزی برای به اشتراک گذاشتن و لینک دادن خواهد داشت.

برگزاری مسابقات

۵۲- یک محصول منحصر به فرد را به عنوان جایزه در نظر بگیرید : مردم چیزهای متفاوت را دوست دارند، پس با ایجاد یک تغییر ساده در محصول خود (مانند تغییر رنگ) آن را به برنده جایزه دهید.

۵۳- جایزه‌ای بدهید که قابل قیمت‌گذاری نیست : یک تور بازدید از کارخانه یا چیزی منحصر به فرد در دفتر کار خود را جایزه دهید. به افراد اجازه دهید تا با ستاره تبلیغات شما ملاقاتی داشته باشند. چیزی به آن‌ها هدیه دهید که هیچ‌گاه نمی‌توانند بخرند زیرا این کار به گسترده‌تر شدن رقابت‌ها کمک می‌کند.

۵۴- بخشی از سایت خود را برای قرار دادن رایگان تبلیغات هدیه دهید : سایت شما یک بنگاه املاک واقعی است. پس می‌توانید بخشی از سایت خود را به صورت رایگان در اختیار برنده بگذارید تا تبلیغات خود را در آنجا انجام دهد. Skittles این کار را در صفحه فیسبوک خود به خوبی انجام داده است، به طوری که یکی از مخاطبان خود را به صورت هفتگی انتخاب نموده و او را در پروفایل خود معرفی می‌کند.

۵۵- مردم را به چالش بکشید : خوبی محصول شما چیست؟ از افراد بخواهید تا مشکلی را در محصول شما پیدا کنند و در عوض جایزه بگیرند (مثلاً در مورد امنیت محصول)

۵۶- به عموم مردم چیزی را بدهید که می‌خواهند : به عموم مردم اجازه دهید تا در مورد امکانات محصول بعدی شما تصمیم بگیرند. برای مثال ویدئوهایی که در Google Webmaster Tools وجود دارند همگی بر اساس پیشنهادات کاربر هستند.

۵۷- از مردم بخواهید تا یک آهنگ در مورد محصول‌تان بسازند : به ویدئوهایی که بیشترین بازدید را می‌گیرند جایزه بدهید و آن‌ها را در وب‌سایت خود قرار دهید. سپس افراد به ویدئوهای خود لینک می‌دهند تا بازدیدهای بیشتری کسب کنند و شما نیز ترافیک و لینک‌های بیشتری کسب خواهید کرد.

۵۸- ویدئوهایی را درخواست کنید که مربوط به محصولات‌تان باشند : از مردم بخواهید تا ویدئویی طنز یا سرگرم کننده را حول محصول شما بسازند. بگذارید هر کاری که دوست دارند انجام دهند و سپس بهترین ویدئوها را در سایت خود قرار دهید.

۵۹- برای پیدا کردن کارمند بعدی خود یک رقابت برگزار کنید : یک سایت عالی کوچک این کار را برای پیدا کردن کارمند جدید خود در زمینه شبکه‌های اجتماعی انجام داد. برنده کسی بود که بیشترین رأی را کسب کرده و همه رأی‌ها بر روی خود سایت داده شده بودند. پس برای برنده شدن باید صفحه خود را دیوا‌نه‌وار ارتقاء داده و توییت می‌کردید.

۶۰- محصول خود را به عنوان هدیه در سایت‌های عمومی اضافه کنید : لیدی گاگا از سایت Farmville برای ارتقاء آلبوم جدید خود استفاده کرد و اگر مخاطبان می‌توانستند بازی را به خوبی انجام دهند، شانس این را داشتند که آهنگ‌های آلبوم را به طور رایگان گوش دهند. اگر این اپلیکیشن در سایت خودش قرار می‌گرفت عملکرد بهتری داشت، زیرا هرگونه لینک‌های مطبوعاتی به سایت خودش باز می‌گشت.

۶۱- محصول خود را در اختیار فردی قرار دهید تا یک رکورد جهانی را توسط آن ثبت کند : مسابقه لیسیدن کرم بیسکوییت Oreos رقابتی است که برنده آن فردیست که بتواند زودتر کرم بیسکوییت را با لیس زدن تمام کند. شرکت Oreos  می‌تواند با در اختیار گذاشتن بیسکوییت‌های رایگان برای داوطلبان به آن‌ها کمک کند تا رکورد را بشکنند.

۶۲- رقابتی را در توییتر آغاز کنید : رقابتی را برگزار کنید که افراد برای ورود به آن ابتدا باید آن را توییت کنند. پیامی که ری‌توییت می‌کنند باید شامل URL شما باشد، بنابراین مِنشن‌های زیادی را در ایت پلتفرم کسب می‌کنید.

۶۳- محصولات خود را به طرفداران‌تان در فیسبوک هدیه دهید : همانطور که در بالا ذکر شد، اما از آن‌ها بخواهید تا پیامی را که حاوی لینک شماست در فیسبوک منتشر کنند.

۶۴- اجازه دهید تا طرفداران در مورد محصول بعدی شما تصمیم بگیرند : جایزه‌هایی را برای این کار در نظر بگیرید و همچنین نام آن‌ها را در محصول خود درج کنید.

دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهید

۶۵- یک نظرسنجی ایجاد کنید : سپس نتایج این نظرسنجی را در اختیار همه قرار دهید. سوالاتی را بپرسید که مردم می‌خواهند جواب آن‌ها را بدانند زیرا این باعث می‌شود تا لینک‌های زیادی به این اطلاعات داده شود.

۶۶- یک پست به عنوان مهمان در وبلاگ دیگری بنویسید : اطلاعات خود را  با وب‌ سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید و محتواهایی مفید ایجاد کنید. در بخش بیوگرافی نویسنده یک لینک به وب‌ سایت خود بدهید.

۶۷- فیلم‌های آموزشی بسازید : چگونگی استفاده از محصولات خود را به افراد آموزش دهید. نوع بینش‌هایی که مشتریان‌تان برای آن پول پرداخت کرده‌اند را مشخص کنید. ما ویدئوهای آموزشی تولید می‌کنیم تا برند خود را توسعه دهیم.

۶۸- از انجمن خود سوالاتی را بپرسید : سپس با ارائه پاسخ‌های مناسب و جزئیات کامل به آن‌ها کمک کنید، آن‌ها نیز ترغیب می‌شوند تا این نتایج را با دیگران به اشتراک بگذارند.

۶۹- یک اینفوگرافی شگفت‌انگیز بسازید : زمانی را صرف ایجاد یک اینفوگرافی زیبا کنید که اطلاعات کلیدی را در محدوده کاری شما فراهم می‌کند. آن را سرگرم کننده بسازید و در سایت‌های مختص اینفوگرافی به اشتراک بگذارید تا بتوانید لینک‌بک کسب کنید.

۷۰- تایپوگرافی‌های متحرک یا اینفوگرافی‌های ویدئویی بسازید : اگر پاسخ یک سوال را با یک اینفوگرافی بدهید کاربران آن را به اشتراک می‌گذارند. در اینجا نمونه‌ای خوبی از انجام این کار توسط گوگل وجود دارد.

۷۱- یک گزارش تهیه کنید : آن را به صورت رایگان در اختیار همه قرار دهید، اما از کاربران بخواهید تا درباره آن توییت کرده تا دیگران نیز آن را دریافت کنند. وبلاگ Clockwork Pirate این کار را انجام داده است.

۷۲- یک لیست تاپ تِن تهیه کنید : سپس به هر کسی که در لیست وجود دارد لینک بدهید و نشان یا بنری را در اختیارشان بگذارید تا در سایت‌شان قرار دهند. شما به آن‌ها به صورت رایگان لینک داده‌اید و اگر از این دستاورد راضی باشند حتماً به شما لینک‌بک خواهند داد.

۷۳- با چیزی که فکر می‌کنید در حرفه شما اشتباه است مبارزه کنید : من ساعت‌ها وقت صرف کردم و راجع به مبارزه علیه سرقت کتاب‌های الکترونیکی مطلب نوشتم. این کار را انجام دادم زیرا این مشکلی است که نیازمند رسیدگی و توجه است. در واقع بیشترین لینک‌ها به این مطلب در وبلاگ ما داده شد که این امتیازی برایمان محسوب می‌شود.

شبکه خود را گسترش دهید

۷۴- به صورت رایگان میزبان یک رویداد شوید : فرصت دور هم جمع شدن را در حرفه خود ایجاد کنید و این کار را رایگان انجام دهید. این رویداد را از طریق وب‌ سایت خود سازماندهی کنید تا کاربران برای آگاه کردن دیگران از این رویداد مجبور شوند لینک آن را منتشر کنند.

۷۵- به صورت رایگان در یک کنفرانس سخنرانی کنید : با این کار آگاهی خود را نیز بهبود می‌بخشید و لینکی از وب‌ سایت کنفرانس نیز دریافت می‌کنید.

۷۶- در رویدادهای رایگان شبکه شرکت کنید : در حرفه خود دوستانی پیدا کنید و اطلاعات و زمان خود را به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار دهید. اگر چیزهایی که می‌گویید را دوست داشته باشند بعداً در مورد آن صحبت خواهند کرد و ممکن است به شما لینک بدهند.

۷۷- ملاقات‌هایی حضوری را ترتیب دهید : توییتر عالیست اما در آن امکان ملاقات چهره به چهره وجود ندارد. بنابراین می‌توانید فرد مورد نظر خود را به شام یا یک کافه دعوت کنید. آن‌ها را در کنار خود داشته باشید تا در آینده نیز یک شریک لینکی داشته باشید.

۷۸- ارتباط تلفنی برقرار کنید : ایمیل رایگان است اما برقراری ارتباط تلفنی برای کسب لینک خیلی بهتر است. اگر به دنبال کسب یک لینک هستید، یک تماس تلفنی بگیرید و آن را درخواست کنید. دلیلی را برای کسب لینک به فرد مورد نظر بدهید و برایش توضیح دهید که چرا باید این کار را بکند.

۷۹- یک کلاس آموزشی برگزار کنید : با برگزاری کلاس‌های آموزشی دانش حرفه خود را در اختیار دیگران قرار دهید. افرادی که امروز آموزش می‌دهید متحدان لینکی شما در آینده خواهند بود.

۸۰- ارائه سخنرانی در دانشگاه‌ها : با سخنرانانی کار کنید که مطمئن هستید کلاس‌های آن‌ها حاوی به روزترین اطلاعات در حوزه حرفه شماست. به مرور زمان می‌توانید از دانشگاه بخواهید تا دستیار شما را در صفحه دوره یا وبلاگ‌شان ذکر کنند.

۸۱- فیدهای توییر خود را اهدا کنید : هنگامی که برندتان به صورت آنلاین منشن می‌شود، می‌خواهید واکنشی را نسبت به آن نشان دهید. بنابراین وقتی که پیتر شَنکمن در پایان سفر هوایی خود درخواست استیک می‌کند، برایش آماده می‌شود. البته پیتر هزاران فالوئر در توییتر دارد و برآورده کردن درخواست او نتیجه خوبی را برای Mortons (آماده کننده استیک) در پی داشت.

هشیاری رسانه‌ای

۸۲- یک رویداد مطبوعاتی برگزار کنید : زمان و پول خود را صرف برگزاری یک رویداد مطبوعاتی کنید و مطمئن شوید که محصول بعدی شما به اندازه کافی تبلیغ شده و در معرض دید قرار گرفته است. سپس محصول خود را به همه کسانی که در رویداد شرکت کرده‌اند هدیه دهید تا بعداً در موردش مطلب بنویسند.

۸۳- روزنامه‌نگاران را جذب کنید : گروهی از روزنامه‌نگارانی که در حیطه حرفه‌تان تاثیرگذار هستند را دور هم جمع کنید. اطلاعاتی منحصر به فرد را در اختیار آن‌ها قرار داده و محصول خود را به آن‌ها هدیه دهید، در عوض از آن‌ها بخواهید تا در مورد محصول‌تان مطلب بنویسند.

۸۴- به پرسش‌های HARO پاسخ دهید : وقت خود را صرف کمک به گزارش‌گران با HARO کنید و بدین وسیله خود را در مطبوعات مطرح کنید.

۸۵- عضو خدمات ارتباطی مطبوعات شوید : همین کار را با خدمات ارتباطی مطبوعات انجام دهید و ببینید که روزنامه‌نگاران مایل به کمک در چه زمینه‌ای هستند. هنگامی که نیاز دارند دانش لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهید و بدینگونه می‌توانید روابط قوی مطبوعاتی را برای مدت طولانی ایجاد کنید.

۸۶- انتشار اخبار مطبوعاتی : در یک شرکت مطبوعاتی سرمایه‌گذاری کنید یا وقت خود را صرف نوشتن مطالب مطبوعاتی خوب کنید. اطلاعات محصول خود را منتشر کنید و از روزنامه‌نگاران بخواهید تا گزارشاتی را در مورد نمونه محصول‌تان بنویسند.

۸۷- با مطبوعات محلی تماس حاصل نمایید : از آن‌ها بپرسید که آیا منبعی را راجع به موضوع مورد نظرتان نیاز دارند یا خیر. روزنامه‌نگاران در بریتانیا برای کسب اخبار خودرو با AA تماس می‌گیرند. دلیل این امر آن است که می‌دانند AA اطلاعات کاملی را به آن‌ها داده و با در اختیار قرار دادن نقل‌قول‌هایی به آن‌ها کمک می‌کند. AA اطلاعات مورد نظر روزنامه‌نگاران را در اختیار آن‌ها قرار داده و در عوض در مطبوعات مطرح می‌شود.

۸۸- محصول خود را به یک سلبریتی هدیه دهید : هدیه محصول به یک سلبریتی و عکس گرفتن از او و انتشار آن در رسانه‌ها موجب می‌شود تا مردم راجع به آن صحبت کنند.

۸۹- یک فرد را برای سمت روابط عمومی تعیین کنید : سپس جزئیات تماس با او را در اینترنت منتشر کنید تا پاسخگوی سوالات باشد. اگر بخواهید این کار را خودتان انجام دهید وقت‌گیر است، اما کمک به روزنامه‌نگاران بهترین راه کسب لینک‌های با کیفیت است.

از پاداش دادن استفاده کنید

۹۰- به طرفداران خود تخفیف دهید : طرح شگفت‌انگیز SEO moz شامل مجموعه تخفیف‌هایی برای اعضای حرفه‌ای است. شرکت‌هایی که چنین طرح‌هایی را اجرا می‌کنند بخشی از درآمد خود را از دست می‌دهند اما فرصت‌هایی را در اختیار مردم قرار می‌دهند تا در این طرح‌ها شرکت کرده و با به اشتراک‌گذاری آن‌ها باعث گسترش برند شوند.

۹۱- بهبود امنیت مشتری : بانک Barclays دستگاهی را به طور رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که با استفاده از آن در هنگام چک کردن آنلاین حساب‌شان بررسی امنیتی بیشتری اعمال خواهد شد. این کار موجب بیشتر شدن مشتریان‌شان شده و آن‌ها را در مطبوعات مطرح ساخته است.

۹۲- ویژگی‌های جدیدی را به صورت رایگان قرار دهید : برای محصول خود یک پچ (patch) بسازید یا ویژگی‌های مازادی را به آن اضافه کنید تا فرصتی برای ارتقاء محصول‌تان باشد.

۹۳- بگذارید تا طرافداران‌تان تصمیم بگیرند : کنترل خود را به طرفداران‌تان واگذار کنید و از آن‌ها بخواهید تا در تصمیم‌گیری بعدی شما شریک باشند. طراحی شخصیت اصلی زن بازی Mass Effect 3 از طریق رأی‌گیری از کاربران انجام شده است. این رقابت در طول یک شب فراگیر شد و یک انفجار لینکی را به همراه داشت.

۹۴- زمان بیشتری را صرف خدمات مشتری کنید : به یاد داشته باشید که سرمایه‌گذاری در کسب و کارتان مانند هدیه دادن محصول است. مردم دوست دارند تا از خدمات مشتری خوب تعریف کنند و حالا که شبکه‌های اجتماعی در دسترس آن‌هاست این بازخوردها بیشتر دیده می‌شوند. بنابراین با آن‌ها خوب برخورد کنید تا در موردتان صحبت کنند. [دانلود رایگان مجموعه آیکن کسب و کار]

۹۵- سفیران جدیدی را برای برند خود استخدام کنید : تیم نوشیدنی انرژی‌زای Relentless افراد جدیدی را استخدام کردند که قابلیت صحبت کردن در مورد برندشان را داشته و در رویدادها به آن‌ها کمک کنند. این گروه در عوض کار خود در رویدادها کالاهای رایگان دریافت می‌کند.

۹۶- یک تیم خیابانی تشکیل دهید : اگر در رویداد المپیک ۲۰۱۲ کمک می‌کردید بلیط‌های رایگان به شما تعلق می‌گرفت. با تمام شدن فروش بلیط‌ها این راه‌کاری عالی برای کسانی بود که می‌توانستند با کمک کردن در این رویداد بلیط به دست بیاورند.

۹۷- خریداران قلابی استخدام کنید : افرادی را استخدام کنید تا به فروشگاه‌های شما رفته و محصولاتی را خریداری کنند تا خدمات مشتری فروشگاه را تست کنند. سپس به آن‌ها اجازه دهید تا محصولی که خریداری کردند را برای خود نگاه دارند. یک زیردامنه بسازید تا افراد بتوانند افراد دیگری را در آنجا اضافه کرده و به آن‌ها ارجاع دهند.

۹۸- با دادن دسترسی اولیه به طرفداران خود، به آن‌ها پاداش دهید : در جریان انتشار بازی Portal 2، شرکت Valve software یک رقابت برگزار کرد که در صورت برنده شدن در آن افراد می‌‌توانستند به بازی دسترسی اولیه داشته باشند. برندگان می‌توانستند دو روز بیشتر این بازی را انجام دهند اما این رقابت توسط مطبوعات بزرگ گیمینگ گزارش شد و لینک‌هایی را از سایت ARG کسب کرد.

و قانون نهایی

۹۹- همه چیز را به هم متصل کنید : در حال حاضر این ایده‌ها نقاط مجزایی از یکدیگر هستند اما می‌توانید آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. برای مثال از طرفداران خود بپرسید که خواستار چه چیزی هستند، سپس آن را به صورت رایگان در اختیارشان قرار دهید و به آن‌ها پیشنهاد دهید که در صورت خرید آن محصول، پولش را به خیریه اهداء می‌کنید (The Behemoth این کار را به طور شگفت‌انگیزی انجام داده است).

اگر این راه حل‌ها را دوست داشتید امیدوارم که به کتاب من با عنوان ” Free Stuff Everyday ” نیز سری بزنید. در این کتاب بیشتر در مورد در اختیار گذاشتن محصولات رایگان صحبت شده و توضیح دادم که چرا این کار هم برای برندها و هم برای مشتریان خوب است.