معرفی ابزارهای ضروری طراحی وب برای طراحان
آموزش گرافیک وب

معرفی ابزارهای ضروری طراحی وب برای طراحان

برای طراحی سایت نیاز به استفاده از ابزارهای مختلف داریم. این ابزارها هر کدام با عملکرد و نقشی شناخته می شوند و در طراحی سایت کارایی دارند. به همین خاطر به عنوان ابزار طراحی سایت معرفی می شوند. با شناخت ابزارهای لازم برای طراحی سایت می توان سایت قدرتمند و مفیدی راه اندازی نمود.

اهمیت بهره مندی از ابزار طراحی سایت

اهمیت بهره مندی از ابزار طراحی سایت

ابزار طراحی سایت نقش مهمی در ساماندهی و راه اندازی سایت دارد. در واقع به کمک نرم افزارها و ابزارها می توان طراحی سایت را به نحو مطلوب تری انجام داد.

در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه ارائه بهترین ابزار برای طراحی سایت فعالیت می کنند. به طور کلی بهترین ابزار برای طراحی سایت ابزاری است که نیازهای مشتریان را برآورده سازد و دست یابی به سایت را ساده تر نماید.

اهمیت ابزار طراحی سایت به قدری بالاست که نمی توان آن را نادید گرفت. به خصوص زمانی که بیشتر مشاغل به دنبال طراحی سایت هستند و به شکل عمیقی با ابزارهای لازم برای طراحی سایت پیوند خورده اند.

فواید بهره مندی از ابزار راه اندازی سایت

فواید بهره مندی از ابزار راه اندازی سایت

ابزار طراحی سایت می تواند امکانات و آپشن های جدیدی را در راه اندازی سایت به کار ببندد. جالب است بدانید ابزار طراحی سایت نقش زیادی در طراحی سایت دارد. در واقع ابزار طراحی سایت گزینه ای مناسبی است که به جای کدنویسی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزارها مانند کدهای برنامه نویسی دردسرساز و زمان بر نیستند و به اندازه کافی قدرتمند می باشند.

ابزار طراحی سایت به طراحان و صاحبان سایت امکان تجربه و عملی ساختن ایده های هیجان انگیز را می دهد. ابزارهای طراحی سایت می توانند به راحتی در اختیار طراحان سایت قرار بگیرند و سایت را به نحو اختصاصی ساماندهی نمایند.

معرفی بهترین ابزار طراحی سایت

ابزار طراحی سایت هر ساله در حال آپدیت و به روزرسانی می باشد. در ادامه مهم ترین و ضروری ترین ابزار راه اندازی سایت را گردآوری کرده ایم.

ابزار طراحی وب وردپرس

وردپرس

وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین، معروف ترین و بهترین ابزارها برای طراحی وب سایت است. وردپرس جایگاه مهم در طراحی سایت دارد. در واقع جایگاه وردپرس در رأس صنعت طراحی سایت است. بنابراین می تواند هدایت گر سایر ابزارهای لازم برای طراحی سایت باشد. وردپرس به عنوان یک بستر قدرتمند و مناسب برای سایر ابزارها عمل می کند و امکان خصوصی سازی سایت را فراهم می نماید. در ابزار وردپرس می توان بیش از هزاران ابزار، آپشن و پلاگین را نصب کرد. این ابزارها برای ویرایش، شخصی سازی و بهینه سازی سایت مورد توجه قرار می گیرند.

ابزارها و پلاگین های به کار رفته در وردپرس متناسب با سلیقه و نیاز صاحبان وب سایت همگام سازی می شوند. وردپرس حدود ۲۷ درصد از کل سایت های جهان را پوشش می دهد و در سیستم مدیریت محتوا، ۷۶ درصد سهم دارد.

ابزار طراحی وب InVision Studio

InVision Studio

InVision Studio از دیگر ابزارهای طراحی سایت است. اینویژن استودیو به عنوان یک ابزار طراحی سایت Ul مورد توجه قرار می گیرد. اینویژن استودیو برنامه ها و ویژگی های بی نظیری به همراه دارد. همین موضوع باعث شده بسیاری از طراحان سایت InVision Studio را به عنوان یک بسته کامل و بهترین ابزار برای طراحی سایت معرفی نمایند.

اینویژن استودیو به طراح سایت کمک می کند تا رابط های کاربری مناسبی در وب سایت ایجاد نماید. این رابط های کاربری می توانند زیبا و کاربر پسند باشند. همچنین می توانند پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.

از قابلیت های مهم اینویژن استودیو باید به نمونه سازی سریع اشاره کرد. در واقع این ویژگی به طراح سایت امکان می دهد که انتقال وب را به شکل خلاقانه و پیچیده انجام دهد. طراح سایت به کمک انتقال وب خلاقانه و پیچیده می تواند به سطح انیمیشن مورد نظر خود برسد.

ابزار طراحی سایت اینویژن استودیو می تواند انتقال و انیمیشن ها را با تعاملات و حرکاتی مانند کلیک کردن، کشیدن انگشت و حرکت بر روی صفحه فراهم نماید.

فتوشاپ

فتوشاپ از ابزارهای طراحی سایت است. فتوشاپ برای طراحان وب ابزار بسیار مناسبی به حساب می آید. فتوشاپ شیب های رنگی و گزینه های متعددی را در خود جای داده و همین موضوع می تواند الگوهای زیبایی را در طراحی وب سایت ایجاد نماید.

با نرم افزار فتوشاپ می توانید سایت های معتبری طراحی کنید. در واقع فتوشاپ به شما امکان می دهد تا بر اساس آنچه ترسیم کرده اید، آثار هنری دیجیتالی خلق نمایید.

ابزار طراحی وب ProofHub

ProofHub

ProofHub در حکم یک ابزار طراحی سایت نیست. با ابزار پروف هاب می توانید از نتیجه کار خود مطلع شوید و روند طراحی سایت را ارزیابی نمایید. هر چند ProofHub در ابزار طراحی سایت خیلی مطرح نیست اما می تواند در مدیریت وظایف کار طراحی سایت بسیار مفید و حائز اهمیت باشد. برای ویرایش بدون دردسر احتمالاً به ابزاری همچون پروف هاب نیاز خواهید داشت.

ابزار طراحی وب Sketch

Sketch

Sketch از ابزار طراحی سایت می باشد. Sketch به عنوان یک ابزار محبوب و کاربر پسند مورد توجه قرار می گیرد. Sketch اهمیت زیادی در ابزارهای ‌Ul دارد.

رابط های کاربری برای مشاغل و فروشگاه های آنلاین اهمیت زیادی دارند. Symbols برای طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرد. با Symbols می توان عناصر و دارایی Ul را مطابق با نیاز کاربر به کار گرفت. با این نوع ابزار می توان یک رابط ثابت را برای طراحان حفظ کرد.

Sketch برای شما این امکان را به وجود می آورد که طرح خود را به نمونه اولیه قابل کلیک تبدیل نمایید. با این اتفاق می توان کنترل بیشتری بر روی گرافیک و نقاشی طراحی سایت داشت. Sketch ابزاری معمولی و مبتنی بر بردار با اسناد کوچک است که امکان مدیریت عملیات را برای شما ساده تر خواهد کرد.

Sketch از ابزارهای کاربردی و کاربر پسند می باشد و با هزینه بسیار کمی در اختیار طراحان سایت قرار می گیرد.

ابزار طراحی وب Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver به عنوان یک ابزار طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرد. امکانات ابزار طراحی Adobe Dreamweaver اهمیت زیادی در طراحی سایت دارد. با ابزار طراحی سایت Adobe Dreamweaver می توان بدون داشتن دانش گسترده از برنامه نویسی اقدام به کدگذاری برای وب سایت کرد. این موضوع سهولت در طراحی سایت را موجب می شود. Adobe Dreamweaver عملکرد خود را با ویرایش بصری و ویرایش HTML نشان می دهد. این ویرایش به سهولت برای کاربران قابل یادگیری خواهد بود.

از امکانات Adobe Dreamweaver باید به کدگذاری توسط طراح وب سایت اشاره کرد. با استفاده از Adobe Dreamweaver باید تلاش بیشتری در طراحی سایت داشته باشید. با ابزار Adobe Dreamweaver می توان ظاهر مورد نظر خود را برای سایت پیاده سازی کنید. در واقع با این ابزار طراحی سایت از ابزارهای آماده و نمونه کار دیگران بهره مند نخواهید شد.

طراحی واکنش گرا از دیگر قابلیت های ابزار Adobe Dreamweaver می باشد. با این ابزار می توانید سایت خود را بر روی سایر نمایشگرها بهینه نمایید و امکان نمایش داشته باشید.

Bluefish

Bluefish به عنوان ابزار طراحی سایت با حجم ۵۳ مگابایت مورد استفاده قرار می گیرد. تنظیم Bluefish در مدت زمان کمی انجام می شود و برای کاربران تازه کار بسیار قدرتمند می باشد. با Bluefish می توان رابط خوبی برای متن ایجاد کرد. برجسته سازی، شخصی سازی، نوار ابزار و منویی به عنوان بخشی از قابلیت های Bluefish می باشد.

Bluefish تمرکز بالایی بر روی HTML دارد اما از زبان های دیگر همچون CSS، Java، SQL، XML، PHP و JavaScript پشتیبانی می نماید.

با bluefish می توان عملکرد جستجو در اسناد متعددی را کنترل نمود.

ابزار طراحی وب Google Web Designer

Google Web Designer

Google Web Designer برای تولید محتوای تعاملی مورد توجه می باشد و از زبان های JavaScript، CSS و HTML5 پشتیبانی می نماید. این ابزار برای ساخت آگهی، رابط کاربری گرافیکی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

رابط کاربری گرافیکی شامل اشکال اساسی، انیمیشن های سه بعدی، متن پوشاننده و … می باشد. Google Web Designer یک   رابط کاربر پسند ایجاد می نماید و این رابط با صفحه ای در سمت راست نمایش داده می شود. گزینه های بیشتری در سمت راست برای تنظیم دقیق طرح به کار می رود.

موضوع مرتبط آموزش گرافیک وب

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.برای بهره مندی از ابزار سایت باید بر HTML تسلط داشته باشیم؟
  بله. HTML از مهم ترین زبان های کدگذاری برای ابزار و طراحی سایت می باشد.
 • ۲.برای طراحی ظاهر وب سایت بر چه زبانی متمرکز شویم؟
  CSS برای به وجود آوردن طراحی زیبا در وب مورد توجه است.
 • ۳.ابزارهای گرافیکی در طراحی سایت چیست؟
  فتوشاپ، illustrator، Paint Shop Pro و ... از ابزارهای گرافیکی طراحی سایت است.
 • ۴.آیا ابزارهای سایت جایگزین خوبی برای برنامه نویسی هستند؟
  بله، با ابزارهای سایت می توان سایت را به سهولت راه اندازی و مدیریت نمود.