طرز نوشتن صفحه درباره ما تأثیرگذار بر روی کاربر به چه شکل است؟
طراحی سایت

طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت

بیاید طرز نوشتن صفحه درباره ما را با معماری و ظاهر یک ساختمان مقایسه کنیم. شما یک ساختمان واقع شده در ناحیه فرشته استان تهران دارید؛ به نظر شما اگر ساختمان‌تان تزئین و معماری خوبی نداشته باشد می‌توانید مشتریان مناسبی برای ساختمانی که در این منطقه از استان تهران که اکثراً افراد پولدار در آنجا سکونت می‌کنند، پیدا کنید؟ معماری این ساختمان نشان از هویت و زیبایی آن است و مشتریان با دیدن ظاهر آن می‌توانند برای خریداری هرکدام از واحدهای ساختمانتان ترغیب شوند.

طرز نوشتن صفحه درباره ما نیز هویت کسب‌وکارمان را به مخاطبین به نمایش می‌گذارد و اگر به‌صورت اصولی و صحیح نوشته نشود، نمی‌تواند اعتمادی در کاربر برای استفاده کردن از محصولات و خدماتی که داریم به وجود بیاورد، مخصوصاً اگر محصولات گران‌قیمت با مشتریان سخت پسندی داشته باشیم.

حالا که اهمیت این صفحه را درک کردیم می‌توانیم به این سؤال که صفحه “درباره ما” شامل چه اطلاعاتی باشد؟ پاسخ دهیم.در طرز نوشتن صفحه درباره ما به مخاطبین توجه کنید!

در طرز نوشتن صفحه درباره ما به مخاطبین توجه کنید!

زمانی که کاربران نیازمند استفاده از یک محصول یا خدمات می‌شوند در اصل به دنبال رفع مشکل و نیازهای خودشان هستند، این‌که شما در صفحه درباره ما از کمک کردن ماهانه شرکت به خیریه یا عادت‌های روزانه کارمندان یا خودتان صحبت کنید برای کاربرانتان جذابیتی ندارد و با این جملات نمی‌توانید مشکلی از آن‌ها را حل کنید.

حتماً در طرز نوشتن صفحه درباره ما از مزیت‌های کسب‌وکارتان و مشکلاتی که می‌توانید از مخاطبین توسط خدمات و محصولاتتان حل کنید صحبت کنید تا صفحه درباره ما تأثیرگذاری را برای آن‌ها ایجاد کرده باشید.

داخل صفحه درباره ما داستان سازی برجسته‌ای داشته باشید

داخل صفحه درباره ما داستان سازی برجسته‌ای داشته باشید

اکثر افرادی که در حال راه‌اندازی یک وب‌سایت برای کسب‌وکارشان هستند به‌احتمال‌زیاد تجربه‌های اولیه خود را برای شروع یک بیزینس پشت سر می‌گذرانند. احتمالاً به دلیل مدت‌زمان کمی که پا به عرصه کسب‌وکارهای اینترنتی گذاشتند شاهد تغییرات بزرگی نبوده و از همین رو نمی‌توانند داستان زیادی از شکل‌گیری و پیشرفت مداوم شرکت برای کاربرانشان تعریف کنند.

طرز نوشتن صفحه درباره ما برای این مواقع به این صورت است که از ریشه، ارزش، پایه‌ها و مزیت‌های رقابتی کسب‌وکارتان توضیحات برجسته و طولانی ارائه دهید و داستان رسیدن به این مزیت رقابتی را برای کاربران در صفحه درباره ما بازگو کنید.

اشاره به جزئیات ارتباطی، طرز نوشتن صفحه درباره ما را بهبود می‌بخشد

یکی از پاسخ‌های بسیار مهم به سؤال: صفحه “درباره ما” شامل چه اطلاعاتی باشد؟ این است که حتماً نحوه برقراری ارتباط با خودتان را در این صفحه با جزئیات کامل بیان کنید. درسته که اطلاعات ارتباطی را در صفحه تماس با ما نیز ارائه می‌دهید ولی همان‌طور که می‌دانیم تجربه کاربری وب‌سایت برای کاربران و گوگل اهمیت زیادی دارد.

صفحه درباره ما هویت برندتان را نمایان می‌کند، نوشتن آدرس محل کار، تلفن و شبکه‌های اجتماعی در این صفحه می‌تواند به اعتماد کردن بیشتر مخاطبین به این هویت، اثر بیشتری ببخشد.

دقت داشته باشید که طرز نوشتن صفحه درباره ما کسب‌وکارتان به‌گونه‌ای نباشد که اطلاعات اشتباهی را به مخاطبین ارائه دهد. خودتان را جای کاربر بگذارید آیا به برندی که شماره تلفنش را اشتباه وارد می‌کند و همیشه در هنگام تماس، با پیام “شماره مشترک موردنظر در شبکه موجود نمی‌باشد” روبه‌رو می‌شوید، اعتماد می‌کنید؟

حتماً از تصاویر بنیان‌گذاران کسب‌وکارتان رونمایی کنید

حتماً از تصاویر بنیان‌گذاران کسب‌وکارتان رونمایی کنید

این‌که شما بتوانید از بنیان‌گذاران و توسعه‌دهندگان کسب‌وکارتان در مواقع مختلف عکاسی کنید یا تصویر پرسنلی آن‌ها را تهیه کنید و در صفحه درباره ما سایت شرکتتان بگذارید باعث اعتماد و همچنین آشنایی بیشتر کاربران با شما خواهد شد و حتی تأثیر مثبتی بر روی فروش شما خواهد گذاشت.

هیچ‌کس دوست ندارد با یک ربات بی‌احساس، خریدوفروش انجام دهد، شما با دادن اطلاعات مدیران و توسعه‌دهندگان کسب‌وکارتان می‌توانید نشان دهید که واقعی هستید و شخصیت خودتان را به نمایش می‌گذارید. این نکته را حتماً در طرز نوشتن صفحه درباره ما سایتتان رعایت کنید.

صفحه "درباره ما" شامل چه اطلاعاتی باشد؟

“درباره ما” شامل چه اطلاعاتی باشد؟ اطلاعات مشتریان

اگر از شما بپرسند که محصولات و خدماتتان را قرار است به چه کسانی ارائه دهید پاسخ شما به این سؤال چیست؟ احتمالاً خواهید گفت که همه کاربران می‌توانند از محصولات و خدمات ما استفاده کنند ولی این جواب کاملاً اشتباه و غلط است.

هیچ کسب‌وکاری وجود ندارد که همه آدم‌های دنیا با شخصیت‌های مختلفی که دارند نیازمند آن باشند، حتی فروشندگان سوپرمارکت نیز به مخاطبین هدف خودشان که مشخص هستند کالا ارائه می‌کنند؛ پس هنگامی‌که مشغول طراحی این صفحه هستید اگر می‌خواهید طرز نوشتن صفحه درباره ما را اصولی انجام دهید باید بر اساس کسب‌وکاری که دارید به کاربران سایت بگویید که به چه جنسیت، محل، کشور، قشر، جامعه، مشخصات ظاهری و… خدمات ارائه می‌دهید.

این‌که سعی کنید مشخصات مخاطبین هدف کسب‌وکارتان را مستقیم به آن‌ها بگویید می‌تواند یک فیلترگذاری مناسب برای مخاطبین به وجود بیاورد و با اشاره کردن به مخاطبین مورد نیازتان به‌خوبی آن‌ها را به سمت خود جذب می‌کنید.

موضوع مرتبط طراحی سایت

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.آیا صفحه درباره ما بر روی سئو تأثیرگذار است؟
  اصولاً سایت‌هایی که به‌صورت مداوم مطالب مختلفی را از سایت‌های دیگر کپی می‌کنند صفحه درباره ما ندارند و اگر شما به‌صورت کاملاً دقیق و صحیح با جزئیاتی کامل همراه با عکس‌های مدیران و اطلاعات آن‌ها بتوانید یک صفحه درباره ما برای کسب‌وکارتان درست کنید، می‌توانید اعتبار زیادی را نزد گوگل و کاربران داشته باشید.
 • ۲.چه افرادی صفحه درباره ما را می‌خوانند؟
  کاربران و بازدیدکنندگان معمولی که فقط قصد نگاه کردن به قیمت، خدمات و ظاهر سایتتان را دارند به‌احتمال خیلی زیاد به این صفحه نمی‌روند زیرا برای آن‌ها کسل‌کننده است ولی کاربرانی که قصد خرید کردن از شما رادارند به دلیل اهمیت داشتن موضوع اعتماد و شناخت هویت برند شما به این صفحه سر خواهند زد.
 • ۳.آیا در این صفحه می‌توان محصولات و خدمات را تبلیغ کرد؟
  صفحه درباره ما برای تبلیغ کردن مناسب نیست ولی می‌توانید توضیحاتی از خدمات و نوع محصولاتی که به مشتریان ارائه می‌دهید را بیان کنید تا کاربران اطلاعات بیشتری را نسبت به حوزه کاری شما دریافت کنند.
 • ۴.بهترین صفحات درباره ما را چه سایت‌هایی دارند؟
  سایت‌های ایرانی: دیجی کالا، دیجیاتو، زومیت سایت‌های خارجی: Moz, Nike, Apptopia