افسانه ها و تصورات غلط درباره موتورهای جستجو

افسانه ها و تصورات غلط درباره موتورهای جستجو

در طی چند سال گذشته، تصورات غلطی درباره چگونگی عملکرد موتورهای جستجو به وجود آمده است. برای یک تازه کار در زمینه سئو، سر در گمی هایی در مورد شناسایی عوامل ضروری جهت داشتن عملکردی موثر به وجود می آید. در این بخش از آموزش سئو داستان واقعی پشت افسانه ها را توضیح می دهیم.

ارسال فرم به موتورهای جستجو

در زمان های سئوی کلاسیک (اواخر دهه ۹۰) موتورهای جستجو فرم های ارسالی داشتند که بخشی از فرایند بهینه سازی بود. مدیران و مالک های وب سایت باید سایت ها و صفحات خود را با پر کردن اطلاعات کلمات کلیدی تگ می کردند و آنها را برای موتورهای جستجو ارسال می کردند. بلافاصله پس از ارسال، یک ربات شروع به ردیابی کرده و آن منابع را در فهرست خود قرار می دادند. سئوی ساده!
متاسفانه این فرایند به خوبی انجام نشده است، ارسال ها اغلب اسپم بودند بنابراین این کار راهی را برای به وجود آمدن موتورهای جستجو بر اساس ردیابی باز کرد. از سال ۲۰۰۱، نه تنها ارسال فرم به موتورهای جستجو نیاز نیست بلکه انجام آن امری بی فایده است. موتورهای جستجو عموماً همگی اعلام کرده اند که به ندرت از URLهای ارسالی استفاده می کنند، و اینکه بهترین کار، کسب لینک خارجی از دیگر سایت هاست. این کار باعث می شود که محتوای شما به صورت طبیعی در اختیار موتورهای جستجو قرار بگیرد.
هنوز ممکن است گاهی با صفحات ارسالی مواجه شوید اما این ها بقایای گذشته هستند و در سئوی مدرن غیر ضروری هستند. اگر دیدید سئوکاری خدمات ارسال فرم به موتورهای جستجو ارائه می دهد، به سوی یک سئوکار واقعی فرار کنید! حتی اگر موتورهای جستجو از خدمات ارسال فرم برای ردیابی سایت شما استفاده کنند، شانسی برای به دست آوردن لینک کافی ندارید تا در ایندکس آنها قرار بگیرید یا برای پرسش های جستجو رقابت کنید.

تگ های متا

تگ های متا (به ویژه تگ های کلمات کلیدی متا) بخش مهمی از فرایند سئو هستند. شما باید کلمات کلیدی را که می خواهید سایت شما بر اساس آن رتبه بندی شود استفاده کنید تا هنگامی که کاربران آن کلمات را در جستجوی خود استفاده می کنند صفحه شما بالا بیاید. این فرایند به زودی اسپم شد و سرانجام توسط همه موتورهای جستجو به عنوان یک سیگنال رتبه بندی مهم رها شد.
تگ های دیگر، به ویژه تگ عنوان و تگ توضیحات متا (که قبلتر در این راهنما توضیح داده شد) برای یک سئوی با کیفیت حیاتی هستند. علاوه بر این، تگ ربات های متا ابزاری مهم برای کنترل دستیابی ردیابی هستند. بنابراین در حالی که درک عملکرد تگ های متا مهم است، اما دیگر مرکز توجه سئو نیستند.

پر کردن کلمات کلیدی

آیا تا به حال با صفحه‌ای مواجه شده‌اید که اسپم به نظر می رسد، مثلاً  صفحه‌ای که حاوی متن زیر است:
" لوله کشی ارزان قیمت باب بهترین لوله کشی در سیاتل است که تمام احتیاجات لوله کشی خانه شما را بر طرف می کند. قبل از اینکه خیلی دیر بشود با یک لوله کش ارزان قیمت تماس بگیرید. "
جای تعجب نیست که افسانه ای ماندگار حول مفهوم تراکم کلمات کلیدی وجود دارد: موتورهای جستجو برای محاسبه میزان ارتباط و رتبه بندی، تعداد کلمات یک صفحه را بر تعداد کلمات کلیدی آن تقسیم می‌کنند.
با وجود اینکه این افسانه بارها و بارها تکذیب شده است، اما دارای شاخ و برگهایی نیز هست. بسیاری از ابزارهای سئو هنوز به مفهوم تراکم کلمات کلیدی در معیارهای خود اهمیت می دهند. آنرا نادیده بگیرید و از کلمات کلیدی بصورت هوشمندانه و سودمند استفاده نمایید. ارزش استفاده از ده کلمه کلیدی در صفحه بسیار کمتر از کسب یک لینک از منبعی است که اطمینان دارد شما اسپمر جستجو نیستید.

جستجوی پولی به تقویت نتایج جستجوی ارگانیک کمک می کند

خب حالا نوبت رایج ترین تئوری توطئه در سئو است : صرف هزینه برای تبلیغات موتورهای جستجو (تبلیغات کلیکی یا PPC) رتبه بندی های ارگانیک شما را بهبود می بخشد.
طبق تجربه و تحقیقات ما هیچ گاه مدرکی مبنی بر تاثیر مثبت تبلیغات بر روی نتایج جستجوی ارگانیک ندیده ایم.
گوگل، بینگ و یاهو! همگی در سازمان های خود دیوارهایی برای ممانعت از این گونه معبرها ساخته اند. در گوگل، تبلیغ کنندگان با صرف ده ها میلیون دلار در هر ماه گوشزد می کنند که حتی نتوانسته اند دسترسی ویژه یا توجهی را از جانب جستجوی کیفی یا تیم های اسپم وب دریافت کنند. تا زمانی که موتورهای جستجو این جدایی را حفظ می کنند، این موضوع که جستجوی پولی نتایج جستجوی ارگانیک را تقویت می کند یک افسانه باقی خواهد ماند.

اسپم موتور جستجو

تا زمانی که جستجو وجود دارد، اسپم نیز وجود خواهد داشت. عمل اسپم کردن موتورهای جستجو – ساختن صفحات یا برنامه هایی که برای دستکاری مصنوعی رتبه بندی ها یا سوء استفاده از الگوریتم های رتبه بندی طراحی شده اند – از اوایل دهه ۹۰ رشد یافت.
مخاطرات زیاد هستند. یک متخصص سئو می گوید که بالا آوردن رتبه بندی عبارت " خرید ویاگرا " در نتایج جستجو فقط برای یک روز می تواند تا ۲۰٫۰۰۰ دلار درآمد وابسته را افزایش دهد. بنابراین شگفت آور نخواهد بود اگر عمل دستکاری موتورهای جستجو محبوبیت زیادی داشته باشد. اگرچه که این کار به طور فزاینده ای سخت است و به نظر ما به دو دلیل ارزش بسیار کمی دارد:

۱- ارزش تلاش کردن ندارد

کاربران از اسپم متنفر هستند و موتورهای جستجو برای جنگیدن علیه این موضوع انگیزه مالی دارند. بسیاری معتقدند که بزرگترین مزیت محصولات گوگل در ۱۰ سال گذشته توانایی کنترل و حذف بهتر اسپم نسبت به رقبایش بوده است. بدون شک این موضوع چیزی است که همه موتورهای جستجو زمان، انرژی و منابع بسیار زیادی را صرف آن می کنند. گرچه که هنوز اسپم در برخی موارد کار می کند، انرژی بیشتری را برای موفق شدن نسبت به تولید محتوای خوب می طلبد و انتظار نتیجه بلند مدت از  آن عملاً بیهوده است.
به جای صرف زمان و انرژی بر روی چیزی که موتورهای جستجو زمانی آن را به دور می اندازند، چرا بر روی یک استراتژی بلند مدت و با ارزش سرمایه گذاری نکنید؟

۲- موتورهای جستجوی هوشمندتر

موتورهای جستجو در زمینه شناخت متدلوژی های هوشمندانه مقابله با دستکاری اسپم کارهای قابل توجهی را انجام داده اند که تا حد زیادی تاثیر منفی بر الگوریتم های مورد نظر آنها را سخت کرده است. معیارهایی مانند TrustRank در Moz ، تجزیه و تحلیل آماری و داده تاریخی، ارزش اسپم جستجو را کاهش داده و استفاده از تاکتیک های کلاه سفید (تاکتیک هایی که دستورالعمل های موتورهای جستجو را نقض نمی کنند) را بسیار جذاب تر کرده است.
اخیراً نسخه به روز شده پاندای گوگل ماشینی پیچیده را جهت یادگیری الگوریتم ها و مبارزه با اسپم و دیگر صفحات کم ارزش معرفی کرده است و موتورهای جستجو برای نو آوری و بالا بردن سطح کیفیت نتایج جستجو همچنان تلاش می کنند.
پر واضح است که ما استفاده از تاکتیک های اسپم را پیشنهاد نمی کنیم اما جهت همکاری با تعداد زیادی از سئوکاران که در زمان جریمه شدن، تحریم و پرچم دار شدن سایت خود به دنبال کمک هستند، مروری بر برخی عوامل خواهیم داشت که موتورهای جستجو برای تشخیص اسپم از آن‌ها استفاده می کنند. برای کسب جزئیات بیشتر درباره اسپم از موتورهای جستجو، دستورالعمل های مدیریت وب گوگل و سوالات متداول مدیریت وب بینگ را مشاهده کنید.(PDF)
مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است: تکنیک‌هایی که بر اساس دستکاری کردن هستند هیچ کمکی به شما نخواهند کرد و نتیجه‌ای جز جریمه شدن سایت‌تان از سوی موتورهای جستجو در بر نخواهند داشت.

تجزیه و تحلیل اسپم صفحه

موتورهای جستجو تجزیه و تحلیل اسپم را در یک صفحه و تمام وب سایت ها انجام می دهند (دامنه ها). ابتدا نگاهی به چگونگی ارزیابی اقدامات دستکاری URL داریم.

پر کردن صفحه با کلمات کلیدی

یکی از تکنیک های آشکار و ناشیانه اسپم، پر کردن صفحه با کلمات کلیدی است، بدین صورت که عبارات و اصطلاحاتی که کلمات کلیدی هستند را مکرراً در یک صفحه به کار می برند تا نشان دهند که ارتباط آن صفحه با نتایج جستجو بسیار آشکار است. همانطور که در بالا بحث شد، این استراتژی قطعاً بی فایده است. گشتن صفحه‌ای که پر از کلمات کلیدی است آنچنان چالش بر انگیز نیست و الگوریتم های موتورهای جستجو همگی آماده به انجام این وظیفه هستند. برای کسب جزئیات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای را با عنوان " نکته سئو : از پر کردن کلمات کلیدی بپرهیزید " در وبلاگ تیم اسپم وب گوگل مطالعه کنید.

لینک‌های دستکاری شده

یکی از رایج ترین اشکال اسپم وب، به دست آوردن لینک‌های دستکاری شده است که سعی در به کار گرفتن محبوبیت لینک در الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو دارد تا قابلیت دیده شدن را به صورت مصنوعی بهبود بخشد. این یکی از مشکل ترین انواع اسپم برای غلبه کردن توسط موتورهای جستجو است زیرا می تواند در قالب های مختلف نمایان شود. تعدادی از راه هایی که لینک‌های دستکاری شده می توانند نمایان شوند در زیر آمده است :

برنامه های تبادل لینک متقابل

سایت ها صفحات مختلفی را به یکدیگر لینک می‌کنند و از یکی به دیگری جلو و عقب رفته تا محبوبیت لینک را افزایش دهند. موتورهای جستجو بسیار در زمینه کشف و تنزل ارزش دادن این برنامه ها خوب هستند زیرا آنها از یک الگوی مشخص استفاده می کنند.

طرح های لینک

این شامل " مزرعه های لینک (لینکدونی)" و " شبکه های لینک" است که توسط وب سایت های کم ارزش یا تقلبی ساخته شده اند یا به عنوان منابع خالص لینک باقی مانده اند، تا به طور تصنعی محبوبیت را افزایش دهند. موتورهای جستجو با کشف ارتباطات میان ثبت سایت، تداخل لینک و دیگر روش های مورد هدف در تاکتیک های متداول طرح ریزی شده لینک با آنها مبارزه می کنند.

لینک‌های پولی

کسانی که به دنبال کسب رتبه های بالاتر هستند از صفحات و سایت ها لینک خریداری می کنند و با پرداخت پول یک لینک را جایگزین می‌کنند. گاهی این شیوه به شبکه های بزرگتری از خریداران و فروشندگان لینک تبدیل می شود و اگرچه که موتورهای جستجو به سختی برای متوقف کردن آن ها کار می کنند (گوگل به ویژه اقدامات شدیدی را اتخاذ کرده است) اما آنها برای ارزشمند جلوه دادن لینک‌های خود به بسیاری از خریداران و فروشندگان پافشاری می کنند.

لینک‌های کم کیفیت در دایرکتوری

این لینک‌ها منبع دستکاری برای بسیاری در عرصه سئو است. تعداد زیادی از دایرکتوری های وب در زمینه جایگزینی پولی لینک وجود دارند که به این بازار خدمت می کنند و خود را با کسب درجات مختلف موفقیت مشروع نشان می دهند.  گوگل اغلب با حذف امتیاز پیج رنک PageRank  از نوار ابزار (یا تنزل آن به طور چشمگیر) بر علیه این وب سایت ها  دست به کار می شود، اما در همه موارد این کار را انجام نمی دهد.
تاکتیک های بسیاری در زمینه ساخت پیوندهای دستکاری شده وجود دارد که موتورهای جستجو آنها را شناخته اند. موتورهای جستجو در اکثر موارد روش های الگوریتمی را برای کاهش تاثیر آن ها به کار می گیرند. همان طور که سیستم های جدید اسپم پدیدار شدند، مهندسان نیز با استفاده از الگوریتم های هدفمند، گزارش های انسانی و جمع آوری گزارشات اسپم از مدیران وب و سئوکاران، به مبارزه علیه آن ها پرداخته اند.

پنهان کردن

یکی از اصول اصلی دستورالعمل های موتور جستجو نشان دادن محتوای مشابه بازدید کننده انسانی به ردیاب های موتور جستجو است. این بدان معناست که متن را طوری در کد HTML و در میان چیزهای دیگر وب سایت خود پنهان نکنید تا برای بازدید کننده قابل دیدن نباشد. هنگامی که این دستورالعمل نقض شود، موتورهای جستجو آن را پنهان کردن می نامند و اقداماتی را برای ممانعت از رتبه بندی این صفحات در نتایج جستجو به کار می گیرند. پنهان کردن می تواند با راه های گوناگون و به دلایل مختلف و هم از جنبه مثبت یا منفی انجام شود. ممکن است در برخی موارد موتورهای جستجو کارهایی را انجام بدهند که از لحاظ فنی موجب پنهان شدن گذرگاهی شود زیرا این کار تجربه کاربری مثبتی را در پی خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پنهان کردن و سطوح ریسک آن همراه با تاکتیک های مختلف، مقاله ما با عنوان " پنهان کاری کلاه سفید " مطالعه کنید.

صفحات کم ارزش

گرچه ممکن است این صفحات به عنوان اسپم شناخته نشوند اما همه موتورهای جستجو روش هایی برای تشخیص محتوای منحصر به فرد و ارزش آن برای جستجوگر دارند. صفحاتی که اغلب فیلتر می شوند دارای محتوایی تکراری ، وابسته و سبک هستند و این درباره صفحات تولید شده پویا که محتوای آنها دارای متن منحصر به فرد خیلی کم یا کم ارزش است نیز صادق است. موتورهای جستجو بر علیه این صفحات هستند و الگوریتم های گوناگون تحلیل محتوا و لینک را برای به نمایش گذاشتن صفحات کم ارزش به کار می گیرند.
برنامه به روز شده پاندای گوگل در سال ۲۰۱۱ گام هایی جدی برای کاهش محتوای کم کیفیت در سر تا سر وب برداشت و گوگل همچنان به تکرار این فرایند ادامه می دهد.

تجزیه و تحلیل اسپم در سطح دامنه

موتورهای جستجو علاوه بر مرور یک صفحه برای اسپم، می توانند ویژگی ها و خواص را در تمامی دامنه های ریشه یا زیردامنه ها مشخص کنند و با این کار می تواند آنها را به عنوان اسپم مشخص (پرچم‌گذاری) کند.

عملیات لینک دادن

موتورهای جستجو می توانند فقط در هنگام بررسی یک صفحه ، نوع لینک‌ها و کیفیت ارجاع های ارسال شده به یک وب سایت را نشان دهند. ممکن است سایت هایی که به وضوح به فعالیت های خرابکارانه اشتغال دارند و در بالا توصیف شدند، با دیدن ترافیک جستجوی خود یا هنگام منع شدن سایت هایشان از ایندکس شدن، بسیار رنج ببرند. می توانید به برخی نمونه ها در این زمینه مانند " وحشی شدن ویجت " و پوشش اخیر "JC Penney در خصوص مجازات گوگل " در پست های قبلی دسترسی داشته باشید.

مورد اعتماد بودن

اغلب با وب سایت هایی که موقعیت قابل اعتمادی را کسب کرده اند نسبت به آن هایی که این موقعیت را ندارند، به گونه ای متفاوت برخورد می شود. سئوکاران درباره استانداردهای دوگانه ای که در زمینه قضاوت برندهای بزرگ وجود دارد و مقایسه سایت های پر اهمیت با سایت های جدیدتر و مستقل نیز نظراتی را ارائه داده اند. محتملاً مقوله اعتماد برای موتورهای جستجو نسبت به لینک‌هایی که دامنه شما کسب کرده است از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر محتوایی تکراری و کم کیفیت را در وبلاگ خود منتشر کنید و سپس لینک‌هایی را از دایرکتوری های اسپمی خریداری کنید احتمالاً با مشکلاتی جدی در زمینه رتبه بندی مواجه خواهید شد. گرچه اگر همان محتوای مشابه را با همان لینک‌های اسپمی در ویکی پدیا ارسال کنید، احتمالاً رتبه بندی بسیار خوبی خواهد داشت. این قدرت دامنه مورد اعتماد است.
اعتماد همچنین می تواند از طریق لینک‌هایی داخلی ایجاد شود. اگر وب سایت شما صدها لینک از منابع باکیفیت و معتبر مانند CNN.com یا Cornell.edu کسب کرده باشد، از محتواهای تکراری کم ارزش و تعدادی لینک مشکوک چشم پوشی خواهد شد.

ارزش محتوا

همانطور که مشاهده می‌کنید، ارزش یک صفحه بر اساس منحصر به فرد بودن و تجربه کاربر از آن محاسبه می شود و ارزش کلی دامنه نیز محاسبه می شود. سایت هایی که محتواهای غیر منحصر به فرد و بی ارزش تولید می کنند متوجه می شوند که حتی در صورتیکه به خوبی در زمینه سئو داخل صفحه و خارج صفحه بهینه سازی شده باشند نمی توانند رتبه بندی شوند. موتورهای جستجو نیاز به پر کردن فهرست بندی خود با هزاران کپی از ویکی پدیا ندارند، بنابراین از روش گزارشات الگوریتمی و دستی برای ممانعت از این امر استفاده می کنند.
موتورهای جستجو به طور مداوم تاثیرات نتایج جستجوی خود را ارزیابی می کنند. آنها میزان زمانی که کاربر بر روی نتیجه ای کلیک می کند و برای بررسی نتیجه ای دیگر دکمه بازگشت را می فشارد یعنی مدت زمان ماندن کاربر در هر سایت را اندازه می گیرند. این نشان می دهد که نتیجه ای که آنها نمایش داده اند انتظارات کاربر را برآورده نکرده است.
کسب رتبه بندی خوب برای یک جستجو کافی نیست بلکه زمانی که رتبه بندی خود را به دست آوردید، باید بارها و بارها آن را تثبیت کنید.

چگونه می توانید بفهمید که بد بوده اید؟

فهمیدن اینکه آیا سایت شما شامل مجازاتی شده یا نه دشوار است. گاهی الگوریتم های موتور جستجو تغییر می کنند یا ممکن است شما چیزی را در سایت خود تغییر داده باشید که بر روی رتبه بندی شما تاثیر گذاشته باشد. پیش از اینکه فکر کنید مجازات شده اید، این موارد را بررسی کنید :
قدم اول : گذر

هنگامی که از احتمال رخداد لیست زیر گذر کردید، برای توصیه های بیشتر نمودار زیر را دنبال کنید.

خطاها

خطاهایی که ممکن است مانع ردیابی بر روی سایت شما شده باشد. کنسول جستجوی گوگل جایی رایگان و خوب برای شروع است.

تغییرات

تغییراتی که با اعمال آن ها در سایت یا صفحات خود موجب تغییر نگرش موتورهای جستجو نسبت به محتوای خود شده اید (تغییرات درون صفحه ای، تغییرات ساختار لینک‌های‌ داخلی ، تغییر مکان محتوا و غیره ...).

مشابهت

سایت هایی که لینک بک‌های مشابهی را به اشتراک می گذارند بررسی کنید و ببینید که آیا آن ها هم رتبه خود را از دست داده اند یا خیر. هنگامی که موتورهای جستجو الگوریتم های رتبه بندی خود را به روز می کنند، تغییر پارامترهای اهمیت و ارزیابی لینک می تواند باعث تغییرات رتبه بندی شود.

محتوای تکراری

سایت های مدرن به ویژه در مقیاس های بزرگتر، مملو از مشکلات محتوای تکراری هستند. برای تشخیص مشکلات متداول در زمینه محتوای تکراری این پست را مطالعه کنید.

قدم دوم : پیروی از نمودار

اگرچه که این فرایند نشان داده شده در نمودار در هر موقعیتی کار نمی کند، منطق ثابت کرده است که در کمک به ما در زمینه تشخیص مجازات اسپم و پرچم گذاری اشتباه برای اسپم توسط موتورهای جستجو و جداسازی آنها از علل کاهش رتبه اصلی، قابل اعتماد بوده است. این صفحه از گوگل (و ویدئوی یوتیوب گنجانده شده در آن) اطلاعات با ارزشی را در مورد این موضوع در اختیار شما خواهد گذاشت.

از بین بردن مجازات ها

روند درخواست تجدید نظر و شمول دوباره در موتورهای جستجو اغلب دردناک و ناموفق است. با این کار به ندرت می‌توانید بفهمید چه چیزی و چرا اتفاق افتاده است. گرچه مهم است بدانید تا در هنگام مجازات یا بسته شدن باید چه کاری را انجام دهید.

۱- اگر هنوز وب سایت خود را از طریق خدمات ابزار مدیریت وب موتور جستجو (گوگل و بینگ) ثبت نکرده اید، این کار را انجام دهید. این ثبت نام لایه ای از اعتماد و ارتباط مضاعف را بین سایت شما و تیم موتور جستجو ایجاد می کند.
۲- مطمئن شوید که داده موجود در حساب های ابزار مدیریت وب را از صفحات و سرورهای خراب گرفته و خطاهای ردیابی و هشدارها یا پیام های هشدار اسپم را مرور می کنید. در اغلب موارد چیزی که در ابتدا با مجازات اسپم اشتباه گرفته می شود در حقیقت مربوط به مشکلات دسترسی است.
۳- درخواست تجدید نظر/شمول مجدد خود را از طریق خدمات ابزار مدیریت وب ارسال کنید و از ارسال در قالب عمومی خودداری کنید. این کار دوباره لایه ای بزرگتر از اعتماد را به وجود آورده و شانس بهتری برای شنیده شدن را رقم می زند.
۴- افشای کامل برای کسب توجه مهم است. اگر اسپم شده اید، هر چه انجام داده اید بازگو کنید، چگونگی لینک‌هایی که به دست آورده اید، چه کسی آنها را به شما فروخته است و غیره. موتورهای جستجو به ویژه گوگل جزئیاتی را برای بهبود الگوریتم های خود نیاز دارند. اگر عقب بنشینید، آن ها شما را متقلب، فاسد و اصلاح ناپذیر می بینند (و احتمالاً پاسخ شما را نخواهند داد).
۵- هر چیزی را که می توانید تعمیر کرده یا حذف کنید. اگر لینک‌های بدی کسب کرده اید سعی کنید تا آن ها را حذف کنید. اگر در سایت خود دستکاری انجام داده اید (لینک داخلی را بیش-بهینه کرده اید یا صفحه خود را پر از کلمات کلیدی کرده اید و غیره ...)، همه آن ها را قبل از ارسال درخواست خود حذف کنید.
۶- صبور باشید. پاسخ ممکن است هفته ها و حتی ماه ها به طول بیانجامد و اگر شمول دوباره اتفاق بیفتد، فرایندی طولانی است. شاید هر هفته صدها یا هزاران سایت مجازات می شوند، خودتان می توانید انباشته شدن درخواست ها را تصور کنید.
۷- اگر صاحب برندی بزرگ و قدرتمند بر روی وب هستید روند شمول دوباره می تواند با مراجعه به یک منبع اصلی در یک کنفرانس یا همایش تسریع شود. مهندسان تمامی موتورهای جستجو به طور منظم در کنفرانس های صنعت جستجو شرکت می کنند (SMX, SES, Pubcon و غیره ...). ارزش شمول دوباره سریع می تواند به قیمت یک اعتراف باشد.

آگاه باشید که برداشتن مجازات جزو تعهدات و مسئولیت های موتور جستجو نیست. آن ها قانوناً حق شمول یا رد کردن هر سایت یا صفحه ای را دارند. شمول یک امتیاز است اما حق شما نیست، مراقب باشید و از تکنیک های سئویی استفاده نکنید که دیر اثر می کنند یا شما را در موقعیتی بد قرار می دهند.