آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟

آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟

امروزه بسیاری از صاحبان مشاغل این سوال را می‌پرسند که آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می‌توان جواب داد که فروشگاه اینترنتی یکی از بهترین راه های توسعه دادن به کسب و کار است. از سال ۱۳۷۶ اینترنت به صورت فراگیر در ایران مورد استفاده قرار گرفت و تا به امروز توانسته است که کاربران زیادی را به خود جذب کند، همین امر سبب شده است تا اینترنت به بستری مناسب برای کسب و کار های اینترنتی باشد.

امروزه مدیرانی می توانند گوی سبقت را از دیگر مدیران بربایند که در تجارت های الکترونیکی از رقبای خود پیشی بگیرند. از دلایل این ادعا می‌توان به زیاد شدن سوال آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟ اشاره کرد. سئو در راه اندازی فروشگاه نقش بسیار مهمی را برای شما ایفا خواهد کرد زیرا هر چقدر سئو بهتری داشته باشید فروش سایت شما نیز بیشتر خواهد بود.

خرید اینترنتی

خرید اینترنتی

در سالهای اخیر فروشگاه اینترنتی یکی از کسب و کار های جدید است که توانسته است توجه طرفداران زیادی را به خود جلب کند. در گذشته شما برای راه اندازی کسب و کار به سرمایه های زیادی نیاز داشتند اما امروزه فروشگاه های اینترنتی به شما این امکان را می‌دهند تا با هزینه ای بسیار کم کسب و کار خود را در اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند: اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، یوتیوب و … راه اندازی کنید و بتوانید کسب درآمد کنید. اگر شما در بازار کسب و کاری دارید که اخیرا فروش شما کاهش یافته است، شما با استفاده از فروشگاه های اینترنتی می‌توانید خدمات خود را به صورت گسترده تر در سراسر کشور و یا حتی جهان به مشتریان ارائه دهید.

آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟

آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟

در پاسخ به سوال آیا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا خیر؟ می‌توان با قطعیت گفت: بله! امروزه به دلایل مختلف افراد برای خرید کردن، به بازار نمی‌روند. آلودگی هوا، مشغله های کاری، نبود وقت کافی، بیماری کرونا، ترافیک های سنگین و … همگی باعث می‌شوند تا بسیاری از افراد برای خرید به بازار به صورت مستقیم نروند یا دیر به دیر به بازار سر بزنند، اما این افراد وسایل مورد نیاز خود را از کجا تهیه می‌کنند؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که امروزه فروشگاه های اینترنتی توانسته اند تمامی وسایل مورد نیاز زندگی را برای مشتریان خود مهیا کنند. اگر شما کسب و کاری دارید و به دنبال زدن فروشگاه اینترنتی هستند به شما تبریک می‌گویم زیرا تصمیم بسیار درستی گرفته اید. فروشگاه اینترنتی برای تمامی کسب و کار می‌تواند موثر باشد.

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

درگذشته شما خدماتتان را تنها می‌توانستید به همشهریان خود ارائه کنید اما با کسب و کار های الکترونیک شما خدماتتان را می‌توانید در تمامی شهر های به مشتریان ارائه کنید و سود زیادی را از کسب و کار خود بدست بیاورید. معمولا بسیاری از صاحبان مشاغل زمانی که می‌خواهند کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند، نگران سرمایه گذاری های اولیه هستند، در حقیقت نگرانی این افراد کاملا درست و به جا است اما می توانم این مژده را به این افراد بدهم که راه اندازه فروشگاه نیاز به سرمایه گذاری میلیونی نخواهد داشت و شما با تاسیس تنها یک وب سایت و خرید هاست به راحتی می‌توانید کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی و خرید آنلاین

راه اندازی فروشگاه اینترنتی و خرید آنلاین

راه اندازی فروشگاه اینترنتی کار سختی نیست اما قبل از راه اندازی باید به یک سری نکات مهم توجه کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با این نکات آشنا کنیم:

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، انتخاب کسب و کار پر سود

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، انتخاب کسب و کار پر سود

اگر شما کسب و کاری نداشته اید و می‌خواهید به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کنید اولین کاری که باید به آن توجه زیادی کنید این است وارد چه کسب و کاری می خواهید شوید؟ جزئیات کسب و کار مورد نظرتان را با دقت بررسی کنید؟ با سود و ضرر های این کسب و کار  آشنا شوید و سپس اقدام به راه اندازه فروشگاه اینترنتی کنید اما اگر شما کسب و کاری از قبل دارید کار شما بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید کسب و کار خود را در اینترنت توسعه دهید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، تبلیغات نوین

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، تبلیغات نوین

همانطور که گفته شد برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی، به سرمایه گذاری زیادی نیاز ندارید اما بخش تبلیغات بسیار در فروش و جذب مشتری شما نقش مهمی را ایفا می‌کند و نباید صاحبان مشاغل به راحتی از آن عبور کنند.

در گذشته شما برای جذب مشتری نیاز به سرمایه گذاری زیادی برای تبلیغات در سطح شهر داشتید اما تبلیغات نوین توانسته است بسیاری از حاشیه های تبلیغات سنتی را حذف کند و به شما این امکان را می‌هد تا با سرمایه گذاری کمی به راحتی کسب و کار خود را به صورت گسترده تبلیغ کنید. شما می‌توانید تبلیغات نوین را در اینترنت و شبکه های اجتماعی انجام دهید. برخی از تبلیغات مدرن عبارتند از: بنر های ثابت و متحرک، بک لینک ها، تبلیغات کلیکی، رپورتاژ های آگهی و …

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، سئو و بهینه سازی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، سئو و بهینه سازی

دیده شدن تبلیغات شما در اینترنت و شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد. هر چقدر تبلیغات شما بهینه تر باشد و نکات سئو در آنها رعایت شده باشد، تبلیغات شما بازدید های بیشتری خواهد داشت. بازدید بیشتر از تبلیغات شما برابر است با جذب مشتری بیشتر و در نهایت فروش شما زیاد تر خواهد شد. رعایت نکات سئو در تبلیغات بهتر است که توسط افراد حرفه ای در این زمینه انجام شود.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، نحوه ارسال

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، نحوه ارسال

بخش ارسال محصولات برای کسب و کار های اینترنتی بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید از انواع پست (پیشتاز، سفارشی، عادی و …) برای ارسال سریع محصولات به دست مشتریان استفاده کنید. خدمات شما در این زمینه می‌تواند در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار باشد.


در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید مجوز دریافت کنیم؟
  بله، شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به دریافت نماد اعتماد و همچنین یک درگاه بانکی نیاز دارید.
 • ۲.چگونه می‌توانیم تبلیغات موثری داشته باشیم؟
  شما می‌توانید برای داشتن تبلیغات موثر از شرکت های تبلیغاتی اینترنتی کمک بگیرید، زیرا این شرکت ها با داشتن افراد متخصص به شما کمک می‌کنند تا تبلیغات شما، بازدید بیشتری داشته باشد.
 • ۳.آیا راه اندازی فروشگاه اینترنتی زمان بر است؟
  مدت زمان ایجاد فروشگاه اینترنتی، بستگی به زبان برنامه نویسی مورد نظری دارد که می‌خواهید با استفاده از آن فروشگاه خود را در اینترنت ایجاد کنید. به طور مثال اگر از قالب های آماده ای مانند: وردپرس برای ایجاد فروشگاه خود استفاده کنید، فروشگاه شما در مدت زمان کمی آماده خواهد شد.
 • ۴.آیا خرید هاست برای فروشگاه اینترنتی به هزینه زیادی نیاز دارد؟
  هزینه هاست بستگی به فضای و پهنای باند دارد هر چقدر که به فضا و پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشید، هاست شما نیز گران تر خواهد بود.