پژوهشی در کلمات کلیدی

پژوهشی در کلمات کلیدی

همه چیز با کلمات وارد شده در کادر جستجو آغاز می شود.
پژوهش در زمینه کلمات کلیدی یکی از فعالیت های مهم، با ارزش و با بازدهی در رشته بازاریابی جستجو است. چگونگی استفاده از کلمات کلیدی در موفقیت و شکست رتبه بندی وب سایت شما تاثیر بسزایی دارد. با تحقیق در زمینه بازار تقاضای کلمات کلیدی، نه تنها با عبارات و اصطلاحات مورد هدف سئو آشنا می شوید بلکه بیشتر درباره مشتری های خود اطلاعات کسب خواهید کرد.
موضوع همیشه جذب بازدیدکنندگان به وب سایت نیست بلکه هدف، جذب بازدیدکنندگان واقعی است. مفید بودن این اطلاعات قابل بازگویی نیست. با استفاده از کلمات کلیدی می توانید تغییرات تقاضا را پیش بینی کنید، به شرایط متغیر بازار واکنش نشان دهید و محصولات، خدمات و محتوایی را که جستجوگران وب به دنبالش هستند تولید نمایید. در تاریخ بازاریابی، هیچ گاه چنین راه آسانی برای درک انگیزه های مصرف کنندگان در هر زمینه وجود نداشته است. با این مقاله از سلسله مقالات آموزش سئو همراه ما باشید.

چگونه ارزش کلمات کلیدی را مشخص کنیم

یک کلمه کلیدی چقدر برای وب سایت شما ارزش دارد؟ اگر مالک یک فروشگاه کفش آنلاین هستید، بازدیدکنندگان بیشتر دنبال خرید "کفش قهوه ای" هستند یا "پوتین مشکی" ؟ بیشتر فروش شما چه محصولی هست؟ کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان در کادر جستجو وارد می کنند برای مدیران وب سایت ها در دسترس است و ابزارهای جستجو کلمات کلیدی به ما اجازه می دهند تا این اطلاعات را پیدا کنیم. اگرچه که این ابزارها نمی توانند مستقیماً میزان ارزش دریافت ترافیک از آن جستجوها را بگویند. برای درک ارزش یک کلمه کلیدی نیاز به فهمیدن وب سایت خود داریم. باید فرضیه هایی را ساخته و مرتباً آنها را آزمایش کنیم، روشی که از آن به عنوان بازاریابی کلاسیک وب یاد می شود.

فرایندی اساسی برای ارزیابی ارزش کلمات کلیدی

از خودتان بپرسید ...

آیا کلمه کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت شما هست؟ آیا جستجوگران در صورت استفاده از این کلمات کلیدی، چیزی را که میخواهند در وب سایت شما پیدا می کنند؟ آیا از چیزی که پیدا خواهند کرد راضی خواهند بود؟ آیا نتیجه این ترافیک به پاداش مالی یا اهداف سازمانی ختم می شود؟ اگر پاسخ تمامی این سوالات یک بله شفاف است، پس ادامه دهید ...

جستجوی عبارت یا اصطلاح در موتورهای جستجوی بزرگ

فهمیدن اینکه چه وب سایتهایی با استفاده از کلمه کلیدی موردنظر شما رتبه بندی شده اند و سختی رتبه بندی بر اساس آن کلمه کلیدی، به شما دید با ارزشی در این رقابت می دهد. آیا تبلیغات جستجو در قسمت بالا یا سمت راست جستجوی اصلی وجود دارند؟ به طور معمول، زیادی تبلیغات جستجو به معنای وجود کلمات کلیدی با ارزش است و تبلیغات جستجوی مختلف در بالای نتایج جستجوی اصلی به معنای کلمات کلیدی بسیار سودآور است.

یک کمپین نمونه برای کلمات کلیدی در Google Adwords گوگل یا Adcenter بینگ خریداری کنید

اگر وب سایت شما بر اساس کلمات کلیدی رتبه بندی نمی شود، با این وجود می توانید برای دیدن چگونگی تاثیرات و تغییرات آن، ترافیک آزمایشی خریداری کنید. در Adwords گوگل ، گزینه " تطبیق دقیق " را انتخاب کرده و ترافیک مورد نظر را به صفحه موردنظر خود در وب سایتتان هدایت کنید. با دنبال کردن تاثیرات و تبدیلات نرخ کلیک میبینیم که این تغییرات بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلیک می باشد.

با استفاده از داده های جمع آوری شده، ارزش دقیق هر کلمه کلیدی را تعیین کنید

برای مثال فرض کنید تبلیغ جستجوی شما ۵۰۰۰ جذب درطول یک روز داشته است، بطوریکه ۱۰۰ بازدید کننده به وب سایت شما آمده اند و سه تای آنها یک سود خالص ۳۰۰ دلاری با خود به ارمغان آورده اند. در این صورت، هر بازدید کننده کلمه کلیدی ۳ دلار برای تجارت شما ارزش دارد. آن جذب ۵۰۰۰ تایی در ۲۴ ساعت نرخ کلیک بین ۱۸ تا ۳۶ درصد را با رتبه بندی a #1 به همراه داشته است. (برای اطلاعات بیشتر درباره پتانسیل نرخ کلیکی تحقیقات اسلینگ شات سئو را مطالعه کنید). این بدان معناست که هر ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ بازدید در روز، هر کدام ۳ دلار و هر سال بین ۱ تا ۲ میلیون دلار سودآوری دارد. تعجب نکنید که تجارت ها بازاریابی جستجو را دوست دارند.

حتی بهترین تخمین های ارزشی بر خلاف روند بهینه سازی و محاسبه  ROI، برآورده می شود. بهینه سازی موتور جستجو شامل تست ثابت، آزمایش و بهبود است. به یاد داشته باشید که هرچند سئو یکی از پر بازده ترین سرمایه گذاری های بازاریابی است، اندازه گیری موفقیت هنوز برای این روند حیاتی است.

نمودار جستجو تقاضا کلمات کلیدی

درک تقاضای دنباله دار کلمات کلیدی

به مثال فروشگاه کفش که در بالاتر ذکر شد باز میگردیم، کسب رتبه بندی اول برای کلمه کلیدی " کفش " بسیار عالی است، اینطور نیست؟
بسیار شگفت انگیز است که با کلمات کلیدی که در هر روز ۵۰۰۰ بار یا حتی ۵۰۰ بار جستجو می شوند سر و کار داشته باشیم، اما در واقع کلمات مورد جستجوی محبوب این چنینی کمتر از ۳۰ درصد جستجوها در وب را تشکیل می دهند. ۷۰ درصد باقیمانده چیزی است که آنرا جستجوی " دنباله دار " می نامیم. این دنباله بلند شامل صدها میلیون جستجوی منحصر به فرد است که ممکن است تعداد دفعات کمی در یک روز انجام شود، اما هنگامی که همه آنها را در کنار یکدیگر قرار دهیم عمده حجم جستجوی جهانی را در بر می گیرند.
درس دیگری که بازاریابان جستجو یاد گرفته اند این است که کلمات کلیدی دنباله دار اغلب بهتر تبدیل می شوند، زیرا بعدتر مخاطب را در چرخه خرید و تبدیل به دام می اندازند. شخصی که کلمه " کفش " را جستجو می کند احتمالا فقط در حال گشت زدن است و قصد خرید ندارد، از سوی دیگر شخصی که عبارت " بهترین قیمت ایر جردن سایز ۱۲ " را جستجو می کند، عملاً کیف پول خود را در دست دارد.

درک منحنی تقاضای جستجو حیاتی است. در سمت راست صفحه شاهد نمونه ای از منحنی تقاضای کلمات کلیدی هستید که نشان دهنده تعداد کم عبارات و اصطلاحات کمتر جستجو شده ای است که حجم ترافیک بیشتری را رقم می زنند و اکثر ارجاعات جستجوی ما را به ارمغان می آورند.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

منابع

ما در Moz ابزاری سفارشی برای اکتشاف کلمات کلیدی ساخته ایم تا به ساده سازی و بهبود چگونگی کشف و اولویت بندی کلمات کلیدی، کمک کنیم. این ابزار به صورت ماهانه داده های جستجوی دقیقی را مهیا می کند، چگونگی رتبه بندی کلمات کلیدی شما را می سنجد، نرخ کلیکی آن را تخمین می زند و امتیازی می دهد که نشان دهنده پتانسیل شما برای رتبه بندی است. همچنین کلمات کلیدی مرتبط با تحقیق شما را در اختیارتان قرار می دهد. از آنجایی که این ابزار بسیاری از کارها را بصورت خودکار انجام داده و استفاده از آن نیز رایگان است، توصیه میکنیم که از آنجا شروع کنید.

ابزار برنامه ریزی کلمات کلیدی گوگل (AdWords Keyword Planner) نقطه شروع دیگری برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی در سئو است. این ابزار نه تنها کلمات کلیدی را پیشنهاد می دهد و حجم جستجوی تخمینی را فراهم می آورد بلکه هزینه های پرداخت شده کمپین های جاری برای این کلمات را نیز پیش بینی می کند. جهت تعیین حجم برای یک کلمه کلیدی مشخص، مطمئن شوید که نوع تطابق را بر روی " Exact " تنظیم کنید و نتیجه را در زیر جستجوهای ماهانه محلی مشاهده نمایید. به یاد داشته باشید که اینها جستجوهای کلی را نشان می دهند. بسته به رتبه و نرخ کلیکی شما عدد واقعی بازدیدکنندگانی که برای آن کلمات کلیدی به دست آورده اید، معمولاً بسیار کمتر خواهد بود.

منابع دیگری در مورد اطلاعات کلمات کلیدی وهمچنین ابزارهایی با داده های پیشرفته نیز وجود دارد. دسته تحقیقات کلمات کلیدی در وبلاگ Moz مکان مناسبی برای شروع است. اگر به دنبال دستورالعمل های بیشتری هستید، می توانید از کارگاه تحقیقاتی کلمات کلیدی Moz نیز دیدن کنید.

دشواری کلمات کلیدی

شانس من برای موفقیت چیست؟
برای اینکه بدانید کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، نه تنها درک تقاضای یک عبارت یا اصطلاح ضروری است بلکه رسیدن به رتبه های بالا نیازمند کار است. اگر برندهای تجاری بزرگ ۱۰ جایگاه اول صفحه نتایج را اشغال کرده اند و شما تازه شروع به فعالیت در سطح وب کرده اید، کسب رتبه های بالاتر به سالها تلاش نیاز دارد. به همین دلیل است که درک دشواری کلمات کلیدی ضروری است.

مرورگر کلمات کلیدی را امتحان کنید

ابزارهای مختلف در سراسر وب که به تحقیقات کلمات کلیدی کمک می کنند. ابزار سفارشی Moz برای اکتشاف کلمات کلیدی و ساده سازی فرایند تحقیق سئو.