آشنایی با چند ترفند طراحی سایت
طراحی سایت

آشنایی با چند ترفند طراحی سایت

در این مقاله می خواهیم شما را با چند ترفند طراحی سایت بیشتر آشنا کنیم. با دانستن این ترفندها شما می توانید یک سایت با سرعت بهتر و بهینه تر داشته باشید. اگر سایت دارید و می خواهید سایت خود را بهتر و بهینه تر کنید و ارتقا دهید با ما همراه باشید تا با چند ترفند طراحی سایت عالی آشنا شوید. ما همیشه در پی آن هستیم که بهترین ها را به شما آموزش دهیم. با دانستن این چند ترفند شما می توانید از رقبای خود جلو باشید و مخاطبان بیشتری را به سایت خود جذب کنید. با ما باشید.

ترفند طراحی سایت برای بالا بردن سرعت سایت

ترفند طراحی سایت برای بالا بردن سرعت سایت

یکی از مهمترین گزینه هایی که در سئو و در طراحی سایت اهمیت دارد سرعت بارگذاری یک وب سایت می باشد. بهترین حالت بارگذاری یک سایت در مدتی کمتر از ۲ ثانیه می باشد. برای اینکه بتوانید به این عدد نزدیک شوید باید چند کار انجام دهید. قبل از هر چیز تصاویرتان را بهینه ذخیره کنید. تصاویر را اپتیمایز کنید و حجم تصاویر را تا حد امکان کم کنید.

بعد از آن در صورتی که سایت شما وردپرسی می باشد به یاد داشته باشید که سعی کنید از افزونه های کمتری استفاده کنید بهتر است از افزونه هایی استفاده کنید که چند کار را با هم برای شما انجام دهد. یعنی کاربرد یک افزونه بیش از یک گزینه باشد. شما با این کار از افزونه های کمتری استفاده می کنید و هر چه از افزونه های کمتری استفاده کنید سرعت سایت شما به مراتب بالاتر می رود.

در صورتی که به روش کد نویسی سایت خود را طراحی می کنید حتما از کدهای جاوا اسکریپت به صورت بهینه و از حداقل کدهای جاوا اسکریپت استفاده کنید. زیرا معمولا کدهای جاوا اسکریپت تا حد زیادی بر سرعت سایت تاثیر می گذارند.

اگر از وردپرس می کنید از افزونه ای مانند lazy load برای سرعت بخشیدن به سایت خود استفاده کنید. این افزونه به این صورت عمل می کند که با اسکرول کردن سایت توسط کاربر تصاویر و محتوای سایت به مرور بارگذاری می شود. این افزونه تاثیر بسیار زیادی در سرعت سایت شما دارد. همچنین می توانید از افزونه هایی که جهت نگهداری کش سایت مورد استفاده قرار می گیرند نیز استفاده کنید. یکی از این افزونه ها wp rocket می باشد. که با نگه داشتن کش سایت سرعت لود شدن سایت را در دفعات بعدی بیشتر و بهتر می کند.

ترفند طراحی سایت برای سئو سایت

ترفند طراحی سایت برای سئو سایت

همه ما می دانیم که سئو نقش زیادی در دیده شدن سایت های شما در نتایج گوگل دارد. پس بهتر است از همان ابتدا و در زمان طراحی سایت نکات مهم سئو را رعایت کنید. در این قسمت از مقاله چند نمونه از ترفند طراحی سایت که در سئو سایت موثر است را به شما معرفی می کنیم.

استفاده از لینک های داخلی یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام طراحی سایت مورد توجه قرار دهید. لینک های داخلی باید به گونه ای باشد که تمامی صفحات شما به یکدیگر متصل باشند و به اصطلاح صفحه یتیمی در سایت خود نداشته باشید. صفحه یتیم به صفحه از سایت گفته می شود که از هیچ کجای سایت به صفحه مورد نظر لینکی داده نشود.

چنین صفحات به سختی و در بعضی مواقع هیچ گاه در نتایج گوگل دیده نمی شوند. بنابراین دقت داشته باشید که از همان ابتدا چنین صفحه ای نداشته باشید. سعی کنید از صفحه اصلی به تمامی صفحات خود لینک مستقیم و یا غیر مستقیم دهید. بهترین کار این است که صفحات یک وب سایت مانند زنجیر در هم گره خورده باشد و به هم متصل باشد. اینگونه است که شما می توانید یک طراحی سایت سئو شده و حرفه ای داشته باشید.

ترفند طراحی سایت که در ظاهر سایت نهفته است

ترفند طراحی سایت که در ظاهر سایت نهفته است

شاید باورش کمی دشوار باشد. اما خوب است بدانید که شکل ظاهری سایت و فونت استفاده شده در سایت تاثیر زیادی در داشتن یک سایت حرفه ای دارد. به عنوان مثال زمانی که عناوین را با یک فونت متمایز و بزرگ تر می نویسید و یا زمانی که کاربر را در رسیدن به صفحه مورد نظر خود راهنمایی می کنید نیز یکی دیگر از ترفندهای طراحی سایت می باشد. بهترین حالت این است کاربر با حداکثر سه کلیک به محصول یا خدمات و یا هر چیزی که می خواهد دسترسی داشته باشد. بنابراین داشتن ظاهر سایت حرفه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

موضوع مرتبط طراحی سایت

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تیم تحریریه هوراوب

مجموعه مقالات تیم هوراوب، ثمره یک همبستگی تیمی است؛ و تلاشی است مستمر در جهت فراهم کردن پاسخ صحیح به مشکلات و مسائل شما در زمینه وب. تیم هوراوب در تلاش است که باکیفیت‌ترین و مفیدترین مقالات را برای شما تهیه کرده و به کامل‌ترین شکل در اختیار شما قرار دهد.
| با ما بیشتر آشنا شوید. |


سوالات متداول

 • ۱.چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم؟
  خوب است بدانید که شما می توانید با یک طراحی سایت حرفه ای از سرعت مطلوب یک سایت نیز بهره مند شوید. به این صورت که اگر از همان ابتدا سایت را بهینه طراحی کنید و به طور مثال از تصاویر اپتیمایز شده استفاده کنید از همان ابتدا می توانید سرعت سایت مرغوب را تجربه کنید. برای این کار نیاز به چند ترفند دارید که در بالا به تمامی آن ها اشاره کرده ایم.
 • ۲.آیا می توان پس از اتمام طراحی سایت از ترفند طراحی سایت استفاده کرد؟
  شما در هر زمانی از مراحل طراحی سایت می توانید از ترفندهای مناسب طراحی سایت استفاده کنید. تنها کافی است از شرکتی که کار طراحی سایت شما را انجام می دهد بخواهید موارد ذکر شده در بالا را در سایت شما اعمال نماید. اما به یاد داشته باشید که این موارد ممکن است شامل هزینه اضافی گردد که قبل از هر چیز با شرکت دریافت کننده خدمات هماهنگی های لازم را داشته باشید.
 • ۳.آیا بهره مندی از ترفند طراحی سایت شامل هزینه می باشد؟
  در بسیاری موارد استفاده از ترفند طراحی سایت شامل هزینه های جانبی نمی شود. در همان ابتدا می توانید یک سایت عالی و بهینه برای خود داشته باشید. اما برخی موارد مانند نوشتن کدهای اضافی و یا نصب و راه اندازی افزونه های جدید ممکن است شامل هزینه های مازاد گردد.
 • ۴.گرافیک سایت چه تاثیری در طراحی سایت دارد؟
  ظاهر سایت یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام طراحی سایت به آن اهمیت ویژه ای داده شود. یکی از اولین مواردی که در سایت توسط کاربر دیده می شود همین گرافیک و طراحی سایت می باشد. بنابراین باید از همان ابتدا سعی در جذب و ماندن کاربر در سایت کنید.